Euroopa Komisjoni komissarid on otsustanud - inglased peavad rääkima prantsuse keeles.

0

Euroopa Komisjoni nõue: Brexiti-kõnelused tuleb läbi viia prantsuse keeles - see on pealkiri ajalehest "Postimees", kus käsitletakse pehmelt öeldes Euroliidu ühte kättemaksuaktsiooni inglastele seoses BREXIT'iga.

Muuhulgas märgitakse, et Euroopa Komisjoni pealäbirääkijaks määratud Michel Barnier’i prantsuse keele nõue ajab brittidel suure tõenäosusega harja punaseks.

Brexiti-läbirääkimiste tiimile lähedalseisevEuroopa Liidu (EL) ametnik on öelnud uudisteagentuurile Reuters, et komisjoni pealäbirääkija Michel Barnier tahab brittidega peetavate kõneluste toimumist prantsuse keeles. See tähendaks, et prantsuse keelt kasutatakse nii koosolekutel kui ka ametlikes dokumentides, vahendab Politico.

ELi pressiesindaja lükkas aga kuuldused tagasi, öeldes, et kõnelusteks pole mingit keelenõuet kehtestatud.


Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli arvates on Barnier’il täielik õigus prantsuse keelt kõnelda. «Kui ma olen õigesti informeeritud, on igaühel meist õigus rääkida meie oma keeles. Kuna härra Barnier on Prantsuse kodanik, tundub ilmne, et ta räägib prantsuse keeles, nii nagu mina kõnelen saksa keelt,» ütles Merkel.

Komisjoni Brexiti-tiimi eesotsas tegutsev Barnier on varem olnud Prantsusmaa põllumajandus- ning välisminister. Lisaks on ta kahel korral töötanud Euroopa Komisjoni volinikuna.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Saagu teist sootud sookollid!
... rendum ja BREXIT. Kaugemaks tulemiks on aga see, mida vasakpoolsus alati on esile kutsunud, kui nad liigselt mõjuvõimu saavad - ühiskonna üha süvenev lõhestumine, k ...
* Kui Euroopa eliit viib asjad ummikusse, leiab rahvas oma tee

... alset frustratsiooni.” Eesistuja saab aru, et “Brexiti tulemus (ehk Briti rahva otsus Euroopa Liidust lahkuda – toim) kujutab endast meeleheitlikku katset leida vastus küsimustele, mida miljonid eu ...
* Euroliit paneb ka pajalappidele piirangud peale

... aastal 2018. Täpsemat infot saab lugeda SIIT.   Kadri Tramm, Maakodu peatoimetaja Maaleht ... Grexit, Brexit, EExit ... tip- ...