Paljastus Euroliidu fanaatikute pettus Brexiti alusetus halvustamises.

0

Konsultatsioonifirma: lekkinud Brexiti-memo koostati ilma valitsuse osaluseta

Lekkinud memo, milles väideti, et Briti valitsusel pole Brexiti jaoks mingit põhjalikku plaani, koostati ilma valitsuse poolt mingit sisendit saamata, teatas memo autoriks olnud konsultatsioonifirma Deloitte.

Ettevõtte pressiteates rõhutatakse, et nimetatud memo oli mõeldud pigem selle saanud isikute jaoks, vahendas Reuters.

"Seda ei tellinud valitsuskabinet ega ükski muu valitsusasutus ning selles väljendatakse hinnangut valitsust ees ootava ülesande kohta. See koostati omamata ligipääsu valitsusele ning selle jaoks ei saadud sisendit ka üheltki ministeeriumilt," kirjutatakse teates.


Seda, et konsultatsioonifirma memol pole midagi pistmist Briti valitsusega, rõhutas varem ka Downing Street 10 pressiesindaja, kes kinnitas, et peaminister Theresa May pole sellise hinnanguga nõus ning et valitsusel on olemas plaan, kuidas Briti rahvahääletuse tulemus edukalt ellu viia.

Memos viidatakse erimeelsustele valitsuses

7. novembrist pärinevas memos "Brexiti värskendus", millega tutvus Times ja mida sai näha ka BBC, hoiatatakse, et Suurbritannia valitsusel ei ole Brexitiks mingit põhjalikku plaani ning valitsuskabinet ei pruugi suuta läbirääkimiste strateegias kuue kuu jooksul kokku leppida. Samuti märgitakse, et valitsusaparaat töötab 500 Brexitiga seotud projektiga ning neil oleks tarvis 30 000 lisatöötajat.

Samas ei ole valitsusliikmete erimeelsustest tingitult jätkuvalt paika pandud üldist EList lahkumise strateegiat ning võib kuluda kuus kuud, enne kui valitsus jõuab kokkuleppele, mida Brexitiga saavutada tahetakse ja millised on prioriteedid.

Memos kritiseeritakse peaminister Theresa Mayd, kel olevat kalduvus otsuseid ja lahendusi omal käel välja mõelda, selline tegutsemisviis pole aga jätkusuutlik.

Timesi teatel toob dokument välja erimeelsused, kus ühes leeris on välisminister Boris Johnson, Brexiti-minister David Davis ning rahvusvahelise kaubanduse minister Liam Fox ja vastasleeris rahandusminister Philip Hammond ning ettevõtlusminister Greg Clark.

Iga ministeerium on memo kohaselt töötanud küll välja oma plaani Brexiti mõjude ja selle kohta, kuidas halvima stsenaariumi rakendumisel toimida, kuid üldist kooskõla Brexiti läbirääkimisstrateegiaks ei ole. Samuti puuduvat valitsuses Brexiti rakendamiseks vajalikud töötajad, lisatööjõu palkamiseks pole aga raha ette nähtud.

Novembri algul otsustas Suurbritannia kõrgem kohus, et valitsus ei saa alustada menetlust EList lahkumiseks ilma parlamendi heakskiiduta. Valitsus kaebas otsuse edasi ning ülemkohtus tuleb see arutlusele 5. detsembril. Theresa May on kinnitanud, et sellest hoolimata alustab ta Brexiti protsessi tuleva aasta märtsis.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Viktor Orbán: vasakpoolsete kosmopoliitide vandenõu on reetnud Euroopa
... nendele artiklitele: Euroopa Komisjoni komissarid on otsustanud - inglased peavad rääkima prantsuse keeles. ...  BREXIT. Kaugemaks tulemiks on aga see, mida vasakpoolsus alati on esile kutsunud, ku ...
* Steinmeier ennustab Euroliidu kokkukukkumist

... lule paneb BREXIT. Steinmeieri sõnul seadis mööduv aasta kahtluse alla "... ilmselged asjad, milliseid viimastel kümnenditel võeti kui loomulikku..." Sotsialistlike vaadetega välisminister avaldas  ...
* Saagu teist sootud sookollid!

... rendum ja BREXIT. Kaugemaks tulemiks on aga see, mida vasakpoolsus alati on esile kutsunud, kui nad liigselt mõjuvõimu saavad - ühiskonna üha süvenev lõhestumine, k ...