Rege rautatakse suvel ...

0

Mart HelmeOma viimases raadiovestluses osundasid konservatiivide juhid Helmed vanale tõele - rege rautatakse suvel, vankrit aga talvel. Teisisõnu valmistuda tuleb siis, kui probleem on veel kaugel, mitte siis, kui juba probleemi keskel ollakse, nagu see on tavaks Euroliidul ja meie iseseisvuse loovutanud (euro)provintsiaalvalitsusel.

Mart Helme: meie suveräänsus on ära antud, et mold oleks lobi täis, aga ei ole

Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme sõnul on Eesti oma suveräänsuse loovutanud selleks, et “mold oleks lobi täis”, kuid loodetud rikkust pole tulnud ega tule enne, kui suveräänsus on tagasi võetud. Helme rõhutas, et Eesti peab olema valmis Euroopa Liidu lagunemiseks.

 


“Meil on kogu aeg suveräänsust ära antud selle eest, et meil oleks mold lobi täis. Ja nüüd on selgunud, et mold ei ole lobi täis, et rikkust ei ole tulnud. Suveräänsus on ära antud, aga rikkust ei ole tulnud. Ja nüüd on inimestel vaja aru saada ühest asjast: rikkust ei tulegi enne, kui suveräänsus on tagasi võetud,” ütles Mart Helme pühapäeval 2017. aasta esimeses raadiosaates “Räägime asjast”.

Teine saates osalenud EKRE poliitik Martin Helme lisas, et Euroopa Liit müüdi eestlastele maha Vene ohuga hirmutades, kuid EL-i survel on toimunud rahvusriigi hülgamine ja Eesti tegemine kakskeelseks.

Saate lõpus märkis Mart Helme, et nad ei rõõmusta selle üle, et Euroopa Liit laguneb. “Me rõõmustame mingil määral selle üle, et see suveräänsuste kaotamise diktaat lõpeb, aga me anname endale aru kõikidest nendest ohtudest, mis kaasnevad Euroopa Liidu lagunemisega. Aga me anname endale aru ka sellest, et Eesti ei saa seda vältida. Me peame selles olukorras kohanema, ja kohanema juba enne, kui see kõik juhtub, mitte siis, kui on juba juhtunud.”

Saadet saab järelkuulata siin (1. jaanuar 2017).

Allikad: BHR/OBJEKTIIV

Kliki ka nendele artiklitele:

* Jaak Madison: parempoolsuse ja konservatismi tõus Euroopas on paratamatu
...  survel "poliitilisse pantvangistusse". Euroopa Liit on muutunud pehmeks, tugevalt vasakpoolse suunitlusega bürokraatlikuks majandusmöginaks, kelle ametnike toiduahela ... * Unistus iseseisvast Eesti riigist  ...
* Toomas Alatalu: on karm reaalsus, et Toom ja Hvostov pääsevad Süürias presidendi juurde vaid Moskva abil

...  ümber korraldada (Euroopa Liit seejuures neli kuud enne kui olukorda selgelt paremini jagav Araabia Liiga), omasid toimuvast valet ettekujutust. Kas kaks Eestimaa esindajat tunnevad asju paremini, ...
* Peeter Helme: millist konservatiivsust vajab Eesti?

... roliitu, siis tuleb seda teha. Kui Euroliitu ei saa muuta, siis tuleb uppuvalt laevalt lahkuda enne, kui see p ...