USA president usub Euroopa Liidu lagunemisesse.

0

?

On Trump ja tema meeskond ettenägelikud poliitikud ja majandusinimesed või kohvipaksult ennustajad, seda selgitab aeg. Üks on aga selge. Nii nagu Euroopas on palju skeptikuid, kes kõik usuvad tugevasse Euroopasse aga mitte sotsiaaldemokraatia ja kultuurmarksismi mülkasse vajunud bürokraatlikku Euroliitu, nii ka Trump ja tema meeskond on veendunud, et selle imeliku monstrumi lagunemine hakkab 2017. aastal.

On palju asju mida enesekeskne peavoolupoliitika ei suuda oma ümber märgata. On rida olulisi asju, mida püütakse eirata või naeruvääristada, süüdistades vastavate ideede kandjaid silmaklappidega liikumises, kitsarinnalisuses, suletuses, tagurluses jms.. Need etteheited, mida vasakpoolitsev Euroliidu juhtpolitikaanlus ei taha näha ega tunnistada on: liigne bürokraatia, liigne tsentraliseerimine, liigne liikmesriikide siseasjadesse sekkumine, klassikalise Euroopa kultuuri hävitamine, Euroopa rahvaste traditsioonide allasurumine ning -elukorralduse tasalülitamine, liigsete ja jõuliselt marksistlike (sotsiaaldemokraatlike) printsiipide kehtestamine sotsiaal- ja majandussuhetes, rahvuslikkuse halvustamine, inimkaubandusele kaasaaitamine, vaenulikule võõrkultuurile (islam) eeliste loomine, üldise kuritegevuse nagu ka ebaseadusliku migratsiooni tolereerimine, loomulike seaduste eiramine, püüd inimloomust forseeritult muuta ning ebaloomulike inimsuhete kiirustades pealesurumine ühiskonnas jpm. sarnast.

Kõik eeltoodu kutsub esile üha kasvavat rahulolematust, suurendab sotsiaalseid pingeid ning vähendab ühiskondlikku turvalisust, lükates pöördumatult liikuma Euroopa Liidu (kunagi ehk isegi heade kavatsustega loodud) kui rahvusvahelise õiguse subjekti lagunemise protsessi.

Ka USA president ja tema meeskond teavad eelkirjeldatut üsna hästi. Kui nüüd tekib uuel presidendil vajadus eelmise presidendi vigu siluda, mis seisnesid muuhulgas ka USA kaugenemises Euroopa riikidest, siis on president Trump valikute ees - kas eelistada suhtlemist uusdekadentliku ja poliitilisele kustmisele liikuva Euroliidu võimkonna esindajatega, kelle arusaam ripub jäägitult ennasthävitava Euroliidu küljes või võtta esmalt märgiline suund nende poliitiliste jõudude suunas, kes tahavad Euroopa ümber teha ning pöörduda tagasi konservatiivsete, teada, tuntud ning hinnatud lätete manu.

Seepärast pole midagi imestamisväärset, kui leiame "Äripäevast" uudise, kus kirjeldatakse USA presidendi dilemmat - kellega esmalt suhtlema hakata.Trumpi meeskond: milline ELi riik on järgmine lahkuja, küsib värske "Äripäev"

USA ametist lahkuv suursaadik Brüsselis hoiatas, et uuel nädalal ametisse asuva USA presidendi Donald Trumpi nägemust Euroopa Liidust on liialt mõjutamas selliste poliitikute vaated nagu Nigel Farage, kes oli Suurbritannia liidust lahkumise leeri peamine eestvedaja.

Trumpi meeskond on juba mitmetelt Euroopa Liidu juhtidelt küsinud, milline riik on Suurbritannia järel järgmisena lahkumas, ütles Anthony Gardner pressikonverentsil.

„Tuntav on arvamus, et 2017 on aasta, mil Euroopa Liit laguneb. Ma loodan, et Nigel Farage ei ole ainus hääl, mida kuuldakse, sest see on kitsa äärmuse hääl,“ vahendas Financial Times.

Saadiku sõnul oleks see „hullumeelsus“ kui USA heidaks kõrvale pool sajandit väldanud välispoliitilise kursi ja hakkaks toetama Euroopa Liidu lagunemist. Saadiku sõnul tuleb USA uuele valitsusele selge sõnaga öelda, et EL ei ole koost lagunemas ning et Brexiti järel nähakse veelgi enam põhjust kokku hoida.

Nigel Farage oli esimene Euroopa poliitik, kes Donald Trumpi tema presidendiks valimise järel New Yorgis külastas. Peaminister Theresa May visiiti on alles hakatud ette valmistama. Farage lõi kaasa ka Trumpi valimiskampaanias, ärgitades USAd oma "Brexitit" tegema. Trump säutsus seejärel Twitteris, et Farage võiks olla väga hea Suurbritannia suursaadik USAs. Viimase peale teatas Suurbritannia peaministri büroo, et koht ei ole vakantne.

Allikad: BHR/ÄP

Kliki ka nendele artiklitele:

* Pekingi ja Taipei - valik, kus ühel pool on kasumid ja häbi, teisel pool on ainult eneseväärikus
... ariigi tunnustamisest ja asus kommunistliku Hiina tunnustamise teele. Pekingi usurpaatorid on Trumpi peale vihased. USA oli üks nendest riikidest, kes 1971. aastal hääletas ÜRO-s selle vastu, et ...
* May: Suurbritannia ja USA tulevad Eestile sõjalise sissetungi korral appi

Briti peaminister Theresa May kinnitas, et Suurbritannia tuleb appi NATO liitlastele nagu Eesti või Leedu, kui keegi peaks neid ründama. Sama teeb tema sõnul ka USA järgmine president Donald Trump.  ...
* Jaak Madison: parempoolsuse ja konservatismi tõus Euroopas on paratamatu

Trump võitis valimised, Brexit tuleb, parempoolsed parteid koguvad populaarsust. Need sündmused on jaganud ühiskonda selgelt kahte leeri, ühel poolel nutetakse, teisel rõõmustatakse. Aga see ongi de ...