Saksa ministri arvates võib Euroliit laguneda

0

Sigmar GabrielSotsialistliku maailmavaatega majandusministri hinnangul on tegemist hüpoteetilise kuid samas reaalse võimalusega, et Euroopa Liit lakkab peagi olemast.

Peagi Saksa välisministriks saav Sigmar Gabrieli seisukoht on küll tingimuslik ning ta seob sellise Euroliidu lagunemise võimaluse sellega, kas euroskeptikud tulevad võimule tänavu valimistel Prantsusmaal ja Madalmaade kuningriigis. Kui JAH, siis on ka Euroliiduga tõenäoliselt ühel pool.

RahvusRinghäälingus vahendatakse tulevase Saksa välisministri arvamust, milles ta muuhulgas rõhutas, et kevadised Prantsusmaa presidendivalimised on Euroopa Liidule saatusliku tähtsusega.

Gabriel hoiatas, et peale Euroopa Liidu on ohus ka õigusriik kui selline ning et järjest rohkem inimesi igatseb tagasi totalitaarset ajastut.

"Euroopa-vastasuse ja natsionaalegoismi mantlihõlma varjus on tagasi imbunud demokraatiavaenulikkus - vaenulikkus kodanikuõiguste ja -vabaduse vastu. Õigusriik on löögi all. See ei toimu mitte ainult rahvusvahelisel tasandil või ääremaadel, vaid ka Euroopa südames. Sellises rikkas ja majanduslikult suurte väljavaadetega riigis nagu Saksamaa on taas tunda viha ja nagu mõni päev tagasi kuulsime, on jälle päevakorral üleskutse ajalugu revideerida," rääkis Gabriel.

Kliki ka nendele artiklitele:

* USA president usub Euroopa Liidu lagunemisesse.
... Trump ja tema meeskond ettenägelikud poliitikud ja majandusinimesed või kohvipaksult ennustajad, seda selgitab aeg. Üks on aga selge. Nii nagu Euroopas on palju skeptikuid, kes kõik u ...
* Lühidalt - 04.08.14 (täiendatav)

... Sigmar Gabriel võttis tagasi oma heakskiidu sellele 100 miljoni euro suurusele projektile, kirjutas leht dokumentidele tuginedes. Saksamaa peatas tehingu juba märtsis pärast seda, kui Venemaa oli okupeerinud ...
* Saksamaal tegutseb Venemaa lobi

... et Venemaa piiri ääres asuvate NATO liikmesriikide jaoks on tähtis, et allianss "näitaks oma kohalolekut" seal, andis talle kohe vastulöögi asekantsler Sigmar Gabriel. "Ei tohi jätta muljet, et me isegi ...