Euroopa Liit õhutab britte sõjalisele konfliktile.

0

Gribaltar on Briti impeeriumi osa - Suurbritannia meretagune ala Gibraltari väina põhjarannikul.
On loomulik, et kui britid lahkuvad nende rahvale mittesobivast Euroopa Liidust, siis seda teevad ka KÕIK brittide riigi osad, sealhulgas Gibraltar.
Tegemist on ju riigi territoriaalse terviklikkuse küsimusega.

Eeltoodut ei arvesta aga liberaalsotsialismist ning kultuurmarksismist kreeni vajunud bürokraatlik ning kohmakas majandusmonstrum Euroopa Liit.

Euroopa Komisjoni dokumendi kohaselt on Hispaanial õigus vetostada Gibraltari Euroopa Liidust lahkumise tingimusi ja vaja võib minna eraldi kokkulepet Hispaania ja Suurbritannia vahel.

Sellise olukorra tekitamine on otsesõnul öeldes sõjalise konfliktiohu tekitamine ning Euroliidu poolne tülinorimine.


Eesti liberaalsotsialistlikke ja nn "euroopalike väärtuste" eest seisev vasakpoolitsev meediagrupp (Delfi, Eesti Päevaleht, Eesti Ekspress) omakorda süüdistab hoopis britte sõjaõhutuses. Kummalisel kombel ülaltoodud alustel.

Delfi avaldab, et "Briti konservatiivide eksjuht ähvardas Euroopat sõjaga"

Muuhulgas märgitakse, et Ühendkuningriigi peaminister Theresa May läheb vajaduse korral sõtta, et kaitsta Gibraltari suveräänsust, nagu Margaret Thatcher tegi Falklandi saarte puhul, ütles konservatiivide endine juht.

Michael Howard ütles, et Suurbritannia valitsus seisab lahkumiskõnelustel Euroopa Liiduga oma Hispaania külje all asuva meretaguse territooriumi Gibraltari eest ega lase blokil seda „endale krabada“, vahendab ajaleht Telegraph.

Ka ametis olev kaitseminister Michael Fallon kinnitas seda, öeldes pühapäeval telekanali BBC vahendusel, et kuningriik kavatseb kaitsta Gibraltarit lõpuni.

„Gibraltari inimesed on teinud selgeks, et nad ei taha Hispaania alla kuuluda. Me oleme valmis Gibraltari kaitsmisel lõpuni minema,“ lubas Fallon.

Tooride endine juht Howard ütles samal ajal usutluses telekanalile Sky News, et „ei ole mingit küsimustki, et meie valitsus seisab Gibraltari eest“.

„35 aastat tagasi sel nädalal saatis üks teine naispeaminister väeüksuse teisele poole maakera, et kaitsta ühe teise väikese briti inimeste kogukonna vabadust ühe teise hispaania keelt kõneleva riigi eest,“ meenutas ta.

„Ma olen täiesti kindel, et meie praegune peaminister näitaks üles samasugust otsusekindlust, et seista meie inimeste eest Gibraltaril.“

Kokkuvõtteks võiks ilmselt öelda, et eurosotsialistid koos Euroopa Liiduga on pisut sõgedaks läinud.

Allikad: Delfi/BHR

Kliki ka nendele artiklitele:

* Independent: Eestisse läheb Putiniga silmitsi seisma sadu Briti sõdureid
Suurbritannia väljaandes Independent kirjutatakse, et Eestisse saadetakse 800 sõdurit, et heidutada agressiivset Venemaad ja rõhutatakse, et tegu on külma sõja järgse perioodi ühe suurima välismissiooniga Ida- ...
* Lühidalt - 13.02.2017 (täiendatav)

... ump, Suurbritannia otsustab järgida rahva tahet ning lahkuda Euroopa Liidust, Prantsusmaal võib saada presidendi ...
* Novodvorskaja: Kaukaasia pole meie maa, see on koloonia

... visiit Osseetiasse. Olid, loomulikult, ka avaldused Gruusia poolt, mitmesugused reaktsioonid, repliigid. Kuidas teie ise hindate, ütleme seda liini? VN: Tahaks lihtsalt meenutada, et Gibraltar kuulub ...