JXTC Tribune Times - шаблон joomla Видео

Putin kohtus Moskvas Tillersoniga

0
Published: Wednesday, 12 April 2017 21:12

USA välisministri Rex TillersonVene president Vladimir Putin kohtus kolmapäeval Moskvas USA välisministri Rex Tillersoniga, teatas Kreml.

Putin võõrustas Tillersoni ja vene välisministrit Sergei Lavrovi, sõnas Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.

USA ja venemaa vahelised niigi jahedad suhted on halvenenud veelgi pärast arvatavat keemiarelvarünnakut Süürias eelmisel nädalal, millele järgnes USA raketirünnak Süüria valitsusvägede õhuväebaasi pihta. Moskva on Süüria presidendi Bashar al-Assadi režiimivägede suurim liitlane alates 2015. aasta lõpust.

«Võib öelda, et usalduse tase töötasandil, eriti sõjalises sektoris, ei ole paranenud, pigem kindlasti halvenenud,» ütles Putin usutluses telekanalile Mir.


«Kus on asitõendid keemiarelvade kasutamise kohta? Neid pole. Ometi on toimunud kindel rahvusvahelise õiguse rikkumine. See on ilmselge fakt,» ütles ta.

Tillerson ütles kohtumise alguses, et soovib "luua selgust ühistes eesmärkides ning ühistes huvides - isegi valdkondades, kus meie (USA ja venemaa) taktikaline lähenemine võib olla erinev - ja ka valdkondades, kus esinevad teravad erinevused".

Tegemist on president Donald Trumpi administratsiooni kõrgema liikme esimese Moskva-visiidiga.

Lavrov sõnas Tillersonile, et Moskva tahab mõista Washingtoni «tegelikke soove» ja hoiatas, et Kreml peab tulevasi potentsiaalseid USA rünnakuid Süüria vastu «ebaseaduslikeks». Tulevaste USA rünnakute vältimine on Kremli jaoks "fundamentaalselt oluline", ütles vene välisminister.

Samuti on venemaa hinnangul vastuvõetamatu Süüria-vastane resolutsioon, mida USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa tahavad Damaskuse suhtes seoses arvatava keemiarünnakuga esitada ÜRO Julgeolekunõukogule ja mille Moskva praegusel kujul on lubanud vetostada.

Kolm lääneriiki tahavad Süüria valitsuse koostööd juurdluses väidetava keemiarünnaku suhtes.

Putin avaldas teisipäeval arvamust, et olukord Süüria keemiarünnakuga meenutab 2003. aastat, mil USA esitles justkui Iraagist avastatud keemiarelva.

«See meenutab kangesti 2003. aasta sündmusi, mil USA esindajad esitlesid ÜRO Julgeolekunõukogus justkui Iraagist avastatud keemiarelva. Sellele järgnes Iraagi sõjakampaania, mis päädis riigi hävitamisega, terroriohu suurenemisega ja Islamiriigi ilmumisega rahvusvahelisele näitelavale,» vastas Putin pressikonverentsil pärast läbirääkimisi Itaalia presidendiga Interfaxi küsimusele, lisades, et sama toimub ka praegu ja «partnerid noogutavad takka.»

Samuti on Putin süüdistanud Assadi oponente keemiarelvarünnakute lavastamises ning seejärel Damaskuse süüdistamises, eesmärgiga tõmmata USA sügavamale Süüria relvakonflikti.

Reedel kohtub Lavrov Moskvas Iraani ja Süüria välisministritega.

Allikas: AFP/BNS

Kliki ka nendele artiklitele:

* Sotsiaalse võrdsuse kants on valmis USA-d ründama
... jahetkel ründama agressiivset kapitalistide kantsi USA-d! Põhja-Korea on riik, kes järgib kindlalt sotsialistlikku joont, millest arenevad sotsiaaldemokraatiad veel alles und näevad. Põhja-Korea rahuarma ...
* USA ja venemaa suhted on selle sajandi kriitilisemad!

USA tulistas Süüria lennuväebaasi pihta üle 50 tiibraketi USA tulistas Vahemere laevastiku laevadelt Süüria lennuväebaasi pihta vastuseks keemiarünnakule üle 50 Tomahawk tiibraketi, ütles Üh ...
* Lühidalt - 04.10.12

... Rex Tillersoni. Nemad pälvisid madalama tasemega Sõpruse ordeni, teatas E24.ee *** vt. ka neid artikleid: * Film Berliini müüri langemisest promob Putinit - ... Putin tegi kahe Saksamaa ühendamiseks ...