JXTC Tribune Times - шаблон joomla Видео

Moldovas valmistutakse valimiste eel Ukraina-stsenaariumi kordumiseks

0
Published: Thursday, 27 November 2014 13:49

Moldovas on nädalavahetusel toimuvate parlamendivalimiste eel tekkinud üsna pinev õhkkond, kuna eriteenistused hoiatasid venemeelsete äärmuslaste provokatsioonide eest.

Esmaspäeval kogunesid Moldova presidendi Nicolae Timofti juures riigi jõustruktuuride esindajad, et arutada võimalike provokatsioonide ärahoidmist nii enne kui ka pärast 30. novembril toimuvaid valimisi. Päev enne kohtumist oli Moldova informatsiooni ja julgeolekuteenistus teatanud äärmusrühmituste aktiviseerumisest riigis ning võimalikest provokatsioonidest, vahendas press.try.md.

Jõustruktuurides on välja kuulutatud nö kõrgeima astme valmisolek ning eriüksused valmistuvad nurjama katseid korrata Moldovas Ukraina-stsenaariumit. Võimud juba teavad varasemast kogemusest, et interneti suhtluskeskkondade mõju ei tohi alahinnata.

Eelmisel nädalal teatasid Moldova õiguskaitseorganid, et riigis peeti kinni kuus isikut, keda kahtlustuse kohaselt kavatsesid korraldada valimiste eel provokatsioone. Kinnipeetute seas oli kaks Venemaa ja kolm Ukraina kodanikku, kes saadeti riigist välja.


Samuti ilmus sotsiaalvõrgustikesse kaks videosalvestist äärmusrühmituste plaanidest destabiliseerida valimiste järgset olukorda.

1990. aastal teatas Transnistria Moldovast eraldumisest, hiljem toimus Moskvast sõltuva separatistliku piirkonnaga kodusõda. Transnistrias asub siiani Vene sõjaväekontingent.

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Soome tulevikuraport: viis stenaariumit Venemaa võimalikest suhetest naabritega
...  Putin kritiseeris SRÜ kohtumisel Moldovat ... õimalikuks Venemaa poolt Ukraina stsenaariumi rakendamist Moldovas, selle riikluse nõrgestamist ja Lääne-suunalise arengu peatamist, kasutades pla ...
* Ekspert: külmutatud konfliktid on liikumas verisemasse faasi

... nsnistria ning Aserbaidžaani-Armeenia vahel on lahendamata külmutatud konfliktid, mida on üsna lihtne aktiveerida. Moldova puhul ...
* Merkel ja Garibašvili hoiatavad Ukraina kriisi leviku eest

... maaga võib levida. „Asi pole üksnes Ukrainas,“ lausus Merkel. „Asi on ka Moldovas ja Gruusias ning probleemi jätkudes ka Serbias ning isegi kogu Lääne-Balkanil tervikuna,“ lisas ta. Pille  ...
* Putini tegevus seab kogu Euroopa rahu kahtluse alla

... ab meid kõiki.“ Merkel hoiatas Venemaa mõju kasvu eest. „Jutt ei käi ju mitte ainult Ukrainast. Jutt käib Moldovast, jutt käib Gruusiast, kui see nii edasi läheb (...), peab küsima Serbia kohta, peab Lääne ...