JXTC Tribune Times - шаблон joomla Видео

Putin: Moskva ja Minsk leppisid kokku vaidlusteemade lahendamise

0
Published: Monday, 03 April 2017 23:40

Moskva ja Minsk jõudsid kokkuleppele omavaheliste vaidlusküsimuste lahendamises, teatas vene president Vladimir Putin esmaspäeva õhtul, lisades, et lahendus leiti ka gaasitülile.

«Me leidsime skeemi, mille alusel jääme kindlaks oma lähenemistele, ent lähendame seisukohti hindade teemal,» ütles Putin Peterburis pressikonverentsil pärast kõnelusi Valgevene presidendi Aleksandr Lukašenkoga.

Putini sõnul lepiti kokku, et venemaa ja Valgevene lahendavad gaasi- ja naftavaidluse 10 päeva jooksul.

Vene riigipea lisas, et presidendid leidsid «võimaluse vastastikusteks järeleandmisteks».


Lukašenko sõnul on kahe riigi valitsustel 10 päeva aega presidentide kokkulepetele ametliku kuju andmiseks ning majanduste normaalsesse töörütmi seadmiseks.

Vene energeetikaminister Aleksandr Novak ütles, et Valgevene maksab vene riiklikule gaasikontsernile Gazprom ära 700 miljonit dollarit gaasivõlga.

Putini sõnul töötavad kaks riiki 2018. aasta alguseks välja ühtse gaasituru reeglid.

«Meenutan, et eile tähistasime venemaa ja Valgevene rahvaste ühtsuse päeva ja samuti tähistame tänavu 25. aasta möödumist meie diplomaatiliste suhete sõlmimisest. Seega, praeguse seisuga rohkem vaidlusküsimusi ei ole, me liigume edasi,» lausus Putin.

Interfax/BNS

Kliki ka nendele artiklitele:

* Kanada meedia: venemaa püüab pidada varjatud sõda Kanada vastu
... et mängu meeleheitest, kuna venemaa majandusolukord aina halveneb ning riik on isoleeritum ja jõuetum kui kunagi varem, samuti on riigil vähe liitlasi - vaid Süüria, Iraan ja Valgevene. Seetõttu püüab Moskv ...
* Sanktsioonide mõju venemaa majandusele on suurem, kui esmalt arvata võiks.

... aga Aasiast ja Valgevenest. See puudutab kõikki kaubagruppe – alates alkoholist/sigarettidest, maiustusteni ja lõpetades lihtsatest teksapükstest kuni Gucci kottideni. Kui ka üldine elatustaseme tunta ...
* Lukašenka mängud ehk miks avas Valgevene president Venemaa kõhualuse läänele?

Lääneriikide kodanikele väikese viisavabaduse andmine on järjekordne samm Valgevene juhi Aljaksandr Lukašenka geopoliitilistes mängudes. Valgevene presidendi Aljaksandr Lukašenka hiljutine otsu ...