JXTC Tribune Times - шаблон joomla Видео

Pronksiöödel sekkus venemaa otseselt Eesti siseasjadesse

0
Published: Tuesday, 25 April 2017 12:38

Ants LaaneotsLaaneots: aprillirahutused algasid spontaanselt, jätkusid organiseeritult

Riigikogu liikme, erukindral Ants Laaneotsa sõnul algasid 2007. aasta aprillirahutused esimesel õhtul spontaanselt, kuid läksid kiiresti üle organiseerituks.

"Toodi autodega viina, sihilikult jagati nendele mässulistele seal," rääkis Laaneots TV 3 saatele "Kuuuurija". Tema sõnul maksis rahutuste ajal laamendajatele jagatud viina eest ilmselt venemaa.

Laaneotsa sõnul jäi toonaseid sündmusi jälginud luureametnikele silma, et rahutustes osalesid korralikes ülikondades sportlikud noormehed, kes andsid laamendajatele juhiseid.

"Spetsnaz ehk vene sõjaväe eriüksus. Meist ei ole Pihkva kaugel," nentis Laaneots.

Pihkvas asub 2. eriotstarbeline ehk spetsnazi brigaad umbes 900 võitlejaga. "Sealt neid siia tuua ei ole mingi probleem," arvas ta.

Laaneotsa sõnul oli märgata kolmetasandilist juhtimist.

"Ülikondades noorema generatsiooni esindajad juhtisid, siis olid nn sotnikud (ehk 100 mehe komandörid), kes juhtisid erinevaid mässajate gruppe ja siis oli veel nn tagalatoetus, kes tõi neile nö kütust juurde, viina ja muud alkoholi. See oli täiesti organiseeritud," rääkis Laaneots.

Laaneotsa sõnul kasutasid jõuametid rahutustes osalejate heidutamiseks lubadust vene passiga mässajad Eestist tabamisel välja saata. "Kes neist ikka soovis väljasaadetud saada," nentis ta.

2007. aasta 26. aprillil Tallinnas ja mitmes Ida-Virumaa linnas mitu päeva kestnud massikorratused said alguse Tallinnas Tõnismäel asunud pronkssõduri teisaldamisest.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele: