JXTC Tribune Times - шаблон joomla Видео

Venelastele nii iseloomulik kättemaksuaktsioon - Julia Samoilova esineb okupeeritud Krimmis!

0
Published: Thursday, 27 April 2017 16:18

Julia SamoilovaVenemaa eurolaulik Julia Samoilova, keda Ukraina valitsus riiki esinema ei luba, astub Eurovisiooni asemel üles Krimmis, teatas ERR.

Samoilova on Krimmi Sevastopolisse esinemas venelaste ideoloogilisel suurpühal - Saksa-vene sõja lõpu aastapäeval 9. mail, mis venemaal on võidupüha. Samal päeval toimub Eurovisiooni esimene poolfinaal, vahendas euroblogi Eurovoix TASS-i.

Linna esindaja Vjatšeslav Gladkovi sõnul on sümboolne, et Samoilova astub Krimmis üles samal päeval, mil Ukrainas stardib Eurovisiooni lauluvõistlus. Lauljatar pidi Eurovisioonile sõitma palaga "Flame Is Burning".

Märtsis teatati, et Ukraina julgeolekuteenistus SBU kehtestas lauljanna suhtes sissesõidukeelu, sest ta esines 2015. aastal venemaa poolt annekteeritud Krimmis. SBU kinnitusel on lauljanna suhtes kehtestatud kolmeks aastaks sissesõidukeeld, mis tähendab, et lauljatar ei pääse Kiievis toimuvale Eurovisioonile.
Küll aga organiseeriti talle esinemine ikkagi Ukrainas - venemaa poolt okupeeritud alal Krimmi poolsaare Sevastoopoli linnas, mis on sisuliselt venemaa meresõjaväe baas.

 

SBU on musta nimekirja lisanud veel umbes 140 venemaa artisti ning sageli on põhjuseks just annekteeritud Krimmi külastamine ilma Kiievi kooskõlastuseta.

Eurovisiooni poolfinaalid toimuvad Kiievis 9. ja 11. mail ning finaal 13. mail. Ukraina võitis möödunud aasta Eurovisiooni lauluga "1944", mis räägib krimmitatarlaste küüditamisest Krimmi poolsaarelt 1944. aastal.

BHR/ERR

Kliki ka nendele artiklitele: