JXTC Tribune Times - шаблон joomla Видео

Soome sõjaloolane: Vene armee tõepoolest valmistub, aga me ei tea, milleks

0
Published: Thursday, 23 July 2015 23:52

Soome ajaloolase sõnul näitab Venemaa tegutsemine Soome lahe väikesaartel, sõjalised treeningud ning uute relvade testimine seda, et Kreml valmistub millekski.

Venemaa on juba pikemat aega tegutsenud talle kuuluvatel Soome lahe väikesaartel ning võtnud kasutusse uusi relvi, kirjutab Iltalehti.

Uudisteagentuur TASS kirjutas kolmapäeval, et armee läänepiirkonnas on kasutusele võetud uhiuued Tornado-G raketiheitjad. Läänepiirkond vastutab ka näiteks Soome ja Ukraina piiride eest.

Ka on Venemaa viimasel ajal treeninud dessanti varem Soomele kuulunud Suursaarele, ehitanud uuesti üles sõjalise taristu Vaiksel ookeanil Kuriilidel, uuendanud trateegilisi tuumarelvi ning testinud Iskanderi raketikompleksi.


"See tendents ilmneb juba pikemat aega. See näitab, et Venemaa tõepoolest valmistub millekski. Ilmselt tahavad nad taastada oma rahvusvahelise positsiooni sarnasele tasemele, nagu see oli Nõukogude ajal," ütles Euroopa sõjaajaloo dotsent Markku Salomaa.

Paar nädalat tagasi teatas Briti militaarportaal IHS Jane's 360, et Venemaa tegutseb agaralt Soome lahe väikesaartel - teostab seal uuringuid ja demineerib. Portaali andmeil käivad tööd Seiskaril, Someril ja Peninsaarel, kusjuures Someri paikneb kõigest 10 km kaugusel Soome veepiirist.

Salomaa ei ohusta see Soomet. "Ohtu pole, saared paigast ei liigu." Tema sõnul pole Venemaad huvitavatel väikesaartel tänapäeva sõjapidamises suuremat tähendust, pigem on see sümboolne tegevus.

Palju murettekitavamad on Salomaa arvates Venemaa väeüksuste õppused, kus treeniti Ahvenamaa ja Gotlandi vallutamist. "Need näitavad, et kui saabub kriis, siis Venemaa plaan on hõivata Ahvenamaa, Gotlandi ja Bornholmi saared. Venemaa plaanib sulgeda Läänemere, sest muidu ei suuda ta hoolt kanda Kalingradi eest."

Kas Venemaa valmistub sõjaks? "Ma ei hakka sõda kuulutama, aga arengujooned on väga tõsised. Venemaa valmistub millekski, aga pole kindel, milleks," tõdes ajaloolane.

llikas: DELFI.ee

Kliki ka nendele artiklitele:

* Hodorkovski: on kolm kohta, kus Putin võib alustada SUURT sõda - Ukraina, Balti riigid ja Lähis-Ida
Naftakompanii JUKOS endine omanik ja kauaaegne poliitvang Mihhail Hodorkovski ütles intervjuus väljaandele Sobesednik, et sisuliselt on kolm kohta, kus venemaa president saab praegu alustada täiemahulist sõ ...
* Vene admiral: NATO luure magas Krimmis maha kõik, mis võimalik

... platsdarmi ühiseks sõjaks NATO riikide ja Ukrainaga ...
* Venemaa: kui meie ei saa maailma liidriks, siis teistele me seda rolli ka ei luba

...  oma geopoliitilisi kalkulatsioone tehes.» Tšurkini arvates on siiski «oluline erinevus tänase olukorra ja traditsiooniliselt külmaks sõjaks kutsutava ajalooperioodi vahel». «Toona oli kahe t ...