JXTC Tribune Times - шаблон joomla Видео

Kremli-meelse ajakirjaniku kaebus Eesti riigi vastu jäi rahuldamata

0
Published: Wednesday, 22 July 2015 21:19

Tallinna halduskohtu Pärnu kohtumaja jättis täna Kremli-meelse Itaalia ajakirjaniku ja endise europarlamendi saadiku Giulietto Chiesa sissesõidukeelule esitatud kaebuse rahuldamata.

Giulietto Chiesa (74) kaebas kohtusse siseministeeriumi mullu 12. detsembri otsuse kehtestada talle Eestisse sissesõidukeeld vahemikus mullu 13. detsember kuni tänavu 13. jaanuar, kuid kohus tema kaebust ei rahuldanud.

Chiesal on võimalik tänane kohtuotsus vaidlustada Tallinna ringkonnakohtus 30 päeva jooksul.

MTÜ Impressum kutsus Giulietto Chiesa mullu 15. detsembril Tallinnas hotelli Meriton Grand Conference & SPA konverentsisaalis korraldatavale kohtumisõhtule pealkirjaga "Kas Euroopal maksab karta venemaad?“.


Se päeval pidas politsei ta hotellis küsitlemiseks kinni ning vabastas järgmisel päeval. Pärast pressikonverentsi lahkus Chiesa Tallinnast rongiga Moskvasse.

Välismeedia teatel on 1940. aastal sündinud Chiesa ajakirjanik ja poliitik ning endine Euroopa Parlamendi liige (2004-2009). Enne 1991. aastat oli ta Itaalia Kommunistliku Partei liige ja töötas üle kahekümne aasta Moskvas ajalehtede l´Unitá ja La Stampa erikorrespondendina. 1980ndatel rahastas Giulietto Chiesa tegevust Nõukogude Liidu Kommunistlik Partei.

Aastatel 1989-1990 oli Chiesa Kennani instituudi (Kennan Institute for Advanced Russian Studies) kaastöötaja. 2009. aasta Euroopa Parlamendi valimistel kandideeris ta vene-meelse partei Inimõiguste Eest Ühtses Lätis nimekirjas, kuid ei osutunud valituks.

Varem on Giulietto Chiesa MTÜ Impressumi kutsel Eestit külastanud ja siin ettekannetega esinenud 2008. ja 2011. aastal. 2008. aastal esitles ta Tallinnas raamatut "Zero“, milles väidab, et 11. septembri 2001 terrorirünnakute korraldamisse oli segatud Ameerika Ühendriikide valitsus. Ühtlasi tegi ta Eestis viibides mitmeid avaldusi Arnold Meri (1919-2009) toetuseks, keda 1949.aasta märtsis toimunud suurküüditamises osalemise tõttu süüdistati inimsusvastases kuriteos ja genotsiidis.

Arnold Meri kaitsmine ja õigustamine oli toona MTÜ Impressumi üheks peamiseks tegevusväljundiks.

2011. aastal esitles Giulietto Chiesa Tallinnas raamatut "Läti kandidaat“, kus muuhulgas käsitleb pronkssõduri teisaldamise teemat ja kõrvutab Balti riikides toimuvat rahutustega Aafrikas.

2008. aastal asus Giulietto Chiesa Euroopa Parlamendi liikmena aktiivselt õigustama venemaa tegevust Georgias ning nõudis Lõuna-Osseetia ja Abhaasia iseseisvuse tunnustamist.

2014. aastal toetas ta venemaa poliitikat ja terroristide tegevust Ida-Ukrainas. Samuti pooldas ta venemaa kallutatud sõnumeid, nagu seisaksid olukorra eskaleerumise ja sõja õhutamise taga Ameerika Ühendriigid ning Ida-Euroopa riikide natsionalistlikult meelestatud valitsused.

Chiesa süüdistas Ukraina valitsust tsiviilelanike tapmises Donbassis ja väitis, et alanud on III Maailmasõda venelaste vastu.

Vahetult enne Krimmi referendumit mullu märtsis õigustas Giulietto Chiesa Krimmi annekteerimist vene ja Itaalia meedias. Kolm kuud hiljem esitas ta samu sõnumeid Krimmis Format A3 üritusel.

Chiesa on Kremli-meelsete ühenduste katusorganisatsiooni ja venemaa informatsioonilise mõjutustegevuse tööriistana tuntud GONGO Mir Bez Natsizma (MBN) liige. Ühtlasi on Giulietto Chiesa ka venemaa ultrakonservatiivse ja antiliberaalse ühenduse Irboska Klubi liige.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Kapo: Impressum õhutab väga varjatult ja peenetundeliselt vaenu
... ontrollis tema Schengeni viisa. Varasemalt on saanud Eestisse sisenemise keelu kaks Impressumi külalist: Valeri Tiškov ja Giulietto Chiesa. Arnold Sinisalu nentis, et sisenemiskeelud võivad ...
* Krimmi ei tohi unustada

... da venelaste vastu. Vahetult enne Krimmi referendumit mullu märtsis õigustas Giulietto Chiesa Krimmi annekteerimist Vene ja Itaalia meedias. Kolm ku ...
* Politsei poolt saadeti riigist välja sotsialist Guillietto Chiesa

Äärmuslike vasakpoolsete vaadetega itaallasest ajakirjanik, endine eurosaadik Guillietto Chiesa oli kutsutud esinema suurvene šovinismi levitamisega tuntust kogunud institutsiooni - KLUBI IMPRESSUM j ...