JXTC Tribune Times - шаблон joomla Видео

Lenini laipa saab jälle rahvale näidata, ta on üles vuntsitud!

0
Published: Tuesday, 18 April 2017 13:11

Lenini muumia käis remondis

Täna taasavatakse külastajatele pärast kaht kuud "plaanilisi profülaktilisi töid" Moskvas Punasel väljakul Lenini mausoleum, vahendas Interfax.

Millised need profülaktilised tööd olid, jättis föderaalse kaitseteenistuse pressiosakond uudisteagentuurile täpsustamata, kuid Interfaxi allika väitel oli tegemist Lenini palsameeritud keha korrastamisega. Plaanilist profülaktikat tehakse mausoleumis reeglina kord kahe aasta jooksul, viimati 2015. aasta veebruaris-aprillis.

Allika sõnul tegeldi seekord just Lenini muumiaga ning tööde ajaks muumiat mausoleumist välja ei viidud. Ülikonda, millesse Lenin on riietatud, seekord ei vahetatud, lisas allikas.


Lenini palsameeritud keha hooldavad venemaa meditsiini- ja ravimtaimede instituudi ja biomeditsiini labori spetsialistid. Allika sõnul on töö Lenini kehaga ainulaadne teaduslik eksperiment, mis on väldanud kümneid aastaid – sellega tegelev palsameerimiskunsti teaduslik koolkond rajati 1920. aastatel.

Spetsialistide sõnul on 1924. aastal palsameeritud Lenini keha tänu teaduse viimsele sõnale rahuldavas seisukorras ja võib nii säilida veel kaua.

Rääkides mausoleumi hoonest, nentis Interfaxi allikas, et kõik selles paiknevad süsteemid töötavad veatult ning välismõjud muumiale negatiivset mõju ei avalda. Agentuuriga vestelnu meenutas, et 2013. aastal restaureeriti mausoleum täielikult, kaheksa kuud kestnud remondi käigus upitati kreeni vajunud hoone loodi ning muudeti niiskuskindlaks.

Äripäev

Kliki ka nendele artiklitele: