JXTC Tribune Times - шаблон joomla Видео

Moslemid ründasid Dortmundi Borussia jalgpallimeeskonda

0
Published: Wednesday, 12 April 2017 13:04

Refereeringud eilse sündmuse osas märgivad, et Dortmundi Borussia jalgpallimeeskonna bussi ümber toimus eile 10 km enne staadionile jõudmist kolm plahvatust.

«Kui meeskond väljus Wittbraucker tänaval asuvast hotellist, siis samal ajal olid lähedale asuvasse hekki peidetud lõhkeseadeldised. Niimoodi rääkis meile politsei. Mingi seadeldise abil pandi need siis lõhkema,» ütles Dortmundi tegevjuht Hans-Joachim Watzke.

Korraldajate kohta hetkel puudub täpsustav info, ent moslemitest asjapulkadele viitab sündmuspaiga juurest leitud kiri. Saksamaa ajalehe Süddeutsche Zeitungi väitel algab kiri sõnadega: «Allahi nimel, kõige armulisem, kõige halastavam.»
Muuhulgas olevat kirjas, et rünnak on kättemaks Saksamaa sõjalisele tegevusele Süürias.

Juhtumiga tegelev politseipealik Gregor Lange ütles Sky Sportsile, et sündmuskohal käib tõsine töö. «Peame alustama täitsa algusest, kohast, kus rünnak toimus. Kasutame politseikoeri ning uurime sündmuspaika ka õhust. Praegu on veel juhtunu taust segane,» ütles ta.


Postimees vahendab, et kui esialgu liikus informatsioon, et plahvatuses sai vigastada vaid Dortmundi kaitsja Marc Bartra, siis hiljem teatati ka teisest vigastatust. Saksamaa Eurosport kirjutab, et tegu oli politseinikuga, kes eskortis mootorrattal Dortmundi meeskonna bussi.

Saksa politsei uurib Dortmundi plahvatuse seoseid moslemite või vasakäärmuslastega

RahvusRinghäälingu teatel uurib Saksa politsei teisipäeval Dortmundi Borussia jalgpallimeeskonna bussi lähedal kärgatanud plahvatuste võimalikke seoseid islamiusulistega.

Vihjed võimalikele seostele islamistidega tulid välja sündmuspaigalt leitud kirjast, milles viidati rünnakule Berliini jõuluturul.

Kirjas mainiti ka luuremissiooni Tornado, mis võitleb rahvusvahelise koalitsiooni koosseisus äärmusrühmitusega ISIS, vahendasid ajaleht Süddeutsche Zeitung, piirkondlikud ringhäälingud NDR ja WRD ning riiklik uudisteagentuur DPA.

ISIS võttis vastutuse 12 inimese elu nõudnud detsembrikuise Berliini rünnaku eest.

Väljaanne Focus aga kirjutas, et teine uurijate käes olev kiri viitab aga hoopis vasakäärmuslastele.

Väidetavalt olevat ka ühes fašismivastaste vasakäärmuslaste veebikeskkonnas teatatud, et plahvatuste näol oli tegu kättemaksuga selle eest, jalgpalliklubi on paremäärmuslastest fännide suhtes justkui positiivset suhtumist üles näidanud.

Kliki ka nendele artiklitele:

* EKRE: Eesti liikmesus Euroopa Liidus vajab uut rahvahääletust
... ui Euroopa Liit kaaperdab riigikaitse teemad liikmesriikide käest keskusesse, kui ka siis, kui liit laguneb," seisab avalduses. "Massimmigratsiooni ja islamiseerumise soodustamine avatuse si ...
* Lühidalt - 08.04.2017 (täiendatav)

...  peetud 39-aastane usbekk, kelle nime pole avalikustatud. Mees on islamit uskuv ja tema facebooki leht näitab tugevat avatust, empaatiat ja kaasaelamist usukaaslaste terroritegevusele ning islami terroriorganisatsiooni Is ...
* Lühidalt - 18.03.2017 (täiendatav)

Pariisi lennujaamas lasti maha sõdurit rünnanud islamiusuline Prantsusmaa pealinna Pariisi Orly lennujaamas tulistati täna hommikul hullunud isikut, kellel õnnestus lennuterminali turvavalt s ...