JXTC Tribune Times - шаблон joomla Видео

Lühidalt - 03.04.2017 (täiendatav)

0
Published: Monday, 03 April 2017 15:18
  • Peterburi metroos kärgatas plahvatus!

Värsked teated Eestit osaliselt okupeeriva naaberriigi põhjapealinnast edastavad, et sealses metroos toimus plahvatus. On inimohvreid.
Esmase info kohaselt toimus plahvatus nn Sinisel Liinil metroojaamas "Sadovaja". Peatselt teatati ka teistest plahvatustest ja teistest jaamadest. Pealtnägijate teateil on suletud hetkel metroojaamad "Tehnologitšeskii Institut" ja "Sennaja Plošad".
On teisi teateid, millised väidavad ARVUKATEST ohvritest.
Järgnevad jooksvad teated:

04.04.17 - Peterburis 14 inimest tapnud ning kümneid vigastanud pommirünnaku korraldamises kahtlustatakse Kesk-Aasiast pärit 23-aastast enesetaputerroristi, ütles Interfaxi allikas. Kirgiisi turvateenistuse sõnul on kahtlustatavaks Akbaržon Jalilov, kes sündis Ošis 1995. aastal.
Varasemalt edastatud kahtlustus, mis baseerus turvakaamera kuvalt, on ümber lükatud. Seal kujutatu habemega mees läks ise politseisse, et kahlus hajutada.
Kehtiv kahtlusalune - Akbaržon Jalilov hukkus ise terrorirünnakus ja tema süüd tõestavat pommi süütemehhanismi osad, mis tema kehast eraldunud käe küljest leiti.

23:05 - Kõige viimase info kohaselt hukkus plahvatuse tõttu 11 inimest ja üle 40 sai vigastada, edastas RahvusRinghääling.

20:00 - venemaa rahvusliku antiterroristliku komitee andmeil hukkus tänases terroriaktis Peterburi metroos 9 inimest ja vigastada sai üle 20 inimese.
Viimaste teadete kohaselt on tagaotsitavaks kuulutatud kaks isikut. Portaali "Life" andmeil otsitakse terroriakti korraldajaid Peterburist ja Moskvast. Tagaotsitavate fotod on jagatud politseile. Kahtlustatakse "kaukaasia" välimusega isikuid. Ühe puhul märgitakse, et tegemist on pika habemega mehega, kusjuures see välimus ja (kaukaasialik) riietusmaneer võib olla taotluslik, et eksitada korrakaitsjaid.

17:30 - Saabus ametlik kinnitus sellele, et metroojaamas "Plošad Vostanija" avastati lõhkemata isevalmistatud lõhkekeha. Samuti edastati teade INTERFAKSI allikatele viidates, et turvakaamerate abil on jäädvustatud persoon, kes ilmselt on plahvatuse organisaator. See isik jättis vagunisse portfelli, milles pomm oli. Ametlikult pole seda versiooni veel kinnitatud. Samuti pole teada isik, keda on turvakaameraga jäädvustatud.

16:35 - Hetkel on laekunud vene meediast sündmuste kohta ridamisi kokkuvõtteid.
Ollakse kindlad, et plahvatusi oli siiski üks. See toimus metroo vagunis kahe peatuse - "Tehnologitšeskii Institut" ja "Sennaja Plošad" vahel. Lisaks eeltoodule avastati veel üks lõhkekeha metroojaamas "Plošad Vostanija", kuid ametlikku kinnitust sellele väitele siiski pole riigi allikatest laekunud.
Hukkunute osas käivad täpsustused. Kergemalt haavata saanud isikute arv pole samuti veel teada. Küll on aga edastatud isikute arv, kes hetkel viibivad hospidalide statsionaaris. Neid on 25.

15:30 - vene meedia teatel pole hetkel siiski selge, kas toimus üks või kaks plahvatust. Selge on vaid see, et vaatluse all on kaks metroojaama - "Tehnologitšeskii Institut" ja "Sennaja Plošad". ITAR-TASSi teatel on kogu Peterburi metroo suletud.

15:27 - Varlamov.ru andmeil hukkus 10 inimest ning viga sai 50.

  • Venemaa Dagestani provintsis on puhkenud kaugsõitjate massistreik.

Venemaal on kaugsõidu autojuhid eriline klass töölisi. Neid on tohutult palju ja nad peavad varsuama erinevaid sisemaa asulaid kõige vajalikuga. Vene kolooniates Kesk-Aasias ning Kaug-Ida provintsides on palju linnu ja asulaid, millised saavad 100% vajaminevatest elutarbelistest kaupadest ainult autotranspordi abil. Olukorras, kui kaugsõidu autojuhid peaksid keelduma mingil põhjusel töö tegemisest, lasub nende asulate kohal koheselt probleemide saju oht. Vene riik on sunnitud sellised probleemid lahendama eos ja võimalikult kiirelt ning efektiivselt. Reeglina kasutatakse ajutise lahendina sõjaväe transporte, sest venemaal on meeletus koguses sõja-transpordi väeosasid, milliste veokeid ja tasuta tööjõudu saab alati kasutada. Kuid lõplikuks lahendiks tsiviil-elu probleemide lahendamiseks on vajalikud ikkagi mittesõjaväelised kaugvedajad. Seepärast kasutab venemaa vajadusel ka riigi sunnijõudu selleks, et sundida autovedajaid tagasi tavapärasele tööle.
Värsked teated kinnitavad, et järjekordne vedajate massistreik on alanud Dagestanis. Olukorra lahendamiseks on vene riik suunanud streikijate vastu relvastatud Rahvuskaardi (Rosgvardia - Росгвардия) salgad koos soomusmasinatega.
Jõuga mahasurutava streigi algpõhjustest vene meedia ei ole teatanud.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Venemaal võeti vastu seaduste pakk "venemaa kaardiväe" - ROSKVARDIA loomise kohta.
Eestit osaliselt okupeeriva idanaabri parlament (Riigiduuma) võttis esimesel lugemisel vastu presidendi poolt parlamenti saadetud seaduste paketi "venemaa kaardiväe" (Росгвардия) loomiseks. Tegemist ...
* Putinlik režiim valmistub rahvamässude mahasurumiseks!

... president kuulutas sel nädala välja, et loob otse talle alluva rahvuskaardi, mis on mõeldud terrorismi ja organiseeritud kuritegevusega võitlemiseks ning massirahutuste allasurumiseks. Teade tekitas p ...