JXTC Tribune Times - шаблон joomla Видео

Venemaal jätkub pommipaanika

0
Published: Thursday, 06 April 2017 14:03

Peterburis tegid võimuesindajad kahjutuks kortermajast leitud lõhkekeha

Venemaa võimuesindajad tegid neljapäeval kahjutuks ühest Peterburi kortermajas leitud lõhkeseadeldis.

Juhtumist teatasid oma õiguskaitseorganite allikatele viidates kõigepealt uudisteagentuurid TASS ja Interfax.

Allika sõnul sai juhtum Neeva rajoonis Tovaritšeskii prospekti elumajas alguse, kui hoones hakkas tööle tuletõrjealarm, mille peale evakueeriti maja kahest trepikojast kõik inimesed.


Hiljem pärast leitud lõhkekeha kahjutuks tegemist hakati inimesi juba tagasi lubama, kuid uurijad jätkasid tööd maja kaheksandal ja üheksandal korrusel.

Uudisteportaal Fontanka teatas, et sündmuskohalt viidi politseinike poolt ära kolm käeraudadesse pandud inimest.

Venemaa võimud on olnud kõrgendatud valmisolekus pärast seda, kui esmaspäeval leidis metroos aset 14 inimese elu nõudnud terrorirünnak.

Hommikul teatasid venemaa uudisteagentuurid juhtumist Doni-äärses Rostovis, kus kohaliku koolimaja juures toimus plahvatus, mis vigastas üht inimest.

Eelpool mainitud intsidentide kohta pole võimud veel põhjalikke selgitusi andnud ning hetkel pole selge, kas juhtumitega võib olla seotud ka terrorism.

Fontanka kirjutab ka, et juurdluskomitee teatel peeti neljapäeval Peterburis kinni metroorünnaku korraldajaks peetava enesetaputerroristi Akbardžon Džalilovi tuttavaid. Tegemist olevat Kesk-Aasia riikidest pärit isikutega, kelle korteri läbiotsimisel leiti ka terrorirünnaku uurimise jaoks olulisi tõendeid. Kinnipeetute arvu ja kinnipidamise kohta juurdluskomitee samas ei täpsustanud.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 05.04.2017 (täiendatav)
... oolt. Enamus miitingutest osavõtjad saavad olemas riigiteenistujad, kes siis riigitöö asemel suunatakse miitingutele osalema. Demonstratsioonid saavad toimuma terrorismivastasuse egiidi all. Oma pa ...
* Ratas külastab venemaa põhjapealinna, et tähistada aastapäeva Eesti autonoomiasoovile venemaa koosseisus!

... jäämine seoses terroriaktidega kõne alla ei tulnud, ta kinnitas, et osaleb laupäeval toimuval üritusel nagu varem kavandatud. Eesti autonoomia venemaa koosseisus on rõhutamisväärne!? Ratas kord ...
* Lühidalt - 03.04.2017 (täiendatav)

... aldamises kahtlustatakse Kesk-Aasiast pärit 23-aastast enesetaputerroristi, ütles Interfaxi allikas. Kirgiisi turvateenistuse sõnul on kahtlustatavaks Akbaržon Jalilov, kes sündis Ošis 1995. aastal. Var ...