JXTC Tribune Times - шаблон joomla Видео

Lühidalt - 14.04.2017 (täiendatav)

0
Published: Friday, 14 April 2017 20:36
  • Venezuelas puhkesid uued rahutused

Venezuelas puhkesid eile uued kokkupõrked politsei ja valitsusvastaste meeleavaldajate vahel pärast seda, kui ametnikud andsid teada viiendast surmajuhtumist varem aset leidnud rahutuste käigus.
Sotsialistist president Nicolás Maduro püüab tõrjuda opositsiooni jõupingutusi teda ametist tagandada. Samal ajal kannatab kunagine arvestatav naftaeksportöör Venezuela nii toiduainete kui ka ravimite puuduse käes.
Maduro on seni tõrjunud opositsiooni püüdeid rahvahääletust pidada tema ametist tagandamise küsimuses ning vandunud sotsialistliku revolutsiooni jätkamist, mille algatas tema 2013. aastal surnud värvikas eelkäija Hugo Chávez. Maduro sõnul on riiki tabanud majanduskriis USA mahitatud kapitalistliku konspiratsiooni otsene tulemus.
Kliki ka nendele artiklitele:

  • Hiina hoiatas täna rahvusvahelist üldsust, et konflikt Põhja-Koreaga võib puhkeda iga hetk.

Hiina välisministri Wang Yi sõnul tundub kasvavate pingete ajel, et iga hetk võib puhkeda sõda, vahendab uudisteagentuur AFP. Tema sõnul ei saa potentsiaalsel sõjal olema ühtki võitjat.
„Kui puhkeks sõda, siis oleks tulemuseks olukord, kus kaotavad kõik,“ tõdes Yi. Konflikti algatajal, olgu selleks kumb pool tahes, „tuleb võtta ajalooline vastutus ja maksta vastavat hinda“, märkis ta.
Põhja-Korea kavatseb USA luureandmetel juba sel laupäeval, kohalikul tähtpäeval, korraldada uue tuumakatsetuse rahvusvahelise kogukonna hukkamõistust ja survest hoolimata. USA president Donald Trump lubas sel nädalal, et USA on valmis tuumavõimekusega Põhja-Korea probleemi lahendama. Telekanali NBC teatel on kaalumisel ka ennetev rünnak Pyongyangi vastu. USA on saatnud Korea poolsaare lähedusse oma lennukikandja USS Carl Vinson.
Raadiojaam EHO MOSKVÕ vahendas sotsialistliku Põhja-Korea seisukohta, mille järgi on Põhja-Korea valmis USA-d ründama koheselt kui tunnetab enda suunas ohtu. Põhja-Korea on valmis andma massiivset ning preventiivset hulgilööki terve rea objektide pihta nii Lõuna-Koreas kui mujal, sealhulgas ka USA mereväe kontingendi pihta Korea poolsaare lähistel, mille lipulaevaks on lennukikandja USS Carl Vinson. Viimane pidavat olema ka esimeseks sihtmärgiks.
Kliki ka nendele artiklitele: