JXTC Tribune Times - шаблон joomla Видео

Lühidalt - 20.04.2017 (täiendatav)

0
Published: Thursday, 20 April 2017 22:51
  • Pariisis Champs Elysée avenüül on tulistamine.

Prantsusmaa pealinnas Pariisis Champs Elysée avenüül kõlasid CNNi andmetel lasud, politsei palub rahval piirkonda vältida. Kohaliku meedia andmetel sai tulevahetuses haavata kaks politseinikku. Piirkond on suletud ning inimestel palutakse Champs Elyséed vältida. Sündmuskohale on saabunud mitmed pääste-ja julgeolekutöötajad, vahendas Postimees.

Järgnevad teated informeerivad, et üks haavatud politseinik suri. Kuulihaava on saanud ka juhuslikult sündmuskohas viibinud inimene. Rünnaku motiivide kohta pole midagi teada. Politse andmeil on tõenäoline terroristlik rünnak.

Sündmuse kirjelduse kohaselt olevat politsei patrulli tulistatud mööduvast autost. Laskjaid olevat kaks. Politsei avas vastutule, milles üks ründajaist hukkus, teine pääses minema. Tegemist on väga esmase informatsiooniga.

23:41 - Siseministeeriumi allikas kinnitas varem, et üks politseinik sai surma ja kaks vigastada. Hiljem teatas politseiallikas, et ka teine politseinik suri vigastuste tagajärjel, hiljem seda infot muudeti (et ikka üks politseinikest hukkus). Üks ründaja sai samuti surma, vahendas Reuters. Politsei teatas varem, et tulistajaid oli vähemalt kaks, kellest ühe lasi politsei maha. Allika sõnul oli surma saanud ründaja julgeolekujõududele varasemast teada. Politsei selgitas Twitteris, et politseinik istus punase fooritule tõttu seisma jäänud autos, kui ründaja teda mööda sõites tulistas. Politseiallikas ütles, et Champs Elysees' avenüü lähistel toimus umbes tund hiljem ka teises kohas tulistamine.

  • Venemaa ei plaani Donetski ega Luganski endaga liita

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul ei kavatse venemaa enda koosseisu liita Donetski ja Luganski isehakanud rahvavabariike.
«Juba küsimus ise on mõnevõrra absurdne, sest paljude aastate vältel on nii president Vladimir Putin kui kõikide tasemete vene esindajad rääkinud, et venemaa ei kavatse liita endaga Donbassi tunnustamata vabariike – Donetski ja Luganski rahvavabariiki,» ütles ta ajakirjanikele. Peskov nimetas vastavisulisi kirjutisi naiivseteks ja algelisteks.
Täpsustavale küsimusele, kas tema sõnad tähendavad, et Moskva näeb Donetski ja Luganski rahvavabariiki Ukraina osana, vastas Peskov: «See on Ukraina siseasi.»
Samas ei saa mainimata jätta, et venemaa teatas avalikult ka enne Krimmi hõivamist, et ta ei kavatse seda teha. Aga tegi.
Kliki ka nendele artiklitele: