JXTC Tribune Times - шаблон joomla Видео

Lühidalt - 25.04.2017 (täiendatav)

0
Published: Tuesday, 25 April 2017 15:46
  • Sõjaks valmistuv venemaa panustab relvastuse kiirele uuendamisele

Majanduslikult üha nõrgemaks muutuv venemaa valmistub suuremaks relvakonfliktiks ja uuendab palavikulise kiirusega oma sõjaväe relvastust. Väidetavalt on vene armee kaetud kaasaegse relvastusega ca pooles ulatuses. Putin märkis, et 2016. aastal oli uue relvastuse osakaal umbes 47 protsenti, maaväes 58,3 protsenti.
«Peame lahendama ülesande – viima lähema kolme aasta jooksul tänapäevase relvastuse ja tehnika osakaalu sõjaväes ja laevastikus 70 protsendini. Meil on selleks kõik eeldused, kõik tingimused. Teeme ära!» ütles Putin täna vene sõjamajanduskomisjoni istungil Rõbinskis.
Kliki ka nendele artiklitele:

  • Eesti nõuab Gazpromile trahvi

Eesti hinnangul peaks Gazprom konkurentsi kahjustamise eest saama reaalse trahvi - vene energiahiiu lubadusest teha enda äris muudatusi ei piisa.
"Eesti hinnangul ei ole käesoleval juhul kohustuste võtmine proportsionaalne rikkumise ulatusega, võttes arvesse, et turgu valitseva seisundi kuritarvitamisega on tekitatud otsene majanduslik kahju," märgib justiitsminister Urmas Reinsalu Euroopa Komisjonile saadetavas kirjas. Eesti hinnangul tuleks tagada, et monopoolse seisundi kuritarvitamine lõpeks ning selleks tuleks vene energiahiiule aastaid kestnud konkurentsiasjas määrata trahv.
Minister tõi välja, et Eestis on gaasi hind Gazpromi tõttu olnud väga kõrge, eriti võrreldes Lääne-Euroopaga. Aastal 2014, kui vene firmal oli pea 100% turuosa, oli Lääne-Euroopa ja Eesti hinnavahe 8 eurot megavatt-tunnist ehk gaas oli siin 36% kallim. 2015. aastaks kahanes vahe küll 4 eurole, ent siinne hind ületas Lääne-Euroopa taset siiski 20%, kirjutab Äripäev.
Kliki ka nendele artiklitele: