:: VETERANIPÄEV :: Anname AU!

0

Eesti poisid - kodumaa eest!Täna on Eestis lipupäev

Laupäeval, 23. aprillil on veteranipäeva puhul Eestis lipupäev, mil Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud, Eesti lipu võivad veteranide auks heisata ka kõik teised.

Veteranipäevaga väärtustatakse veterane ning nende perekondi ja lähedasi, teatas riigikantselei BNS-ile. Lipuheiskamisega väljendatakse veteranidele tunnustust ja tänu nende panuse eest Eesti julgeoleku tagamisel.

Veteran on Eesti kodanik, kes on kaitseväe koosseisus osalenud riigi sõjalisel kaitsmisel, rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil või on kodumaal teenistusülesannete täitmisel või Kaitseliidu tegevliikmena väljaõppel kaotanud püsivalt töövõime. Veterane on Eestis ligi 2700.


Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb see pimedal ajal valgustada.

BNS

Kliki ka nendele artiklitele:

* Naiskodukaitsjad on sinilillesaadikud kõikjal Eestis
... malik endale sinilille rinnamärki ning sinilille käepaela soetada. Kampaania kulmineerub veteranipäeval, 23. aprillil. Vabaduse platsil tuleb traditsiooniline «Veteranirock», millel on samuti naiskodukaitsjad ...
* On lipupäev - VETERANIPÄEV

Riigikogu riigikaitsekomisjoni algatusel tähistatakse 23. aprilli kui veteranipäeva tänavu esmakordselt lipupäevana, mis aitab veelgi enam väärtustada ühiskonnas veterane ja nende perekondi.  ...