Mitu keskerakondlast ei andnud juuniküüditamise avaldusele oma teotust

0

Riigikogu mälestas tänase istungi alguses juuniküüditamise ohvreid leinaseisakuga ja võttis vastu avalduse, milles on öeldud, et riigikogu mälestab neid inimesi, kes 75 aastat tagasi vägivaldselt küüditati ning kellest paljud kaotasid oma pered ja elu.

Avalduse poolt hääletas 83 riigikogu liiget, vastu ei hääletanud keegi, kuid hääletama jättis seitse saadikut Keskerakonna fraktsioonist *.

Riigikogu avalduses on öeldud: „Täna möödub 75 aastat traagilisest päevast, 14. juunist 1941, kui tuhandeid Eesti inimesi tabas kommunistliku Nõukogude võimu verine vägivallaaktsioon. Sellel traagilisel kuupäeval vahistasid okupatsioonivõimu relvastatud esindajad öö pimeduses ja varahommikul rohkem kui 10 000 Eesti elanikku.“

Avalduses märgitakse, et ka 75 aastat hiljem on meil kohustus meeles pidada seda kuupäeva ning vägivalla ohvriks langenute traagilist saatust ja elamata jäänud elu.


„Meie moraalne kohustus on totalitaarsete režiimide ohvrite mälestamine ja toimunu kohta teadmise edasikandmine tulevastele põlvedele,“ seisab avalduses.

Allikas: RahvusRinghääling

* Keskersakondlased, kes loobusid hääletamisest:
Dmitri Dmitrijev    
Olga Ivanova    
Mihhail Korb    
Valeri Korb    
Martin Repinski    
Mihhail Stalnuhhin    
Vladimir Velman

 

Kliki ka nendele artiklitele:

* Operatsioon «Murdlaine» kui Nõukogude Liidu logistika tippteos
1949. aasta märtsikuus viidi Eestist, Lätist ja Leedust Siberisse asumisele 95 000 inimest, neist 22 000 Eestist. Küüditamisotsus tuli Nõukogude Liidu tippjuhtkonnalt ning kandis nime «Operatsioon Pri ...
* Alo Lõhmus: kaks miljonit eestlast, aga mitte iga hinnaga

... a Narva-taguse annekteerimisega Vene Föderatsiooni koosseisu. Eestlased kaotasid Teise maailmasõja, mahalaskmiste, küüditamiste ja Läände põgenemise tõttu üle 170 000 inimese ehk 17,5% oma üldarvu ..
* 14. juuni - LEINAPÄEV

... iidilised isikud. Lipu võivad heisata ka kõik teised. Ööl vastu 14. juunit 1941. aastal toimus Eestis massiküüditamine, mille käigus viidi Siberisse hinnanguliselt 10 000 inimest. Nälja ja kurna ...