Konservatiivne Rahvaerakond: valitsus peab Venemaalt nõudma ajalugu võltsiva mündi käibelt kõrvaldamist

0

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond avaldab nördimust valitsuse tegevusetuse üle seoses järjekordse vene Föderatsiooni poolse ajaloovõltsimisega.

Vene Föderatsioon andis välja viie rublase mündi seeriast “Nõukogude armee poolt saksa fašistlikest anastajatest vabastatud riikide pealinnad”, kuhu kuulub terve rida Punaarmee poolt okupeeritud riikide pealinnasid. Eestile pühendatud mündil on Tõnismäelt pronksokupandi kujutis ja kiri “Tallin 22. september 1944″.


Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimehe Henn Põlluaasa sõnul on tegemist ajaloo võltsimise ja provokatsiooniga.

„22. septembril, kui Tallinn venelaste poolt vallutati, lehvis Pika Hermanni tipus sini-must-valge lipp, Eesti legaalne riigivõim oli taastatud ja Otto Tiefi valitsus oli nõudnud kõikide sõdivate poolte kohest lahkumist Eesti territooriumilt. Sellest ei tehtud väljagi, Eesti riigilipp lasti tornitipus kuulipildujaga ribadeks ja kisti maha. Vabastamise asemel okupeeris Punaarmee Eesti viiekümneks aastaks, algas kohutav ja verine terror. Kätte saadud valitsuse liikmed, nagu kümned tuhanded teised eestlased, arreteeriti, küüditati ja hukati Siberi vangilaagrites,“ ütles Põlluaas.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond leiab, et Tallinna vallutamise tähistamine ja selle võltstähenduse põlistamise katse mündi väljaandmise näol on irvitamine eesti rahva kannatuste üle ja märk sellest, et meie enesemääramisõigust ei peeta millekski. Tegemist on üleoleva ja vaenuliku teoga, mis räägib kõigest muust kui venemaa soovist omada häid suhteid oma lähinaabritega.

„On tähelepanuväärne, et vabariigi valitsus ja välisministeerium eesotsas Marina Kaljurannaga vaikivad. Miks ei ole kutsutud välja vene Föderatsiooni saadikut ja esitatud asja kohta ametlik protest? Valitsuse vaikimisest võib välja lugeda, et Reformierakonna juhitav valitsus kiidab heaks putinlikud seisukohad ja Eesti ajaloo ümberkirjutamise,“ ütles Põlluaas.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on seisukohal, et vabariigi valitsus peab nõudma vene Föderatsioonilt vabandamist ja kõnealuse mündi käibelt kõrvaldamist.

Allikas: UuedUudised

Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 02.08.2016 (täiendatav)
Venemaa keskpank väljastas Tallinna vallutamisele pühendatud viierublase mündi. Tegemist on nn  mündisarjaga «Nõukogude vägede poolt fašistlike sissetungijate käest vabastatud peali ...
* Grexit, Brexit, EExit ... tip-tap-tip-tap minema Euroliidust!

... estlased said lubatu pinnapealsuse - vaba reisimise võimaluse Euroopaülese raha. Mida aga eestlastele ei seletatud ega hoiatatud oli see, mida toob ühisraha eestlastele peale kasutamise võimaluse. Ei selgit ...
* Putin murendab Euroopa ühtsust, ehitab oma liitu

... ele, teenustele ja tööjõule, kus ühisrahana planeeritakse kasutusele võtta ALTÕN. Algselt oli Putini püha soov, et sellesse ...