President Kaljulaid Briti lehes: venemaa on agressiivne riik, mis ei tunnista allkirjastatud kokkuleppeid

0

Kersti KaljulaidKersti Kaljulaid tegi presidendina esimese visiidi Ida-Virumaale Narva. Selle venemaa piiri äärse linna elanikud tajuvad pinget, mida on põhjustanud venemaa ja NATO vaheline süvenev konflikt, kirjutas Briti leht "Daily Mail".

Narvas külastas Kaljulaid piirivalvureid ja hoiatas neid, et venemaa levitab ohtlikku propagandat.

Ta hoiatas venemaa eest.
"Venemaa on agressiivne riik, mis ei tunnista allkirjastatud kokkuleppeid, mis on tekitanud Süürias humanitaarkatastroofi ja keeldub austamast Minski kokkuleppeid Ukrainas," ütles Kaljulaid.

Ta ütles, et on tänulik NATO liitlastele nagu Suurbritannia, et nood on tulnud praegusel hetkel Eestile appi. Kui talt küsiti, kas see on uus külm sõda, vastas ta: "Me peaksime olema rahulikud, mitte alarmeeritud."


Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse juht Jüri Luik ütles, et venemaa mängib Euroopas sõjaliste vahenditega väga ohtlikku mängu. "Seetõttu peab NATO oma sammudes olema väga konkreetne," ütles Luik.

Vene piiri ääres Narvas on ülekaalus venekeelsed inimesed, kellele Putin meeldib.

"Siinsetele inimestele Putin meeldib ja nad toetavad Putinit, aga venemaal, mitte Narvas," ütles kohalik ajakirjanik Sergei Stepanov. "Me saame ületada jõge ja näha tegelikku venemaad oma madalate pensionite, kalli toidu ja kehva kaubavalikuga poodides," ütles Stepanov

Ta usub, et venemaa peab oma kontrolli all oleva meedia toel "virtuaalset külma sõda".

Venemaa ohtlikkuse üheks põhjuseks on ajakirjaniku hinnangul sealse majanduse kehv olukord, mis võib ajada Putini meeleheitlikele sammudele. Hoolimata suurtest kaitsekulutustest on venemaa võibolla nõrgem kui on kunagi peale Peeter Suure valitsusaega.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Putin määratles venemaa Aasia riigina?
... nemaailm on praktiliselt ühel meelel - venemaa on kiuslik, sõjakas ja agressiivne ... st organiseerima (näiteks Moldovas juba 1992. aastal), siis jäi Varssavi Pakti lagunemise järel NATO imperiaals ...
* Lühidalt - 21.10.2016 (täiendatav)

... ist, annab see signaali avalikkusele, et eestis kuritegude toimepanemises süüdi mõistetud Keskerakond ja venemaa agressiivset vallutuspoliitikat juhtiv võimupartei "Ühtne venemaa" ON PARTNERID.
* Täiuslik metamorfoos – rahvarindest interrindeks!

... stades kõiki asjaolusid ning arenguid, alates toetajatest, selle erakonna pikaajalisest poliitikast, suhtumisest agressiivsesse idanaabrisse kuni Eesti õigusliku järjepidevuseni, pole midagi imestamisvää ...