Erakorralised valimised on hädavajalikud!

1
+1

Tänase venemaa sünnipäeval - Suure Sotsialistliku Revolutsiooni aastapäeval Eestis lahvatanud valitsuskriis on ühelt poolt sümboolne, sest kipub taas andma vasakpoolsete kätte võimutäiuse Eesti riigis. Alates 1940.-st aastast kuni 1991. aastani valitsesid vasakpoolsed meie ühiskonda ühegi vaheajata. Samuti valitsesid vasakpoolsed meie riiki sisuliselt ka viimastel aastatel, sest koalitsioonis Ossinovski sotsialistidega viis reformierakond üsna üheselt ellu liberaalsotsialistlikku poliitikat, millisele rajale sunniti kunagine parempoolne erakond poliitikate kaudu, mis on valitsemas laialdaselt Euroopas. Teiseks tugevaks survestajaks oli loomulikult meie sotsiaaldemokraadid, kelle edukas vasakpoolitsev poliitika on sisuliselt haaranud Reformierakonna oma pantvangiks. Sellest tulenevalt on aasta-aastalt vajunud Reformierakond üha sügavamale vasakpoolsuse sohu, nägemata väljapääsu.

Võib-olla just nüüd, kui nad oma liig-kinnistunud ignorantse, põhjendamatu enesekindluse, vasakpoolsusse vajunud poliitika, meie rahvale omaste traditsioonide kõrvaleheitmise tõttu on ära teeninud opositsioonilisse pagulusse saatmise, vahest nüüd suudab Reformierakond taas üles leida oma parempoolse juure ja kunagi võimu juurde taas tagasi pöörduda tugevama ja arukamana.

Omalt poolt annab viimasele lausele vürtsi asjaolu, et sotsialistid Ossinovski juhtimisel on koos Tsahkna isamaalastega on järsku päevapealt tunnistanud parketikõlblikuks Keskerakonna, kus pole midagi muutunud peale esimehe nime. Endiselt hoiab Keskerakond kehtivana koostöölepingut agressiivse venemaaga. Endiselt pole Keskerakond hukka mõistnud korruptiivseid nähtusi oma parteis ja Tallinna juhtimisel. Endiselt on Keskerakond (ainsa parteina Eestis) süüdi mõistetud kuriteos ja kahtlustused uutes kriminaalsetes asjades ripuvad Damoklese mõõgana Keskerakonna kaela kohal.

Täna on Eesti ühiskond jõudnud olukorda, kus Riigikogu erakorralised valimised on asjakohased, loogilised ja vajalikud. Juriidiliselt on see võimalik ja vajab vaid lahkuva peaministri ning presidendi poolt antavat tõuget.

Ka põhjendus on loogiline. Meie Riigikogu koosseis ei vasta enam rahva mandaadile. Arvestades rahva seisukohti viimastest valimistest tänaseni ning vahepeal toimunud paljude ebapopulaarsete otsuste vastuvõtmisega valitsuse ja Riigikogu poolt on võimalik mõista, et OLULISEL määral on muutunud valijate soov uute poliitikate järele, mida praegune Riigikogu oma koosseisus ei suuda kanda.

Samal põhjusel ei ole tänane Riigikogu suuteline kokku panema valitsust, mis vastaks uutele poliitilistele vajadustele. Siit tuleb ka ainuvõimalik mõistmine - me vajame erakorralisi riigikogu valimisi.

Anar Rand

Kliki ka nendele artiklitele:

Viktor Orbán: vasakpoolsete kosmopoliitide vandenõu on reetnud Euroopa
Ungari peaministri Viktor Orbáni sõnul on vasakpoolsete mõjukate “rahaliigutajate” ja mittevalitud liidrite vandenõu reetnud rändekriisiga silmitsi seisva Euroopa. Orbáni hinnangul püüavad vasakpoolsed õõ ...
Putin määratles venemaa Aasia riigina?

...  liikumises (kommunistid, sotsiaaldemokraadid, liberaaldemokraadid, sotsialistid...) seas tava liigitada oma vasakpoolse perekonna noorim liige - natsionaalsotsialistlik liikumine inimvaenulikuks pahalaseks j ...
Leedus kukkus taas sotsialistide võim

... et võimul on vaheldumisi vasakpoolne jõud ehk sotsid, kes pärinevad endistest kommunistidest ning konservatiivne Isamaaliit. "Ja sinna vahele on tekkinud kõiksugused populistlikud erakonnad ...