USA senaator McCain sai rinda Eesti Kaitseväe ordeni

0

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras annetas täna kaitseväe peastaabis Ameerika Ühendriikide senaator John McCainile kaitseväe teenetemärgi kaitsealaste teenete eest.

Senaator McCain tunnustas Eestit kaheprotsendilise kaitsekulutuste taseme hoidmise ja jätkuva panustamise eest NATOsse ning tänas eestlasi Ameerika Ühendriikide sõdurite sooja vastuvõtu eest Eestis, edastas Kaitseväe peastaap. "Ja eriti tänan Eesti sõdureid nende teenete ja ohvrite eest Iraagis ja Afganistanis," ütles senaator McCain.

Kindralleitnant Terrase sõnul on senaator McCain aastakümneid seisnud Balti riikide iseseisvuse ja vabaduse eest ning toetanud meid NATOga liitumise ajal. Samuti tõi ta esile senaatori teeneid Baltimaade piirkonda suunatud abiprojektide kinnitamisel Ühendriikide senatis.

"Ja täna, kus olukord on keerulisemaks läinud, toetab ta selgelt ja kõvahäälselt Ameerika Ühendriikide püsimist Euroopas," ütles kindralleitnant Terras pärast teenetemärgi üleandmist senaator McCainile.


Eestis kahepäevasel visiidil viibivivad Ameerika Ühendriikide senaatorid John McCain, Lindsey Graham ja Amy Klobuchar kohtusid täna veel ka president Kersti Kaljulaidi, peaminister Jüri Ratasega ja kaitseminister Margus Tsahknaga.

Õhtuleht

Kliki ka nendele artiklitele:

* Juhtivad USA vabariiklased ei usalda enam venemaad ja välistavad Putini režiimiga koostöö!
USA vabariiklaste juhtiv hääl julgeolekuküsimustes, Arizona senaator John McCain teatas, et uueks presidendiks valitud Donald Trumpi administratsiooni igasugune katse taaskäivitada suhteid venemaaga on  ...
* Lühidalt - 23.10.2015 (täiendatav)

... astulöögi andmiseks suurtükkidele, mis tulistavad Venemaa territooriumilt". USA vabariiklased kritiseerivad seda otsust. Arizona senaator ja senati relvastuskomitee esimees John McCain ütles, et rad ...
* UKRAINAS ON VÕITNUD KREMLI JÕHKER JÕUPOLIITIKA

... d ärgitavad Obamat Ukrainale relvi tarnima ... r John McCaini sõnul on häbiväärne, et Venemaa agressiooni ning kõikide rahvusvaheliste normide rikkumist arvesse võttes ei ole USA Ukrainale veel ...