Pronksiöö õppetund

0

Henn PõlluaasÕhtuleht: Milline oli pronksiöö peamine õppetund, hinnates tänaselt positsioonilt?

Henn Põlluaas, riigikogu liige, EKRE: Pronksiööd näitasid meile seda, et Eesti riik ei tohi kunagi kaotada valvsust vaenuliku idanaabri ja siinse kergesti manipuleeritava viienda kolonni suhtes.

Me ei tohi mööda vaadata sellest, et venemaa niinimetatud kaasmaalaste poliitika eesmärgiks on hoida Eesti venelasi vene propaganda mõjusfääris ja veenda neid, et meie isesesvus on ajutine, kuniks tõelised peremehed naasevad.  

Kuni venemaa ei loobu impeeriumi taastamise ambitsioonist ja töötab aktiivselt vastu Eesti püüdlustele siinseid venelasi integreerida, nii kaua pole välistatud ka uued pronksiööd.


Kümme aastat pärast aprillimässu toimuvad vaenulikust ideoloogiast kantud üritused pronkssõduri juures endiselt ning tänavu 9. mail on oodata viienda kolonni rekordilist kohalolu. Eesti eriteenistustel tööst puudu ei tule.

Urmas Reinsalu, justiitsminister, IRL: Esiteks, iseseisvat riiki võetakse siis tõsiselt, kui ta julgeb ja kaitseb otsustavalt oma vabadust.

Teiseks, pronksiöö järgselt hakati Eestis väljaarendama uuel tasemel laiapindset riigikaitset.

Kolmandaks, venemaa on suuteline kasutama Eesti vastu samaaegselt erinevaid mõjutusoperatsioone, et Eesti riigis tekiks sisekriis. Tegemist ei olnud spontaanse märuliga vaid venemaa valmistas seda pikemalt ette.

Neljandaks, meie liitlased ei jätnud Eestit raskes olukorras üksi ja andis kindlust, et nad ei tee seda ka tulevikus.

Allikas: Õhtuleht

Kliki ka nendele artiklitele: