Varro Vooglaid: demokraatia on rajatud vildakatele alustele, Eestis võiks valitseda aristokraatia

0

Valgustatud aristokraatia juhtimisel toimiva konstitutsioonilise monarhiaga Eesti (kuningriigi?) lipp?Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juht ja kooseluseaduse vastase kampaania üks kõneisikutest Varro Vooglaid leiab, et demokraatia valitsemisvormina on rajatud vildakatele alustele ja Eestit võiks valitseda hoopis aristokraatlik valitsus.

„Kui me vaatame demokraatiat, siis see on rajatud täiesti vildakatele alustele. Isegi laps saab aru, et nii ei saa ühiskond toimida. Demokraatia lähtub inimeste võrdsuse ideest, mis on illusioon, sellist asja ei ole olemas,“ ütleb Vooglaid Õhtulehe antud intervjuus.

Tema hinnangul võiks Eestis „olla parimate valitsus ehk aristokraatia“.


„Seadusi teeksid kõige väärikamad, ausamad, intellektuaalselt võimekamad inimesed, kes oma loomu poolest on kutsutud olema valitsejad.“

RahvusRinghääling

* BHR pisike kommentaar:Liivimaa Konföderatsiooni ajalooline lipp - miks mitte taaskasutada?

BHR on seisukohal, et kui Eesti Vabariik sõlmib venemaaga UUE piirilepingu ilma viiteta Tartu rahulepingule ja sellega seostatuna nagu ka ilma vastavasisulise Põhiseaduse paragrahvi 122 muutmiseta (eeldatavalt rahvahääletusel), on sellega leidnud ametlikku ja avameelset tunnustamist Keskerakonna aastatepikkune võitlus III vabariigi eest (et praegune riik on UUS riik, mis taasiseseisvus NSVL'ist edgaripäeval e. 20. augustil 1991) nagu ka kinnitus venemaa väidetele, mida putinlik režiim on üleval hoidnud. Selline seisukoht põhjendab ära uue piirilepingu formaadi ja sisu praeguses seisus Riigikogu poolt kinnitatuna., andes ka legaalse, loogilise ning isegi inimliku aluse sellise lepingu sõlmimiseks.

Teisalt annab see õigustuse eesti elanikele, kes on elanud teadmises EV kui EW õigusjärglusest, kuid on langenud pettuse ohvriks, nõuda otsustamist riigiformatsiooni küsimustes.

Seetõttu pole ka välistatud Põhiseaduse kohane ning kehtivatele seadustele tuginev arutelu (miks mitte siis ka lõppotsustus rahvahääletusel) selles, et valida meie UUELE riigile uus nimi, hümn, lipp kuni selleni välja, et minna kasvõi Skandinaavia riikide poolt ettenäidatud teele tüüpilise põhjamaa riigina - ristilipu all ja konstitutsioonilise monarhia vormis (PS! Monarhi valimine, määramine vms. tegevus ei pruugi üldse olla samas primaarne tegevus ja riik saab eksisteerida ka ilma reaalse monarhita. Ka rahvuslipuna sini-must-valge võib jääda ja kindlasti ka jääb).

* PS § 122.   Eesti maismaapiir on määratud 1920. aasta 2. veebruari Tartu rahulepinguga ja teiste riikidevaheliste piirilepingutega.
SIINJUURES on venemaaga piir sätestatud JUST ja AINULT Tartu rahulepinguga. Teiste rahvusvaheliste lepingutega on sätestatud piirikokkulepped teiste riikidega, organisatsioonidega (näiteks Lätiga või mere neutraaltsooni käsitletavad kokkulepped).

BHR

 

Kliki ka nendele artiklitele:

* Kuninglikud uudised
... üle vaielda, pean märkima, et monarhiat ümbritseb reeglina tõepoolest mingi jumalik säde, olles olemuselt kogumik traditsioone, millised annavad stabiilsuse ja sidususe garantii ühiskonnale. Eriti valgustatud ...
* Demokraatia krahh Kreeka näitel.

On teadmamehi, kes väidavad, et ühiskonna korrastatud ja turvaline juhtimine on võimalik vaid tarkade ja valgustatud inimeste abil. Sellist võimalust ei paku aga klassikaline arusaam demokraatiast. Õigemini ...
* Hegemooniast ja valgustusest

... poliitilise valitsemise gamma ning riikliku formatsiooni küsimusega. Nii näiteks jõudis Euroopa alles peale 15 000 aastast poliitiliste formatsioonidega katsetamist järeldusele, et valgustatud absolutism ...
* OECD Eestist

... riikidega peaks Eestigi mõtlema valgustatud monarhia peale, mitte seda punaideoloogilise kasvatuse sarnaselt jälestusega välistama. Kuid nende hulljulgete üle enamlt jaolt naerdakse. Nüüd siis on ülaltoodu ..