Aasta tagasi röövis terroristlik venemaa Eestist politseiametniku Eston KOHVER'i

0

President: mõelgem täna Eston Kohverile

President kutsus täna, mil täitub aasta kaitsepolitseinik Eston Kohveri röövimisest Eesti territooriumilt, inimesi mõtlema kaitsepolitseiniku ja tema pere peale.

"Mõelgem täna Eston Kohverile, kaitsepolitsei ohvitserile, kes on viibinud täpselt aasta venemaal vangistuses. Teda ootavad kodus abikaasa ja ta neli last. Olgu meie mõtted ja lootused – kõrvuti Eesti riigi igapäevase katkematu tegutsemisega – neile kõigile sel ootamisel toeks," kirjutas president sotsiaalmeedias.

IRL-i esimees Margus Tsahkna kutsus täna, aasta pärast Eston Kohveri röövimist, üles kehtestama sanktsioonid nendele isikutele, kes osalesid Kohveri poliitprotsessis. Tsahkna sõnul tuleb Eestil kehtestada Euroopa Liidu sisenemiskeeld nendele ametnikele, uurijatele ja kohtunikele, kes osalesid meie kodaniku justiitsroimas.


"Eston Kohveri röövimisest möödus täna aasta. Tema poliitiline kohtuotsus jõustus, kuna Eston otsustas õigustatult seda mitte edasi kaevata. Meie ülesanne on rakendada kõik jõud selleks, et Eston Kohver vabastada. Selleks peame näitama üles veendumust ja järjekindlust ning Kohveri ebaseadusliku vangistamisega seotud isikud vastutusele võtma", ütles Tsahkna.

"Eesti peab tegema ettepaneku nimetada Eston Kohveri vangistamise ja justiitsroimaga seotud isikud Euroopa Liidu sissesõidukeelu nimekirja. Lisaks peame käivitama sarnaselt Sergei Magnitski juhtumiga sanktsioonid, algatades sarnase tegevuse ka USA kongressis, “ ütles Tsahkna.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Põhjamaade ja Balti riikide välisministrid: Eston Kohver tuleb viivitamatult vabastada
Kopenhaagenis kohtuvad Põhjamaade ja Balti riikide välisministrid kutsusid venemaad üles viivitamatult vabastama Eesti kaitsepolitseinikku Eston Kohverit. Sarnane üleskutse tehti ka seoses mi ...
* Eestit väisanud Vene eksperdid Kohveri peatsesse vabanemisse ei usu

... ja välispoliitilised sammud ja kapseldumine võivad pikemas perspektiivis hukatuslikuks saada Venemaale endale. Samas ei usu nad, et kaitsepolitseinik Eston Kohver nii pea vabadusse pääseks.. Käsmu rahv ...
* IRL-i rahvuslased on juba kümme kuud Vene saatkonna ees piketeerinud

IRL-i rahvuslaste ühendus kogunesid ka sel kolmapäeval Venemaa saatkonna ette Tallinnas, et piketeerida sõjategevuse vastu Ukrainas ning avaldada toetust Eston Kohverile. Partei alustas piketeerimisega j ...