Eurooplaste värskeid kogemusi

Selles kategoorias kuuluvad avaldamisele mitmesugused arvamused ning teated, millised baseeruvad suhteliselt viimastele kogemustele suhetes kurja naabriga. Seega - kes hiljuti venemaal käinud ja venemaad näinud, see kirjutab ... (kui ellu jäi) ...

Loe värskeimaid uudiseid sellest vallast altpoolt!

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

0

Sõber sõbra naha koorib!

22.02.17. täiendatud viidetega
* "Konservatiivne Rahvaerakond: korduvalt valetanud minister ei sobi ametisse!" (UuedUudised).
... Eesti Konservatiivne Rahvaerakonna fraktsiooni hinnangul võiks haridusminister Mailis Reps tõsiselt kaaluda ametist tagasiastumist, sest on avalikkusele valetamisega korduvalt vahele jäänud...
* "Lühidalt - 02.11.2016" (BHR)
... KESKERAKOND: Me jätame Kremliga ukse avatuks Keskerakondlased Mailis Reps ja Marika Tuus-Laul raadiosaates "Vahetund Postimehega" rõhutasid kindlalt Keskerakonna sõnumit, et koostöökokkulepe E ...

 

Ütleb vanasõna, et pätt saab päti palga. Teine teemaga seostatav vanasõna viitab sõbrale, kes omasugusel naha koorib.

Eestis valitsusohje hoidev erakond on teatavasti kuritegudes süüdi mõistetud organisatsioon (s.o. kuritegelik organisatsioon), kellel on sõpruse ja infojagamise kokkulepe sõlmitud Putini võimutööriistaga - parteiga "Ühtne Venemaa".

Keegi vabas maailmas ei kahtle selles, et venemaa on kuritegelik riik, milline alatihti rikub rahvusvahelist õigust ja ahistab sõjaliselt oma naabreid, olles nimetatud tegude kui ka juhtimisstiili eripära tõttu määratletav fašistliku riigina. Venemaa on fašistliku (rašistliku) režiimiga kuritegelik riik, keda ÜRO on defineerinud agressor-riigina.

Kahe sõbra - venemaa ja Keskerakonna teed on ristunud vales ja pettuses seeläbi, et sedakorda on koti oma sõbrale pähe tõmmanud Kremli režiimi poolt kontrollitav meediakanal.

Read more ...

0

Eesti luure hoiatab siia saabuvaid Briti sõdureid vene armulõksude ja lavastatud kakluste eest

Venemaa võtab märtsi lõpus Eestisse paigutatavad Briti sõdurid sihikule, hoiatas Teabeameti juht Mikk Marran intervjuus ajalehele The Times. Eesmärk on diskrediteerida NATO idatiiba kindlustama saabuvat alliansi missiooni.

Marran ütles The Timesile, et „vastasmeeskonnalt“ on oodata armulõkse, lavastatud kõrtsikaklusi, et näidata Briti sõdureid kõrilõikajatena, ning salajasi katseid murda sisse sotsiaalmeediakontodesse, et leida informatsiooni väljapressimiseks.

Eesti ja Briti ametnikud on seda ohtu Marrani sõnul kuid arutanud, et valmistada 800 Eestisse paigutatavat Briti sõjaväelast ette külma sõja stiilis spioonimänge vältima.

Marran ütles The Timesile, et 4000 NATO sõduri paigutamine venemaa läänepiirile annab Moskvale ideaalse võimaluse luua väärmulje lääne agressioonist, levitades valeuudiseid Kremli-meelsete meediaväljaannete kaudu.

Read more ...

0

Tšehhi laskesuusatäht: venelased ähvardasid meie toidu sisse dopinguaineid panna

KoukolovaHochfilzenis jätkuval laskesuusatamise MMil pakub endiselt palju kõneainet venemaa koondise ümber puhkenud dopinguskandaal. Viimasena on sõna võtnud tšehhid, kelle teatel on neile ähvardatud dopinguaineid sisse sööta.

Kuigi venelasi on peamiselt kritiseerinud Prantsuse äss Martin Fourcade, ei anna venemaa koondise poolehoidjatele rahu, et ka Tšehhi laskesuusatajad on nende lemmikute aadressil sõna võtnud.

Tšehhitar Gabriela Koukalova väitis kohalikule meediale, et venemaa fännid on ähvardanud nende toidu sisse dopinguaineid panna.

"Sellepärast me ei julgegi süüa kingitud maiustusi, oleme äärmiselt ettevaatlikud," rääkis Koukalova ja lisas: "Iga kord, kui oma toast lahkun, kontrollin üle, kas uks sai lukku ja kas võtmed on ikka minu käes."

Read more ...

0

Ivan Makarov: vene inimese eestimeelsus Eestis on taunitav

Ivan MakarovAasta alguses hakkas Youtube'is laineid lööma kakskeelne lugu «Olen venelane». Hea kingitus kõigile, kes armastavad Eestit, rahvusest olenemata. Isegi riigikogust helistati autorile ja tänati. Kuid oli kohe karta, et heategu ei jää karistamata: kohalikud «Vene maailma» portaalid läksidki kihama, kirjutab kolumnist Ivan Makarov.

Ka Dimitri Klenski pühendas lihtsale Narva räpparile kolossaalse kirjutise «etniliselt muteerunud venelastest», kus «kahestunud isiksusega» vene poiss sai ikka täie rauaga. Impeeriumimeelselt seltskonnalt olekski veider oodata mingit muud reageeringut, kuid ka eestlastele kuuluv Delfi, üks loetavamaid venekeelseid portaale Eestis, avaldas sarnase sisuga artikli.

Selle autor Nika Kalantar «avastas» laulus sõnumi: need, kellele Eestis miski ei meeldi, peaksid lahkuma Venemaale. Ta tunnistab, et teda ärritas eriti see, et lugu… meeldis tema «eestlastest sõpradele». Kohe tuli meelde Stalini üks kuulsamaid fraase: «Mis meeldib meie vaenlastele, see on meile kahjulik.»

Autor arvab, et poisist tehakse «näidisvenelane», algab riigikogu-keskne «tsirkuse puudli tants» ning laulust saab propaganda instrument. Ja nende masendavate järelduste põhjuseks oli see, et noor vene inimene julges öelda: ma armastan Eestit.

Read more ...

0

Venemaal järjekordne massikaklus - kaklesid politseinikud.

Venemaal toimuvatest massikaklustest on teatud rakursis vaadates saanud naljanumber. Pole saladust selles, et sealne ühiskond on sedavõrd rikkis, et kaklused on igapäevane nähtus. Kakeldakse koolis, lasteaias, pulmas ja sünnipäeval. Kakeldakse siis, kui on põhjust ja siis kui seda pole. Mees peksab naist ja vastupidi. Kaklemine ja inimeste peksmine on muutunud tavapäraseks vene folkloori osaks ja nn "vene hinge" tunnuseks. Isegi vene vanasõna ütleb - kui peksab, siis armastab.

Kuid isegi venemaal pole tavapärane, et omavahel lähevad kaklema miilitsad e. need riigiametnikud, kes suhteliselt hiljuti hakkasid aunimetusena kandma politsei nimetust.
Tõsi on ju see, et kui kana pardiks nimetada ja pardi nokk ette kleepida, siis part ta ikkagi pole. Nii ka venemaa korruptsioonist läbi imbunud miilits/poolits, kes korrakaitsmisest vabal ajal ise korda rikub.

Aga teisest küljest - kui politseinikud tegelevad vabal ajal lihtsalt rahvaspordi etendamisega või siis sellega, mis neil rahvuslikus loomuses on, siis pole ju miskit katki? Või on katki lihtsalt see, et kohalik seadus ei tunnista rahvalikke tavasid või on rahvalikud tavad lootusetult maha jäänud normaalse maailma arusaamadest. Viimasel juhul on probleemiks pigem siis sealse ühiskonna üldine moraalne tase ja nn "lastetuba", mis lihtsalt pole normaalse maailma tasemele jõudnud.

On asjad nii või teisiti, kuid faktiks on see, et Omski oblasti Kalatšinski linnas toimus suurem politseinike kogunemine, kus asi meie mõistes käest ära läks.

Read more ...

0

Karmo Tüür: miks Lääs ja Venemaa üksteist ei mõista?

Kogu nn sotsialismileeri vastasseisus Läänele oli tubli annus näitlemist. Neid kes siiralt uskusid kommunismi-ideede realiseerimisse, oli alati vähe ja aja jooksul jäi veelgi vähemaks, kirjutab politoloog Karmo Tüür oma blogis.

Väga suurelt üldistades – mõlemal on oma nägemus n-ö õiglasest maailmakorraldusest, mis omavahel ei haaku. Selles nägemuses on ka teatud mängulisust, poosi kui soovite, kuid sellest pisut hiljem.

Venemaa on otsustanud näidata, et teda on ebaõiglaselt koheldud. Moskva on ilma jäetud õiguspärasest kohast otsustusprotsessides, mis peaks talle kui Nõukogude Liidu järglasele ja üleüldse suurriigile kuuluma. Et ta on ülekohtuselt kuulutatud kaotajaks nn külmas sõjas... kes andis Läänele sellise õiguse?

Lääs aga leiab, et külma sõja lõppemise järel lakkas vastaspool sisuliselt olemast ning Venemaa on vaid üks osa endisest idablokist. Jah, suur ja ressursirohke, kuid siiski vaid üks osa kokkukukkunud kolossist. Moskva katseid ennast taas suureks rääkida vaadatakse kerge kohmetunud hämminguga. Jõulisi valuvõtted enese taaskehtestamisel võetakse aga vastu mõistetava ärritusega – n-ö läänekeskses paradigmas ei peaks Venemaa niimoodi käituma.

Read more ...

0

Andrei Kuzitškin: tänan Mart Helmet minu artiklite promomise eest, kuid ma pole nii ärevil nagu tema

Andrei KuzitškinMöödunud nädalal tekitas kõvasti kära üks Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhi Mart Helme sõnavõtt. Huvitav oli see, et Helme viitas oma väidete kinnitamiseks ka minu kirjutistele, kirjutab arvamusportaali kolumnist Andrei Kuzitškin.


Nimelt teatas Eesti poliitik, et tema andmetel elab Eestis umbes 5000 hästi välja õpetatud ja organiseeritud noort venelast, keda saab kiiresti mobiliseerida Eesti riigi vastu. «Nad osalevad mitmesugustes laskeklubides, paintball'i klubides, jahiseltsides ja muudes sellistes. Kellel on brigadirid, kes käivad harjutamas küll Männiku karjääris ja muudes kohtades ja kes on mobiliseeritavad Eesti riigi vastu väga lühikese ajaga,» kinnitas Mart Helme. Kapo pressiesindaja Harrys Puusepp kummutas kohe avalduse, andes teada, et «kaitsepolitsei ei kinnita selliseid väiteid».

Huvitav oli see, et Helme viitas oma väidete kinnitamiseks ka minu kirjutistele. Paraku ta aga ei täpsustanud, millal ma sellest kirjutanud olevat.

On ilmselge, et Kreml jälgib väga hoolikalt Eesti olukorda. Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu teatas 2016. aasta aprillis noorsoo sõjalis-patriootliku liikumise Junarmija loomisest. Seda rahastatakse riigikassast ning selle siht on noorte kasvatamine isamaatruuduse vaimus, et nad oleksid valmis kaitsma kodumaad vaenlaste eest.

Read more ...

0

Saksamaal vahistati Hispaania turiste peksnud 6 vene vutihuligaani

Saksamaal vahistati kuus Prantsusmaa lõunaosast saabunud vene huligaani pärast seda, kui nad peksid läbi Hispaania turistid, kellest üks sai tõsiseid vigastusi, teatas politsei reedel.

Kahtlustatavad vanuses 26-30 tegid Prantsuse sadamalinnast Marseille'st lahkumise järel Saksamaal Kölni linnas peatuse.

Saksa politsei sõnul käitusid mehed neljapäeval kahe Hispaania turisti ja nende giidi vastu "äärmiselt agressiivselt ja jõhkralt".

Venelased peksid ja lõid hispaanlasi, tekitades ühele neist raskeid vigastusi, teatas politsei, jättes avaldamata rünnaku põhjuse.

Read more ...

0

Stalin oli tark juht, arvavad venelased

Üle poole venelastest on seisukohal, et Nõukogude diktaator Jossif Stalin oli tark juht, näitavad sõltumatu arvamusuuringute keskuse Levada täna avaldatud küsitlustulemused.

Uuringu andmetel on 57 protsenti vastanuist täiesti või üldjoontes nõus väitega, et Stalin oli tark juht, kes tegi NSV Liidust võimsa ja rikka riigi.

Levada sõnul on tegemist tema selleteemalise küsitluse maksimumtulemusega, nelja aastaga on Stalini austajate hulk kasvanud kümne protsendi võrra.

Tervelt 71 protsenti venelastest leiab, et hoolimata Stalinile omistatud vigadest ja pattudest on kõige tähtsam, et ta juhtis Teises maailmasõjas meie rahva võidule.

Read more ...

1
+1

Vene tehas reostas Läänemerd fosfaatidega kaks korda enam, kui terve Soome riik kokku

Kingissepp (kunagine Jamburg) on 50 000 elanikuga linn Narvast 20 kilomeetri kaugusel, kandes isiku nime, kes Eestis just eriti au sees ei ole. Kuid veelgi negatiivsem kogemus on selle linnaga Läänemere keskkonnal.

2011. aastal paljastunud skandaal, kui Kingissepas paikneva PG Fosforit-tehase heitveed otse Läänemerre valgusid ja seal katastroofi tekitasid, on saanud täpsema sisu nüüd, kui on võimalik tehase heitmeid lähemalt uurida.

Juba kuuekümnendatest alates on Kingissepp olnud väetisetööstuse keskmeks, samas kui heitveed sealt on Luuga (ehk Lauga) jõe kaudu saanud aastakümneid otse Läänemerre valguda, kutsudes selle ökosüsteemis esile korvamatut kahju. 2001. aastast on tehase omanikuks aga Šveitsis peakorterit pidav EuroChem ja see lasi lõpuks rajada tehasele kaasaegse puhastussüsteemi.

Ja nüüd koostas Briti konsultatsioonifirma Atkins selle puhastussüsteemi kohta aruande. Ilmneb, et tehasest on varem keskkonda pääsenud lausa kolm korda rohkem fosfaate kui seni arvati, nimelt üle 2200 tonni fosfaatfosforit aastas, kaks korda enam kui pääseb loodusesse terve Soome riigi kohta, kirjutab Helsingin Sanomat. Läänemere riikidest ületas selle ühe tehase fosfaatreostust vaid Poola riik tervikuna. Kuid kuni 2011. aastani eitas tehas igasugust üleliigset saastet.

Read more ...

0

19 Vene panka kantisid riigist välja 700 miljardit

Venemaa siseministeerium avalikustas kümne panga nimed, kes osalesid venemaalt 700 miljardi rubla ehk ligi 10 miljardi euro välja kantimises. Majanduslehe RBK andmetel oli skeemiga seotud 19 panka, millest suurem osa enam ei tegutse.

Täna avalikustati ka osa pankade nimed. Nende hulgas on venemaa Krediit, Transportnõi, Zapatnõi, Taurus, Evropeiski ekspress, Rubljovski, samuti Interkapitalbank, Antalbank, Most-bank ja Russki zemelnõi bank. Kõigilt nendelt pankadelt võttis venemaa Keskpank ka tegevuslitsentsi. Siseministeeriumi teadaandes on ka kaks panka, mis on saneerimisel – Mosoblbank ja Sovetski bank.

Lisaks mainitakse ka panku Baltika, Okski, Strategija, Kreditinvest, Tempbank, Smart-bank ja Morskoi bank.

Read more ...

0

Varas olla on uhke ja hää ... .

Varastele viitav numbrimärk osutus venemaal erakordselt populaarseks

Moskva oblastis muutus erakordselt populaarseks numbrimärkide sari, mille tähekombinatsioon viitab varastele, kirjutab Autonews.ru.

Nimelt anti ühes Moskva oblasti piirkonnas jagamiseks välja numbrimärgid В***ОР 777, neid endale soovijaid oli aga rohkem kui vabu numbreid.

Tähekombinatsioon ВОР tähendab vene keeles varast, 777 märgib aga nii õnnelikku numbrite kombinatsiooni kui ka viidet Moskva oblastile. 777 on ka võidukas kombinatsioon kasiino "ühekäelistel bandiitidel".

Read more ...
0

Taavi Minnik: Miks peaksime armastama või vihkama Venemaad?

Kahe aasta jooksul kui Venemaal elasin kuulsin Eesti ja Baltikumi teemal palju erinevaid küsimusi ja arutlusi. „Kuidas seal inimesed elavad? Kindlasti paremini kui siin...” „Aga kas seal vene keeles tohib ikka rääkida? Meil telekas hiljaaegu öeldi, et seal venelasi „solvatakse”.” „Teil marsivad tänavatel essesslased ning kusagil Bauskas püstitati neile isegi ausammas.”

Viimane kord kui olin Moskvas, siis tükkis mulle metroojaamas ligi tülikas rahvamalevlane ehk družinnik, kes tahtis teada, mis mu kohvrisisuks on ning kuhu ma sellise kohvriga reisida kavatsen. Vastasin, et Eestisse. Družinnik tegi suured silmad ja küsis: „Aga kas te Pribaltikas Venemaad kardate?" Meie lühike tutvus sellega lõppes. Teatasin, et kiirustan lennukile ja Pribaltikas Venemaad ei kardeta. Vestluspartner jäi turnikettide juurde edasi konutama.

Hirm ja austus

See on tegelikult iseenesest huvitav psühholoogiline nähtus, et vene kultuuris (mh. poliitilises) eeldatakse, et „hirm" ning „austus" on üks ja sama. Sellest omakorda kasvab välja tänast Venemaad ja selle juhte vaevav kompleks, et kuna venelasi ei „armastata" ja „austata", siis parim viis selle armastuse ja austuse saavutamiseks on hirm. Tänane Venemaa juhtkond näib kõigeti püüdlevat selles suunas, et Venemaad uuesti „kardetaks", et väriseksid naabrid ning kogu maailm, eesotsas läänega. Kardab - järelikult armastab. Selleks ka „sõjalised" pidevad musklipingutused naabrite piiridel ja tuumabluff ning agressiivne retoorika Venemaa juhtidelt (asepeaminister Rogozin ähvardab naaberriikidesse saabuda küll tankidel, küll pommitajatel).

Maailm on tegelikult iseenesest ebaõiglane paik. Aafrika kontinent on ju näiteks tohutu suur, selle pindala on kolm kord suurem kui Euroopal, rahvast on seal ka mitu korda rohkem. Kuid meile siin Euroopas reeglina nende probleemid korda ei lähe, kuna nad on majanduslikult vähearenenud ning meile nad midagi oma olemasoluga ei anna. „Elu" maailmas on -olgu see nii ebaõiglane kui mitte- koondunud läänemaailma ning euroopaliku tsivilisatsiooni ümber. Kas aafriklastel on kompleks, et neid kellekski ei peeta, et neid ei armastata, ei austata? Võibolla on. Kuid kas me muretseme selle pärast? Mitte eriti.

Read more ...
0

Leedule 12 punkti

Nõukogude sümboolikaga auto saadeti Leedu piirilt tagasi

Leedu piirivalvurid ei lasknud riiki sisse venemaa kodanikku, kelle auto küljes oli nähtaval kohal Nõukogude Liidu sümboolika.

Leedu võimude teatel saabus esmaspäeva pärastlõunal Panemunė piiriületuspunkti vene registreerimisnumbriga sõiduauto Volvo XC90. Kui roolis istunud 38-aastane venemaa kodanik piirivalvuritele dokumente ulatas, märkasid viimased, et auto pagasiruumi luugile oli kleebitud suur punane viisnurk, mille peal olid omakorda kujutatud sirp ja vasar, vahendas Leedu venekeelne Delfi.

Nõukogude ja Natsi-Saksamaa sümboolika avalik demonstreerimine on aga Leedu seaduste kohaselt keelatud ning seetõttu ütlesid piirivalvurid mehele, et sellise sõiduvahendiga paraku piiripunktist edasi ei pääse. Talle pakuti ka võimalust jätkata teekonda jalgsi või eemaldada autolt keelatud kleebis, kuid mees pööras auto ringi ning sõitis tagasi Kaliningradi oblastisse.

Read more ...
0

Kas eestlased või siiski venelased?

Kuidas sulatada kaks kogukonda üheks ühiskonnaks ja nõrgendada vene radikaalide mõju.

Kas olla eestlased või siiski venelased? See on aktuaalne küsimus. Üsna suur osa venekeelseid elanikke ei taha tunnistada end eestlasteks, sest arvavad, et kõik eestlased on „Ameerika orjad” ja valitsus „Ameerika agent”. Kõige radikaalsemad ütlevad, et eestlased olevat ka fašistid.

See osa elanikkonnast on uhke, et nad on venelased ja ei kuulu meie ühiskonda. On ka selliseid, kes tahaksid küll olla ühiskonna täisliikmed, kuid kardavad, et nende sugulased ja sõbrad hakkavad neid selle arvamuse pärast vihkama. Tavaliselt on nad Eesti kodanikud, kuid valimistel ei käi.

Järgmine grupp on väiksem. Need inimesed küll peavad end eestlaseks (aga avalikult sellest eriti ei räägi) ja armastavad Eestit, aga toetavad peale kohalike mõnda välismaist liidrit (tavaliselt Putinit) ja tahaksid, et Eesti oleks Venemaa vastu sõbralikum. Need inimesed kindlasti käivad valimistel ja on tüüpilised Keskerakonna, harvem sotsiaaldemokraatide valijad.

Read more ...
0

Vene hokimängijate kombetus kutsus esile rahvusvahelise skandaali

Äsja lõppesid Tšehhis 2015. a. MM jäähokis, kus enesekindel vene hokimeeskond eeldas kuldmedali saamist. Paraku lõppes finaalmatš venelaste jaoks erakordselt suure, suisa ajaloolise hävinguga, sest rašistliku vabariigi hokikoondis sai hävitava 1:6 kaotuse kuningliku Kanada rahvuskoondise käest.

Selline kaotus oli loomulikult skandaalne ja võis solvata paljusid venelasi, kelle jaoks hoki on kõige olulisem rahvuslik spordiala. Pole saladust, et venelased peavad oma meeskonda vaieldamatult maailma parimaks, kuigi viimaste aastakümnete suurvõistlused seda teooriat ei kinnita.

Rahvusvaheline skandaal puhkes aga peale matši - autasustamise tseremoonia ajal.
On tava, komme ja reegel, et autasustamise ajal mängitakse autasustatavate riikide hümne ja ulatatakse kangelastele kätte medalid. Selle tseremoonia ajal austatakse võitjaid ning on mõeldamatu, et samal ajal tegeletakse millegi sellisega, millisega demonstreeritakse oma põlgust võitjate suhtes. Venelased said sellega hakkama.

Kogu saal austas venelasi hõbemedalite kätteandmisel nagu ka seda saatva stalinistliku hümni helisid. Seda hoolimata asjaolust, et selle hümni helide saatel on hukatud, represseeritud ja tapetud miljoneid inimesi.

Read more ...
0

Eestlased tahaksid, et meie riigil oleks tugevam sõjaline kaitse, siinsed venelased soovivad vastupidist - et meie riigi kaitse oleks nõrgem.

Kaks kolmandikku Eesti elanikest toetab NATO vägede kohaolekut, eestlaste ja mitte-eestlaste suhtumises on suur vahe

NATO vägede kohalolekut Eestis toetab Eesti elanikest enam kui kaks kolmandikku ja veerand on selle vastu, selgub kaitseministeeriumi tellitud Turu-uuringute aktsiaseltsi uuringust. Eestlaste toetus kaitsealliansi kohalolule on märgatavalt suurem kui mitte-eestlaste oma.

Eesti elanikest toetab NATO vägede kohalolekut kokku 68 protsenti, vastu sellele on 25 protsenti. Eestlaste hulgas on toetajaid 88 ja mitte-eestlaste hulgas 24 protsenti, NATO välisvägede kohaloleku vastu on aga 8 protsenti eestlastest ja 64 protsenti mitte-eestlastest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Selget seisukohta NATO välisvägede suhtes pole neljal protsendil eestlastest ja 12 protsendil mitte-eestlastest.

Read more ...


Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!Gallup

KUUKÜSITLUS: Millist erakonda sa toetaksid täna,kui oleksid Riigikogu valimised?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
KUNINGLIKUD UUDISED

The best Governments of the World have been composed of Monarchy, Aristocracy, and Democracy. -- Algernon Sidney --

 • Kuningriiklane Kalle Kulbok: riigikogu vajab isepäiseid naljamehi
  1
  +1

  ... Kalle Kulbok märgib, et tema silmis on kuningriiklus tõsine asi. Neis riikides, mis on veel kuningriigid, on demokraatia märksa stabiilsem.
  „Mõned asjad on neis riikides paigas teiste tavade ja reeglite järgi. Meil kipub kogu võim sõltuma üksteisest ja kauplemisoskusest. Kuningriik riigikorraldusena on minu arvates parem kui vabariik. Mõtlen seda tüüpi arenenud kuningriike, nagu on tänapäeval Põhjamaades. Sestap kannan endiselt kuningriiklase märki ja kirjutan oma nime juurde emeriitkuningriiklane.”...

  Tänapäeva tuima ja pragmaatilise poliitilise maastiku taustal tundub veider, et 1992. aasta riigikogu valimistel said kuningriiklased 7,12% hääli ja parlamendis kaheksa kohta.

  Oli see nali, mis ootamatul kombel tõsiasjaks sai? Kuidas see juhtus ja miks lõppes? Mida kuningriiklastelt tänapäeval õppida? LP suhtles endiste silmapaistvate rojalistide Kalle Kulboki, Kirill Teiteri, Tõnu Kõrda ja Priit Aimlaga ning pani nende mõtted kirja.

  Kindlasti oleks ka praegu Toompeal vaja kuningriiklaste moodi seltskonda, kes sõltumatu jõuna ilmselged jaburused välja naeraks. Nii mõnigi praegune poliitik on seda vajadust kinnitanud, mainib omaaegne esikuningriiklane Kalle Kulbok.

  „Kuningriiklased ilmusid poliitikasse 1989. aastal, kui asutati Eesti Rojalistlik Partei. Osaliselt selleks, et parodeerida kõikvõimalike väikeste n-ö taskuparteide teket. Mõtlesime, et miks mitte teha väikses Eestis kuningriiklusel põhinev väikepartei, mis kasutab poliitiliste relvadena eeskätt paroodiat ja huumorit,” meenutab Kulbok.

  in Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"
 • Krahvinna Sophie külastab Eestit!
  -1
  1

  Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

  Tema Kuninglik Kõrgus Wessexi Krahvinna
  kohtub Eestis president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Jüri Ratasega. Samuti kohtub ta gaidide ja skautidega ning külastab lasteaeda, kus käivad erivajadustega lapsed.

  Olles Suurbritannia jalaväe rügemendi 5 Rifles aukolonel külastab ta selle rügemendi sõdureid, kes teenivad Tapal NATO lahingugrupi koosseisus.

  Wessexi Krahvinna on täiskoormusega töötav kuningliku perekonna liige. Igal aastal külastab ta sadu koole, ülikoole, sõjaväebaase ja heategevusorganisatsioone, et nende tegevusest rohkem teada saada ning nende tööd esile tuua. Oluliseks teemaks on tema jaoks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

  in Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik
Kõik kuninglikud uudised

Viimased kommentaarid

A.Rand
Tere Holger!

Hetkel on BHR veelahkmel, kus tuleb vastu võtta otsus edasise jätkamise osas või võt...
holger kaljulaid
Tervist hr Rand!
Kas Te peate puhkepausi ( nt seoses veebilehe X aastapäevaga )
või on juhtunud mi...
timur
aga uusasunduste tegemisel naiste jalaste kodudest väljaviskamisega oled päri kulla autor ?
meenuta...