Nordea: hoidke Venemaast eemale

0

Soome Nordea pank soovitab klientidele saadetud infokirjas Venemaa aktsiaturust eemale hoida.

Panga analüütikud kirjutavad, et detsembri põhjast on Vene rubla euro vastu kallinenud enam kui 50% ja dollari vastu rohkem kui 30%.

Analüütikute hinnangul langetab valuuta tugevnemine Venemaal küll inflatsiooni ja tõstab investeeringute väärtust, kuid sellega kaasneb ka negatiivseid mõjusid.

Esiteks kaubeldakse naftaga dollarites, mistõttu saab Venemaa oma toodangu eest vähem rublasid ning valuuta tugevnemine kasvatab eelarve puudujäägi riski.


Sama probleem kandub üle ettevõtetele, mis maksavad palka rublades, sest see vähendab Vene firmade atraktiivsust välisinvestorite silmis.

Lisaks toob Nordea Venemaale investeerimise miinusena välja aktsiate kõrge hinna. Kuna aktsiad on nii kõvasti rallinud, on vähetõenäoline, et need veel edasi tõuseks.

See võiks juhtuda vaid siis, kui nafta hinnad kerkivad või valitsus käivitab suured majandusreformid. Kumbki neist stsenaariumitest ei paista aga Nordea analüütikute hinnangul praegu eriti tõenäoline.

Juhan Lang
Äripäev


Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 18.12.2014 (täiendatav)
... madala taseme ning languses on ka Vene aktsiaturuindeksid. Nafta hinna järsk kukkumine on pannud Venemaa majanduse raskesse o ...
* Saksa suursaadik: Putin on hävitanud Euroopa usalduse Venemaa vastu

... abil on tõugatud Venemaa kahe triljoni dollari (0,79 triljonit eurot) suurune majandus languse äärele. Venemaa on pidanud Ukraina kriisi algusest leppima kapitali väljavoolu ja aktsiaturu volatiivsusega. ...
* Investorid pagevad Venemaa fondidest

... võtsid eelmisel nädalal börsil kaubeldavast fondist (ETFist) Market Vectors Russia välja 12,3 miljonit dollarit. Market Vectors Russia on suurim USA investoritele suunatud Venemaa aktsiate fond. Kokku ...