Vene ebakvaliteedile garantii kui kvaliteedile

0

Uued Lada Vesta ja Xray saavad viieaastase garantii?

Vene autotootja AvtoVAZ plaanib astuda erakordse sammu: anda mudelitele Vesta ja Xray viieaastane garantii, kirjutab Izvestija.

Lisaks plaanitakse seni veel kindlaks määramata suuruseni tõsta ka garantii alla minevat läbisõitu.

Praegu tootmises olevate Ladade (Granta, Kalina, Priora ja 4x4) garantiiperioodi pikkus on 3 aastat või 100 000 kilomeetrit. Nende autode garantiid aga pikendada ei plaanita.


Samas on Lada praegusel garantiil küljes ka rohkelt "konkse": näiteks vedrustuse, kummivoolikute, tulede, klaasitõstukite, istmesoojenduste, pidurisüsteemi detailide ja bensiinipumpade garantii on kehtiv kuni läbisõiduni 50 000 kilomeetrit.

Akusid saab garantii korras vahetada kuni kaks aastat, amorte, rattalaagreid ja väljalaskesüsteemi osi aga vaid esimese aasta lõpuni, seda tingimusel, et läbisõit ei ole suurem kui 35 000 kilomeetrit.

Ekspertide hinnangul hakkab sarnane süsteem kehtima tõenäoliselt ka Lada Vesta ja Xray puhul, sest kogu autole nii pikalt kehtiva garantii andmine oleks niigi majandusraskustes sipleva autotootja jaoks hukatuslik.

Tõenäoliselt proovitakse viie aasta pikkusest garantiist rääkides luua uute autode debüüdi jaoks vajalikku positiivset meediakära, garantii tegelikud tingimused pannakse aga pisikeses kirjas müügilepingusse.

Allikas: auto24.ee

Kliki ka nendele artiklitele:

* Venemaa autotööstus on kokku vajumas
... tööstusest peab tulema ... Sõit Ladaga on kui puhkus keskaegses lossis Venemaalt Vanasse Maailma eksporditavaid autosid, mida meie idanaabri juures peetakse kodumaise autotööstuse tipuks, peetakse näit ...
* Putin nõuab Venemaale uut rahvaautot!

... lõpeb soodusprogramm ju ära. Mis siis saab? Uus Niva näeb endiselt jube välja Miskipärast on läbi aegade olnud nii, et muudatused Vene autotööstuses ...
* Vene äri - vol. #

... koostamine esimese poolaasta jooksul. Aga varsti lõpeb soodusprogramm ju ära. Mis siis saab? Uus Niva näeb endiselt jube välja Miskipärast on läbi aegade olnud nii, et muudatused Vene autotööstuses ...