Stalin oli tark juht, arvavad venelased

0

Üle poole venelastest on seisukohal, et Nõukogude diktaator Jossif Stalin oli tark juht, näitavad sõltumatu arvamusuuringute keskuse Levada täna avaldatud küsitlustulemused.

Uuringu andmetel on 57 protsenti vastanuist täiesti või üldjoontes nõus väitega, et Stalin oli tark juht, kes tegi NSV Liidust võimsa ja rikka riigi.

Levada sõnul on tegemist tema selleteemalise küsitluse maksimumtulemusega, nelja aastaga on Stalini austajate hulk kasvanud kümne protsendi võrra.

Tervelt 71 protsenti venelastest leiab, et hoolimata Stalinile omistatud vigadest ja pattudest on kõige tähtsam, et ta juhtis Teises maailmasõjas meie rahva võidule.


Selle seisukoha toetajate osakaal on tõusnud alates 2012. aastast 11 protsendi võrra. Levada seostab rahva positiivset nägemust Stalini rollist maailmasõjas Venemaa praeguse osalemisega relvakonfliktides.

Samas on 62 protsenti vastanuist nõus seisukohaga, et Stalin oli jõhker türann, kes tappis miljoneid. Sellega ei ole nõus 23 protsenti.

Küsitlus hõlmas 1600 inimest ning viidi läbi 11.-14. märtsini 48 venemaa piirkonnas.

AFP/BNS

Kliki ka nendele artiklitele:

* Juri Felštinski: agressioonid viivad Venemaa varemetesse ja nende liidrid hauda
... lmasõjas tuumapommi, kui see tal oleks olemas olnud. Ka Stalin oleks kas või Korea sõja päevil kasutanud tuumarelva Ühendriikide ja selle liitlaste vastu, kui ta oleks veendunud oma karistamatuses. Dikta ...
* Venemaal süveneb Stalini-ihalus

Levada-keskuse värske uuringu järgi leiab 40% venemaalastest, et Jossif Stalini valitsusaeg tõi nende riigile rohkem head kui halba. Vastupidist leiab 38% protsenti küsitletutest. Toetus Stalinile on ...
* Eesti riigi õiguslikust järjepidevusest lugu pidajad pidasid meeles Vabadussõjas võidelnuid!

... d need poliitikud nii meie riigi pühamad ideaalid kui kiidavad heaks ka stalinliku vene imperialismipoliitika reaalsed tulemused ja vallutused. Sellistel Eesti juhtidel (isegi kui nad rahva rumaluse tõttu o ...