Venemaal järjekordne massikaklus - kaklesid politseinikud.

0

Venemaal toimuvatest massikaklustest on teatud rakursis vaadates saanud naljanumber. Pole saladust selles, et sealne ühiskond on sedavõrd rikkis, et kaklused on igapäevane nähtus. Kakeldakse koolis, lasteaias, pulmas ja sünnipäeval. Kakeldakse siis, kui on põhjust ja siis kui seda pole. Mees peksab naist ja vastupidi. Kaklemine ja inimeste peksmine on muutunud tavapäraseks vene folkloori osaks ja nn "vene hinge" tunnuseks. Isegi vene vanasõna ütleb - kui peksab, siis armastab.

Kuid isegi venemaal pole tavapärane, et omavahel lähevad kaklema miilitsad e. need riigiametnikud, kes suhteliselt hiljuti hakkasid aunimetusena kandma politsei nimetust.
Tõsi on ju see, et kui kana pardiks nimetada ja pardi nokk ette kleepida, siis part ta ikkagi pole. Nii ka venemaa korruptsioonist läbi imbunud miilits/poolits, kes korrakaitsmisest vabal ajal ise korda rikub.

Aga teisest küljest - kui politseinikud tegelevad vabal ajal lihtsalt rahvaspordi etendamisega või siis sellega, mis neil rahvuslikus loomuses on, siis pole ju miskit katki? Või on katki lihtsalt see, et kohalik seadus ei tunnista rahvalikke tavasid või on rahvalikud tavad lootusetult maha jäänud normaalse maailma arusaamadest. Viimasel juhul on probleemiks pigem siis sealse ühiskonna üldine moraalne tase ja nn "lastetuba", mis lihtsalt pole normaalse maailma tasemele jõudnud.

On asjad nii või teisiti, kuid faktiks on see, et Omski oblasti Kalatšinski linnas toimus suurem politseinike kogunemine, kus asi meie mõistes käest ära läks.


Ligi 60 korrakaitsjat kogunesid kolleegi sünnipäeva tähistama kohalikus sööklas. Olukord pööras ette aga sellise külje, et omavahel mingi konflikt hakkas neil arenema, mis suuremat sorti kakluseks paisus. Sellemkäigus pilbastati mööblit, purustati nõusid jms.

Politseinike kakluse lahutamiseks tuli omakorda kohale kutsuda politsei, kes saabus sündmuspaika koos kohaliku politsei ülemaga, Mihhail Tšemodanoviga (muide - Tšemodanov saab tõlkida tahtmise korral kui KOHVER).

Viidatud sündmuse info pärineb kohalikust infoportaalist MEDUUS («Медуза»), mida omakorda kommenteeris vene riigi keskne infoteenistus TASS.
TASS edastas, et kõnealune sündmus ei vastavat tegelikkusele (mida iganes see ka tähendab).

BHR

Kliki ka nendele artiklitele:

* Moskva Hovanskoje kalmistul hukkus märulis vähemalt kaks inimest
Moskva Hovanskoje kalmistul sai massikakluses surma vähemalt kaks inimest, teatas politsei. Vene meedia andmetel osales surnuaial puhkenud kähmluses kuni 200 inimest (Newsru.com andmetel ligi 4 ...
* Lühidalt - 12.06.2015 (täiendatav)

... Vene sportlased läksid Euroopa Mängudel Ukraina sportlastega kaklema Bakuus, kus avatakse täna ajaloo esimesed Euroopa Mängu ...
* Lühidalt - 23.03.2015 (täiendatav)

... Kuivõrd ka vastuseis oli kakluse algatajatele sobiv, sest klassikaliste vene rahvasportlastena oli neil see veres, siis lööma ka lahti läks. Lõppes üritus sellisena, et Moskva poolits e. miilitsast p ...