Fakte Euroopa sotsiaaluuringust: eestlaste ja eestivenelaste väärtused erinevad oluliselt

0

Euroopa sotsiaaluuringu andmetel on eestlaste ja siinsete vene keelt emakeelena kõnelevate elanike hinnangute eristumine Euroopa suurim. Vaadeldud on etnilisi vähemusgruppe, kes moodustavad vähemalt viis protsenti riigi elanikkonnast.

Ootuspäraselt on väärtushierarhiad sarnasemad kultuuriliselt sarnastel gruppidel, nagu näiteks hispaanlastel ja katalaanidel ning ukrainlastel ja Ukraina venelastel, kelle väärtusstruktuurid kattuvad pea täiel määral, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Huvitav on aga see, et kui lätlaste ja leedulaste väärtused on suhteliselt sarnased kohaliku venekeelse vähemusega, siis Eestis on eestikeelsete ja venekeelsete inimeste väärtused erinevamad kui näiteks Iisraelis elavate heebrea ja vene keele kõnelejate väärtused.


Siinsed vähemusrahvuse esindajad hindavad võrreldes enamusrahvusega kõrgemalt ühiskonna turvalisust, saavutust ning domineerimist.

Lähe: Õhtuleht

Kliki ka nendele artiklitele:

* Eestivenelaste välimääraja
Artemi Troitski: Eesti riigi ja võimude peale solvunud venelastest on raske aru saada Olen elanud Tallinnas kolm kuud, küllalt kaua, et jagada esimesi muljeid. Mitte reisi- või kultuurimuljeid ...
* Saksa suursaadik: Putin on hävitanud Euroopa usalduse Venemaa vastu

...  eestlaste ja eestivenelaste vaheline usaldamatus, mõistmatus ja ebamäärasus ...
* Kellele anda Eesti kodakondsust?

... paljudele ei meeldi ... Eesti, vene ja eestivenelased ... sappi ja pruuni Eesti rahva, -riigi ja -valitsuse suunas. ...