Venemaa müüdid

Müüt sellest, et venemaa töölised ja talupojad olid kodusõja ajal meeletud kommunistide toetajad on täielik vale, mida propageerisid vaid kommunistid ise. Sellega seoses tuletage meelde kasvõi seda, mida ütles Lenin ise: "Rääkida tõtt - see on väikekodanlik ebausk. Valega saab õigustada vahendeid."

Mitte keegi eelnevalt kuni kommunistide võimuletulekuni ei tapnud nii palju talupoegi ja töölisi, kui seda tegid nemad. Ajalugu jääb ajalooks kuni seda väänama hakatakse. Siis muutub ta milleks iganes, kuid mitte enam ajalooks.
Kõikide nende aastate jooksul kui venemaal olid võimu juures kommunistid, valetasid nood alati nii rohkemal kui vähemal määral. Vale oli nende religioon. Ka tänapäeval püüab kommunismi ideoloogia puhuda elu sisse juba hääbumismärke näitavatele valetõdedele.

Kommunistid röövisid halastamatult talupoegi, kutsudes neid samaaegselt "bandiitideks". Kõik seitsekümmend ja enam aastat kommunistide võimu venemaal olid kaetud valelikkuse looriga. Kes oli bandiit? Kes röövis talupoegi? Kes sundis jõuga kuuletuma ning tunnistama oma usurpaatorlikku võimu? Kes lubas oma rahvale ehitada maapealse paradiisi? Kelle süül me oleme ilma jäänud 100 miljonist venemaa kodanikust nõukogude võimu ajal?

Vastus on ühene. Kogu revolutsioonijärgse aja "ajalugu" on rüütatud nõukogude ideoloogiaga ning täis pikitud valet.

Boris Sennikov
ajaloolane

Tänapäeva venemaa poliitideoloogia moonutab paljusid tõdesid, millistest lihtsaim moonutus on ehk vaenlase kuju määratlemine "fašismi" märgiga. Sõna FAŠIST ei oma vene ametlikus šovinistlikus ideoloogias enam oma algset tähendust vaid lihtsat inimlikku sõna - verivaenlane.
Liberaal, demokraat, antišovinist, inimlike vabaduste pooldaja - kes iganes, kui ta on vastu vene suuršovinismile ja sellele toetuvale ning seda toetavale "ajalootõele ja progressile", siis on ta ühtlasi fašist.

P. Puustusmaa
jurist

Niisiis - venemaa müüdid - eile ja täna. Loe värskeimaid uudiseid sellest vallast altpoolt!

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

0

Sarkastiline Kreml ei tea väidetavalt, kust on Donbassi „rahvavabariigid“ saanud sadu tanke.

Vene tankid teel Ida-UkrainasseKremli valitsejate seisukoha pealdises toodud küsimuse kohta edastas Eesti lugejatele Delfi portaal.

Portaalis edastatu järgi Moskva ei saada Donbassi tanke ning nende masinate päritolu kohta oleks parem küsida ametliku Kiievi käest. Sellise info maailma avalikkusele edastas venemaa diktaatori Putini pressiesindaja Dmitri Peskov.

„Ilmselt võite te samasuguse efektiga küsida nii Moskvalt kui ka Kiievilt, kust tankid sinna said, selle kohta ei ole mul absoluutselt mingit informatsiooni. Ma võin teile ainult öelda, et loomulikult mitte venemaalt… See (Donbass) on ikkagi Ukraina, need on rajoonid, mis ei ole Kiievi kontrolli all, aga see on ju Ukraina,“ ütles Peskov RIA Novosti vahendusel vastuseks küsimusele, kust on niinimetatud Donetski rahvavabariik saanud sadu tanke. „Vaatamata sellele, et Ukraina tõrjub püüdlikult neid regioone. Seetõttu tuleb ilmselt küsida, miks selline olukord on kujunenud, just Kiievilt.“

Peskov lisas, et Kiievile tuleb adresseerida küsimused ka selle kohta, miks venib Minski kokkulepete elluviimine.

[Kliki pildil]

Read more ...

0

Heatahtlik ning abivalmis venemaa on ümbritsetud kurjadest vaenlastest!

Venemaa riigipoliitika üheks osaks on alatasa mingite käkkide kokkukeeramine naabrite suhtes ning vastumeetmete korral süüdistada naabreid kurjades kavatsustes venemaa suhtes.

See poliitika on oluliseks osaks ka õige kaasmalaspoliitika ajamisel ning nn "vene hinge" vormimisel. Valem toimib siin nii, et oma õelatest tegevustest "kaasmaalastele, slaavi vendadele" ei pajatata aga igasugused kahtlused lükatakse kurjade vaenlaste kaela. Neid vaenlasi leitakse vajadusel ka sisemaalt, keskvõimule poliitiliste oponentide hulgast.

Venemaa poliitilise juhtkonna üheks ülesandeks on oma rahva üleskütmine selle piirini, et kui ühel hetkel peab venemaa tegema midagi sellist, mida enam varjata ei saa, siis selleks ajaks oma rahvas ja "kaasmaalased" teistes riikides suudavad vaid kahjurõõmsalt ruiata ning toetada venemaa mistahes räiget poliitikat, kui õiglast kättemaksu.

Aastaid on vabas maailmas teada, et venelased korraldavad küberrünnakuid. Enam ei suuda seda ka venelased ise varjata, kuid kaitsepositsioonid on vaja sisse võtta ja nii me saame teada venemaa julgeolekustruktuuride ametnike avaldustest, et välismaailmast muudkui rünnatakse venemaad.

Read more ...

0

Moodsad müüdid venemaalt!

Putini režiim kasutas ära Ukrainas 2013. aasta kriisist tulenevat majanduslikku-, sõjalist-  ja poliitilist nõrkust ja tungis 2014. aastal oma sugulasrahvale sõnamurdlikult kallale. Sõjalise interventsiooni tulemusena rebis Moskva režiim naaberriigi küljest ära ja annekteeris Ukranalt Krimmi poolsaare. Seejärel käivitas venemaa ka Ida-Ukraina segadused, et siduda Ukraina sõjajõud riigi idapiirkondadega ja minimaliseerida seeläbi võimalust Krimmi sõjaliseks tagastamiseks Ukrainale.

Eeltoodu on ühelt poolt alatu. Teiselt poolt aga ilmne ja järjekordne tõend agressiivse venemaa sõjalisest strateegiast, mis seisneb vastase sundimises sõdimisele oma enda territooriumil, kus ta käed on seotud oma rahva ja -vara hävitamise ohuga. Nimetatu omakorda aga piirab oluliselt sõjaliste vahendite kasutamist konfliktide lahendamisel.

Sama strateegiat kasutas venemaa ka Georgiasse tungimisel ja kasutaks ka teistes külmutatud konfliktitsoonides. Olgu nimetatuteks potentsiaalne Transnistria (Moldova ala) või ka näiteks Balti riigid.
Ikka lähtuks venemaa sellest, et "tampida ja lõhkuda" tuleb võõrast rahvast ja võõrast vara - venemaa piirid tuleb kinni hoida.

Kogu eelnevat tegevust saadab venemaa sobiva ning massiivse poliitmütoloogia ja -propagandaga, luues uusi ja täiendavaid müüte.

Read more ...

0

Venemaal uuriti inimeste suhtumist SRÜ riikidesse

SRÜ25 aastat tagasi loodi NSV Liidu asemele Sõltumatute Riikide Ühendus ehk SRÜ. Sel puhul esitlesid vene uurijad raportit sellest, kuidas venemaalased SRÜ riikidesse suhtuvad.

Venemaa peamised sõbrad postsovetlikus ruumis on ootusepäraselt Valgevene ja Kasahstan. Nende riikide kauaaegsed liidrid on venelaste silmis ka kõige usaldusväärsemad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Usaldusväärsuse tase sõltub ka sellest, kui tuntud on nende riikide presidendid, kui kaua nad on võimul olnud. Aleksandr Lukašenko ja Nursultan Nazarbajev seostuvad oma riikidega, nad on ammust aega võimul ja rahvas tunneb neid väga hästi. Mis aga puudutab teisi presidente, siis nad võivad olla venelastele tundmatud," selgitas vene sotsiaaluuringute keskuse eriprogrammide direktor Jelena Mihhailova.

Ametlikult 25 aastat SRÜ liige olnud Ukraina ei ratifitseerinud selle aja jooksul isegi mitte selle organisatsiooni põhikirja. Ootusepäraselt ongi Ukraina reitingus viimasel kohal.

Read more ...

0

Putin tegi timukas-tsaarist lugupeetud ja toreda valitseja

Ivan IV Julm, poja mõrvar.Kaks-kolm viimast nädalat räägib Venemaa ajakirjandus palju riigi jõhkrast ja verisest tsaarist Ivan Julmast, kellele on üks mälestussammas juba püstitatud ja teised on järge ootamas. Käib lausa võistlus, mis linn või piirkond saab järgmisena endale Ivan Julma monumendi.

Venemaad on ootamatult tabanud Ivan Julma maania. Seetõttu on paljud inimesed otse küsinud, kas Venemaa on hulluks läinud, et tõstab pjedestaalile oma ajaloo suuremaid mõrtsukaid.

Esimese linnana Venemaal saab Ivan Julma monumendiga uhkeldada Orjol, sest 14. oktoobril avati taoline skulptuur just seal. Kaheksa meetri kõrgune ausammas kujutab hobusel istuvat tsaari, kelle ühes käes on õigeusu rist ja teises paljastatud mõõk.

Seoses monumendi avamisega on suurt tähelepanu saanud ka Orjoli oblasti kuberner, kommunist Vadim Potomski, kes on esitanud mitu huvitavat mõtet. Nii on ta märkinud, et Orjoli linna asutanud Ivan Julm oli tsaar, kes suutis kõiki teisi riike panna Venemaaga arvestama.

Read more ...

0

Donetski separatistide juhi surmas süüdistati väljamõeldud lätlast

Motorola, kes uhkeldas 15 vangi mahalaskmisega, on hukatud omade poolt?Väljaanne "Vestnik Luganska" kuulutas teisipäeval oma Twitteri kontol, et isehakanud rahvavabariigi sõjapealiku Arseni Pavlovi tapja on leitud ja selleks on lätlane Mark Ozoliņš. Sealt korjasid uudise üles ka mitmed vene väljaanded nagu näiteks  MK ja News.rambler.ru.

Sotsiaalmeedias esitatud pildil oli aga hoopis Moskva jurist Maksim Tšapis, kes nägi enda pilti Motorola uudise juures, kus teda esitleti sissipealiku tapjana. Tšapisel puudub aga igasugune seos sündmustega Donbassis, märkis eile väljaanne Izvestija.

Vestniku sotsiaalmeedia kontol on ligi 6000 jälgijat ning uudist on praeguseks jagatud üle 800 korra.

Tšapise sõnul olid libauudise tegijate poolt kasutatud pildid olnud kunagi üleval tema sotsiaalmeedia kontol, kuid 2013. aastal võttis ta need maha.

Read more ...

0

Kolm Venemaal valitsevat hirmu ja müüti

Müütide abil saab ühiskonda juhtida ja seda võib näha ka tänapäeva Venemaal, kirjutab arvamusportaali kolumnist Andrei Kuzitškin.

Müütidel on inimtsivilisatsiooni ajaloos olnud alati tähtis koht. Antiikajal anti müütidega edasi teadmisi ajaloost, nende abil püüti mõista ümbritseva maailma loomust ja ühiskondliku arengu seaduspärasid. Hiljem aga sai sõnast «müüt» väljamõeldise ja fantaasia sünonüüm ning see kujunes teadusliku mõtteviisi vastandiks.

Mõneti hämmastavalt on müüdid tänapäeval taas võtnud sisse domineeriva positsiooni teaduses, poliitikas ja filosoofias. Küllap on asi selles, et müüdid on suurepärane abivahend ühiskondlike hirmude väljaravimisel. Mütologiseeritud teadvus ei reageeri enam nii tundlikult inimkonna teadvustatud ja teadvustamata hirmudele. Müütide abil saab ka ühiskonda juhtida. Nimelt seda võibki näha tänapäeva Venemaal.

Esimene müüt: Lääs üritab igati Venemaad hävitada

Viimased sotsioloogilised uuringud on näidanud, et venemaalased peavad suurimateks ohtudeks sõda, majanduskriisi ja loodusõnnetusi. Seejuures on sõda tõusnud aastataguste küsitlustega võrreldes nüüd esikohale.

Read more ...

0

Vene sõjafilm «28 panfilovlast» üritab ajalugu uuesti kirjutada

Venemaa uus sõjafilm «Двадцать восемь панфиловцев» (28 panfilovlast) räägib Moskva kaitsmisest Teise maailmasõja ajal 1941. aastal. Nõukogude ajaloolaste andmetel kõik 28 meest hukkusid kangelaslikult Moskva kaitselahingus, kuid suutsid hävitada 18 Saksa tanki. Hilisemate uuringute kohaselt on kuus selles lahingus osalenud meest seni elus, kaasa arvatud üks, kes anti 1947. aastal riigireetmise eest kohtu alla.

Välismeedia teatel kasutab Venemaa president seda filmi oma propaganda eesmärkidel, et venelased oma riigi üle veelgi suuremat uhkust tunneksid ja teised riigid ei unustaks, millist rolli mängis Nõukogude Liidu Punaarmee saksa anastajate hävitamisel.

Venemaa kanal Rossija 1 näitas, kuidas Venemaa president Putin vaatab seda filmi koos Kasahstani presidendi Nurzultan Nazarbajeviga. Lääne kriitikud nägid selles sõnumit, et Venemaa hoiab sooje suhteid endise nõukogude liiduvabariigi Kasahstaniga.

Film «28 panfilovlast» põhineb ajaloolistel faktidel, kuid mitte tõel. Ajalooallikate teatel hukkusid kõik võitlejad, kaasa arvatud neid juhtinud kindralmajor Ivan Panfilov, Moskvat kaitstes. Enamik selle laskurdiviisi võitlejaid oli pärit Kasahstanist ja Kõrgõsztanist, kuna diviis asutati 1941.aastal Almatõs.

Read more ...

0

Taavi Minnik: millised on piiri taga elavate venelaste valikud?

Hiljuti küsis üks tuttav Facebookis, kust võetakse, et venemaa peaks olema demokraatlik riik. Iseenesest on vastus lihtne: see on sätestatud ju sealse riikluse alusdokumendi ehk 1993. aasta konstitutsiooniga, mille kehtestamise poolt andis referendumil hääle enamik vene kodanikke.
 
Kuid teisest küljest... Vaadates kas või viimaseid venemaa riigiduuma valimisi, pole mingeid valimisi tarviski – piisaks sellestki, kui venemaalased õhtul «Vremjat» vaadates teleri poole noogutaksid. Tulemus oleks ikka sama.
 
Mis puudutab valimistulemusi, siis on pilt selge ja rääkigu solvunud opositsioonitegelased mida tahes, vastab see suures osas reaalsusele ehk režiimi ja võimuparteid "Ühtne Venemaa" toetab enamik vene kodanikest. Need, kes elavad venemaal teevad seda eelkõige paanilises hirmus homse päeva ees, olgu tänane riigimeedias taevani kiidetud stabiilsus, mis ta on. Üldjoontes, nagu postuleerisid kunagi bioloogid Engel ja Schmale, on loomariigis kaks baaskäitumist: kas tegutseda või tarduda. Praktikas esindabki suurem osa venemaalastest teist käitumistüüpi.
 
Piiri taga elavaid venelasi rõõmustab eelkõige loomulikult see, mida nad televiisorist näevad: venemaa on põlvilt tõusnud, iPhone’i ja muid kõrgtehnoloogilisi imevidinaid seal muidugi ei looda, kuid kõige olulisem, et neetud lääs ja venemaa naabrid teaksid, et kui vaja, siis võetakse jõuga ära. Peamine on, et kardetaks.
Read more ...

0

TerroRussia antipoodne maailm levitab üha uusi müüte

Andrei Bogoljubski - Polovetsi khaani lapselaps, kes 1169. aastal põletas ja röövis paljaks Kiievi, pannes sellega aluse vene-Ukraina sõprusele.Uueks müüdiks on Krimmi ebaseadusliku jõuga ärarebimise põhjus sugulasrahvale kuuluva riigi - Ukraina küljest.

Ukraina moraali tõstmise pärast peaks hakkama muidugi sellest riigist rääkima tema ajaloolise nime kontekstis ja edaspidi kutsuma seda riiki hoopistükkis Kiievi-Venemaaks.

Niisiis põhjustest rääkides tuleb alustada selle vana tõdemusega, et Moskva-venemaa propagandatööstus on üles ehitatud tagurpidimaailma mudelile, kus maailmas toimuvast luuakse peegelpildis ja pea-alaspidi kuvand eelkõige oma inimestele ning kui õnnestub, siis ka vaba maailma inimestele. Vähemalt teevad režiimi agitatsiooniametnikud endast kõik, et venemaa poolt müütidega loodud uus tegelikkus ja moonutatud maailmapilt jõuaks võimalikult paljude läänemaailma inimesteni.

Venemaa enda inimesed on nende samade propagandistide poolt juba kotti pandud, mida kinnitavad populaarsus- ja muud küsitlused, kus see sama Moskva-venemaa rahvas ja rašistliku režiimi alamad kiidavad massiliselt heaks Putini vägivallast kubisevat sise- ning välispoliitikat.

Read more ...

1
+1

Andrus Villem: venelased – eestlaste ja lätlaste vaenlast otsivad sugulased

Mida aeg edasi, seda vähem räägitakse, kirjutatakse Venemaal kolmandast Roomast ja Kiievi-Venemaast. Teadus on arenenud ja põlvnemine DNA abil lihtsalt määratav. See on lükanud liikvele eelnevaist erinevad ideed ja jõud, kirjutab Andrus Villem.

Venemaa ideloogilised alused loksusid paika 600 aastat tagasi. Kindel raamistik tehti vene etnosele küll alles 300 aastat tagasi, Peeter I ajal. Tinglikult võiks rahvusliku omapära kujunemise algusajaks pidada Ivan I (Kalita) valitsemisaega, kui suurvürsti osav Kuldhordis sehkendamine muutis Moskva killustunud Ida-Euroopa regionaalseks keskuseks. Riigi pindlala ohjeldamatule kasvule pandi alus mitmete järgnevate põlvkondade kestel. Ka riikliku ideoloogia nurgakivid laoti sel ajal. Väljapaistvamateks müüriladujateks olid Ivan III ja Ivan IV (Grosnõi).

ene riikluse kujunemise üheks aluseks 15. sajandist tänaseni on postulaat, et Venemaad ümbritsevad alati vaenlased, kes mitte ei mõista kujuneva etnose maailmaajaloolist tähendust. Või siis, kui mõistvadki, siis tegutsevadki selle hävitamiseks.

Enne mongolite invasiooni, kui slaavi hõimude tuumikala paiknes praeguse Ukraina aladel, võideldi paljude idast ja lõunast pealetulevate rändrahvastega. Enamasti türgi keelkonda kuuluvate hõimudega.

Read more ...

0

Enamik venemaalastest arvab, et nende riik pole kunagi agressor olnud

Valdav osa ehk 85 protsenti venemaalastest leiab, et venemaa on rahvusvahelistest konfliktidest osa võtma sunnitud, mitte ei tee seda vabatahtlikult.

59 protsenti vastanutest leiab, et venemaa pole kunagi olnud agressor ega konfliktide algataja, 26 protsenti peab aga venemaad konfliktide ohvriks, kannatajaks pooleks, selgub Levada keskuse küsitlusest, vahendab UNIAN.

Kasvab ka nende venemaalaste osakaal, kes leiavad, et venemaal ei tasu pöörata tähelepanu lääne kriitikale. Nii mõtleb praegu üle kahe kolmandiku küsitletutest.
 
82 protsenti on veendunud lääneriikide venemaa suhtes aetava poliitika vaenulikkuses, mis ilmneb eelkõige sanktsioonides ja informatsioonisõjas.

Read more ...
0

Venemaa sõjatööstus ei kavatse midagi kopeerida ja loobub täielikult lääneriikidest pärinevast sõjatehnikast.

Venemaa kavatseb saamata jäänud Mistralide asemel ehitada enda kopterikandjad

Venemaa teatas, et loobub Prantsusmaalt tellitud kopterikandjatest Mistral ja peab nüüd üksnes läbirääkimisi lepingu rikkumise tasu üle.

Vene valitsuse kaitsetööstuse komisjoni aseesimehe Oleg Botškarjovi sõnul on Venemaal plaanis ehitada oma kopterikandja, teatas uudisteagentuur Tass.

Ta lisas, et valmiv mereväe alus tuleb eriklassist ja ehituse käigus pole kavas Mistraleid kopeerida.

Read more ...
0

ERR: Ukrainas vangi võetud eriväelased imestavad, miks ükski Venemaa esindaja neid vaatama ei tule

Ukrainas vangi võetud kaks Vene sõdurit, kes andsid Venemaa ajalehele Novaja Gazeta pikad videointervjuud, imestavad, miks ükski nende kodumaa esindaja pole neid veel Kiievi
sõjaväehaiglasse vaatama tulnud.

Üks Ukrainas kinni võetud Vene eriväelastest, seersant Aleksandr Aleksandrov kinnitas enda kuulumist Vene relvajõudude koosseisu ning tunnistas, et sooviks praegusel hetkel olla pigem sõjavangi staatuses. Seda aga takistab asjaolu, et Venemaa oma sõdurite osalemist Ida-Ukrainas eitab, kirjutab Novaja Gazeta (NB! lingi kaudu saab jõuda ka videointervjuudeni).

"Tahaks muidugi, et ma oleks sõjavang. Ütleme nii, et selline staatus meeldib mulle rohkem kui palgasõduri või bandiidi oma. Oli käsk ja mina kui sõjaväelane seda ka täitsin. Oli selline komandeering," rääkis Aleksandrov.

Komandeering Donbassis pidi lubaduste kohaselt tähendama talle poole suuremat palka.

Read more ...
0

DIE ZEIT: Putini lihane ema elab Georgias

Vera Putina - naine, kes kinnitab, et on Vladimir Putini ema. Kaader uurivast dokumentaalfilmist.Emadepäeva künnisel käis Saksa mainekas nädalaleht "Die Zeit" külas Georgias Gori linnast paarikümne kilomeetri kaugusel Metekhi külas elaval 88aastasel Vera Putinal, kes väidab, et just tema on Venemaa presidendi Vladimir Putini lihane ema.

Sellest külaskäigust pajatav artikkel on avaldatud tänases Õhtulehes.

Samas tuleb tunnistada, et teema pole uus ja selle informatsiooni baasil on spekuleeritud juba aastaid.
Nii näiteks "The Telegraph" kirjutas samal teemal juba 2008. aastal, küsides sellega retoorilise küsimuse oma lugejatelt - kas see naine võib olla Putini ema?

BHR riputab käesoleva artikli kõrvale (vasakul) Vera Putina, kes ennast väidab olevat Putini bioloogiline ema, pildi ajast kui naine oli ca 50. Siingi saab küsida, kas ema-poja sarnasus on adutav?

Read more ...
0

Suur ja sümboolne oht on venemaa kohal

Venemaa on ilmalik riik, kus küll on ristiusku (õigeusu näol) tunnustama hakatud, kuid oma sotsialistlikust minevikust tulenevalt on endiselt riikliku usundi staatuses viisnurkne II Maailmasõda.

Vene inimese sisemises vaimsuses seisab II maailmasõda koos riiklike legendidega oluliselt pühamal ja kõrgemal kohal, kui miski muu venemaal.

See suur sõda on nii sisult kui riikliku kaitse tähenduses tõstetud klassikalise riigiusundi staatusse koos oma sümbolite, "ebajumalate" ning tollal reaalselt toimunud nagu ka väljamõeldud tegevuste ning kangelastega.

Vene riigi vaimse selgroo moodustab "suur usk võitmatusse venemaasse ja maailma päästjasse" koos üha enam jõudu koguva ning panslavismi vundamendil seisva "vene maailma" ideega.

Read more ...
0

Kolonelleitnant Rebo: võib öelda, et Venemaa blufib

Kaitseväe peastaabi ülema asetäitja kolonelleitnant Eero Rebo tõdes, et Venemaa on suutnud lääneriigid haarata oma narratiivi, kuid tegelikult võib mõnes mõttes öelda, et Venemaa blufib.

Kolonelleitnant Rebo rääkis ETV saates «Välisilm», et NATO ja liitlased on panustanud Eesti julgeolekusse märkimisväärselt ning see annab vastuse ka küsimusele, kas oleme jäänud kriisis üksi, vahendas ERR Uudised.


«Täna on selge, et seda ei ole sündinud, täna on selge, et meie kõrval on nii sakslased, ameeriklased kui ka teised riigid, kes panevad nii "saapaid maha" kui ka toetavad muud moodi - õhuturbes, laevadega või väljaõppega,» rääkis ta.

«Praegu on küsimus selles, kuidas väga palju nõrgem, vaesem ja vähem võimekas Venemaa on suutnud Lääne oma narratiivi haarata ja portreteerida ennast kui väga tugevat ja võimekat poolt, numbrid ja igasugune analüüs näitavad, et NATO sõjaline jõud, tehnoloogia ja võime seda jõudu väga lühikese ajaga kasutada, on selgelt Lääne poolel, teatud maani võib isegi öelda, et Venemaa blufib, Eestile tundub Kremli režiimile niivõrd lähedal olles see bluff hirmus ja ebameeldiv, aga me teame, et see on bluff,» lisas ta.

Read more ...


Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!Gallup

KUUKÜSITLUS: Millist erakonda sa toetaksid täna,kui oleksid Riigikogu valimised?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
KUNINGLIKUD UUDISED

The best Governments of the World have been composed of Monarchy, Aristocracy, and Democracy. -- Algernon Sidney --

 • Kuningriiklane Kalle Kulbok: riigikogu vajab isepäiseid naljamehi
  1
  +1

  ... Kalle Kulbok märgib, et tema silmis on kuningriiklus tõsine asi. Neis riikides, mis on veel kuningriigid, on demokraatia märksa stabiilsem.
  „Mõned asjad on neis riikides paigas teiste tavade ja reeglite järgi. Meil kipub kogu võim sõltuma üksteisest ja kauplemisoskusest. Kuningriik riigikorraldusena on minu arvates parem kui vabariik. Mõtlen seda tüüpi arenenud kuningriike, nagu on tänapäeval Põhjamaades. Sestap kannan endiselt kuningriiklase märki ja kirjutan oma nime juurde emeriitkuningriiklane.”...

  Tänapäeva tuima ja pragmaatilise poliitilise maastiku taustal tundub veider, et 1992. aasta riigikogu valimistel said kuningriiklased 7,12% hääli ja parlamendis kaheksa kohta.

  Oli see nali, mis ootamatul kombel tõsiasjaks sai? Kuidas see juhtus ja miks lõppes? Mida kuningriiklastelt tänapäeval õppida? LP suhtles endiste silmapaistvate rojalistide Kalle Kulboki, Kirill Teiteri, Tõnu Kõrda ja Priit Aimlaga ning pani nende mõtted kirja.

  Kindlasti oleks ka praegu Toompeal vaja kuningriiklaste moodi seltskonda, kes sõltumatu jõuna ilmselged jaburused välja naeraks. Nii mõnigi praegune poliitik on seda vajadust kinnitanud, mainib omaaegne esikuningriiklane Kalle Kulbok.

  „Kuningriiklased ilmusid poliitikasse 1989. aastal, kui asutati Eesti Rojalistlik Partei. Osaliselt selleks, et parodeerida kõikvõimalike väikeste n-ö taskuparteide teket. Mõtlesime, et miks mitte teha väikses Eestis kuningriiklusel põhinev väikepartei, mis kasutab poliitiliste relvadena eeskätt paroodiat ja huumorit,” meenutab Kulbok.

  in Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"
 • Krahvinna Sophie külastab Eestit!
  -1
  1

  Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

  Tema Kuninglik Kõrgus Wessexi Krahvinna
  kohtub Eestis president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Jüri Ratasega. Samuti kohtub ta gaidide ja skautidega ning külastab lasteaeda, kus käivad erivajadustega lapsed.

  Olles Suurbritannia jalaväe rügemendi 5 Rifles aukolonel külastab ta selle rügemendi sõdureid, kes teenivad Tapal NATO lahingugrupi koosseisus.

  Wessexi Krahvinna on täiskoormusega töötav kuningliku perekonna liige. Igal aastal külastab ta sadu koole, ülikoole, sõjaväebaase ja heategevusorganisatsioone, et nende tegevusest rohkem teada saada ning nende tööd esile tuua. Oluliseks teemaks on tema jaoks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

  in Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik
Kõik kuninglikud uudised

Viimased kommentaarid

A.Rand
Tere Holger!

Hetkel on BHR veelahkmel, kus tuleb vastu võtta otsus edasise jätkamise osas või võt...
holger kaljulaid
Tervist hr Rand!
Kas Te peate puhkepausi ( nt seoses veebilehe X aastapäevaga )
või on juhtunud mi...
timur
aga uusasunduste tegemisel naiste jalaste kodudest väljaviskamisega oled päri kulla autor ?
meenuta...