Sarkastiline Kreml ei tea väidetavalt, kust on Donbassi „rahvavabariigid“ saanud sadu tanke.

0

Vene tankid teel Ida-UkrainasseKremli valitsejate seisukoha pealdises toodud küsimuse kohta edastas Eesti lugejatele Delfi portaal.

Portaalis edastatu järgi Moskva ei saada Donbassi tanke ning nende masinate päritolu kohta oleks parem küsida ametliku Kiievi käest. Sellise info maailma avalikkusele edastas venemaa diktaatori Putini pressiesindaja Dmitri Peskov.

„Ilmselt võite te samasuguse efektiga küsida nii Moskvalt kui ka Kiievilt, kust tankid sinna said, selle kohta ei ole mul absoluutselt mingit informatsiooni. Ma võin teile ainult öelda, et loomulikult mitte venemaalt… See (Donbass) on ikkagi Ukraina, need on rajoonid, mis ei ole Kiievi kontrolli all, aga see on ju Ukraina,“ ütles Peskov RIA Novosti vahendusel vastuseks küsimusele, kust on niinimetatud Donetski rahvavabariik saanud sadu tanke. „Vaatamata sellele, et Ukraina tõrjub püüdlikult neid regioone. Seetõttu tuleb ilmselt küsida, miks selline olukord on kujunenud, just Kiievilt.“

Peskov lisas, et Kiievile tuleb adresseerida küsimused ka selle kohta, miks venib Minski kokkulepete elluviimine.

[Kliki pildil]

Veel kinnitas Peskov, et ametlikke kanaleid mööda mingeid vabatahtlikke venemaalt Donbassi ei saadeta. Peskovi sõnul Kreml teab, et on venemaa kodanikke, kes suunduvad sinna vabatahtlikult, et „kaitsta inimesi Ukraina relvajõudude agressiivse tegevuse eest“.

Meedias on varem teatatud, et Donbassi niinimetatud rahvavabariikide territooriumil on 700 tanki, mida olevat kolm korda rohkem kui on Ukraina relvajõududel.

Kreml ei teadnud ka Krimmi sündmuste ajal sellest, kuidas sinna sai vene sõjatehnika

2014. aasta Krimmi annekteerimise ajal oli venemaa seisukoht teatud mõttes üsna analoogne.

Välismeediale kinnitasid vene juhid, sealhulgas Putin isiklikult, et venemaa ei sekku Krimmi probleemi ega ole sinna saatnud ka oma vägesid.

Küsimuse peale, kes on need nn"rohelised mehikesed" võitis Kremli juhtkond, et tegemist on Krimmi elaniek omakaitse vägedega.

Selle peale, et omakaitsevägedel on kuidagi kaasaegsed vene mundrid, küll ilma tunnusmärkideta ning ka moodsad sõjaväe transpordivahendid ja käsirelvad vastati - neid saab osta kõikjalt turult ja eripoodidest.

Toodud venemaa poliitikute ja kõrgametnike väited olid juba esitamise ajal enam kui absurdsed ja hiljem selgusid, et ka sisult valed.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 08.02.2017 (täiendatav)
... Tapeti Mihhail Tolstõhh aka Givi - Donbassi terroristide üks sõjapealikest. Oma julmusega tuntust kogunud Ida-Ukrainas tegutsevate moskvameelsete terroristide üks juhte t ...
* McCain kutsus Trumpi üles Ukrainale surmavat relvastust tarnima

Senati relvateenistuste komitee esimees, vabariiklane John McCain kutsus president Donald Trumpi üles toetama Ukrainat seoses viimasel ajal intensiivistunud rünnakutega Donbassi rindejoonel. McCain t ...
* Lühidalt - 27.10.2016 (täiendatav)

Venemaa saadab Donbassi järjekordse ebaseadusliku nn "humanitaarkonvoi". Ida-Ukraina terroristlikud relvarühmitused hoiavad venemaa poliitilise võimu kontrolli all märkimisväärset osa Ukr ...