TerroRussia antipoodne maailm levitab üha uusi müüte

0

Andrei Bogoljubski - Polovetsi khaani lapselaps, kes 1169. aastal põletas ja röövis paljaks Kiievi, pannes sellega aluse vene-Ukraina sõprusele.Uueks müüdiks on Krimmi ebaseadusliku jõuga ärarebimise põhjus sugulasrahvale kuuluva riigi - Ukraina küljest.

Ukraina moraali tõstmise pärast peaks hakkama muidugi sellest riigist rääkima tema ajaloolise nime kontekstis ja edaspidi kutsuma seda riiki hoopistükkis Kiievi-Venemaaks.

Niisiis põhjustest rääkides tuleb alustada selle vana tõdemusega, et Moskva-venemaa propagandatööstus on üles ehitatud tagurpidimaailma mudelile, kus maailmas toimuvast luuakse peegelpildis ja pea-alaspidi kuvand eelkõige oma inimestele ning kui õnnestub, siis ka vaba maailma inimestele. Vähemalt teevad režiimi agitatsiooniametnikud endast kõik, et venemaa poolt müütidega loodud uus tegelikkus ja moonutatud maailmapilt jõuaks võimalikult paljude läänemaailma inimesteni.

Venemaa enda inimesed on nende samade propagandistide poolt juba kotti pandud, mida kinnitavad populaarsus- ja muud küsitlused, kus see sama Moskva-venemaa rahvas ja rašistliku režiimi alamad kiidavad massiliselt heaks Putini vägivallast kubisevat sise- ning välispoliitikat.


Kui näiteks BHR on terve oma eksistentsi aja jooksul (alates 2007) jutlustanud tõde venemaa alatustest, pettustest ja ebausaldusväärsusest, siis ametlikku peavoolimeediasse ning sinisilmsete lääne poliitikute seas hakkavad silmad pisut-pisut alles praegu avanema venemaa suhtes. Ikka ja jälle on nad sinisilmselt lootnud venemaa eeldatava ja väidetavalt üha kasvava usaldusväärsuse peale, unustades ära ajaloolise olulise geneesi - see riik on sündinud mässus, ebaseadusliku tegevuse seadustamise teel, valedele ehitatud moraaliga, läbi vere ja terrori ning seda riiki on juhtinud inimliku moraali tähenduses alati suures osas kurjategijad, koostöös inimvaenulike ning kuritegelike struktuuridega. Sellist riiki pole võimalik usaldada. Kunagi.

Kummatigi venelased ise oma äraspidises maailmas tänu kuritegeliku režiimi aktiivsele propagandale on vastupidisel seisukohal. Nende arvates ei saa lääneriike usaldada. Meie - eestlased, keda samuti on aastakümneid küpsetatud venemaa propagandarasvas, meie teame selle propaganda meetodeid ja tõde. Me teame ka seda, kuidas ning millistel alustel Moskva režiim oma valede ja pooltõdede abil uut maailmapilti looob ning kindlustab.

Äsja selgitas Moskva-venemaa terroripoliitikat oma sugulasrahva suhtes üks venemaa autoriteetsemaid välispoliitikaeksperte Sergei Karaganov sellega, et kallaletung Ukrainale ja Krimmi annekteerimine tuleneb sellest, et Moskva-venemaale oli vaja garantiid läänemaailma vastu.

Venemaa olla aru saanud, et läänt ei saa mingil juhul uskuda, ning seetõttu on Moskva-venemaa võtnud garantiiks, et Ukraina ei astu NATO liikmeks, Krimmi. Ilmselt saavad Krimmile järgnema ka mõned teised Ukraina regioonid, mis on "sellised poolsõltumatud", Sergei Karaganov.

"Aga peamine garantii saab olema selles, et lääs saab aru, et meiega pole mõtet enam jamada," ütles Karaganov, kes on alates 1991. aastast Moskva-venemaa välisministeeriumi välispoliitika nõukogu liige, Postimehele antud pikemas Intervjuus.

Juhul, kui lääs ikkagi ei tagane, ei pruugi Ukrainat e. tänapäevast Kiievi-Venemaad tema arvates alles jääda, ta võidakse hävitada.

See, mida tõi esile Karaganov - see on rašismi ja suurvene imperialistliku šovinismi nägu täna.

Anar Rand
BHR


Kliki ka nendele artiklitele:

* Hardo Aasmäe: Ho Chi Minhi rada ja Kiievski Rus
... Ukraina on kujunenud alal, mis kunagi kandis nime Kiievski Rus (Kiievi-Vene). Sealne ühiskonnakorraldus kandis meiekandimeeste, varjaagide pitserit. Tuhat aastat tagasi suundus Kiiev Euroopasse, võttes ...
* Keskerakondlased lükkasid tagasi toetusavalduse Ukrainale!

... Sellele rahvale, kelle riigi vapil puhkab Rjuriku peremärk. Ilmselt on ka praeguse teksti lugejate seas neid, kes kuulnud teooriast, et Kiievi-vene riigi asutaja Rjurik puhas ugrimugrilane olla. Oma ukrainavaenulikkust ...
* Taas venemaale Leningrad ja Stalingrad?

... vaid hoopis iidsema kultuuriga, hoopis teise territooriumi, pealinna ja ilmselt ka pisut teist keelt rääkiv Venemaa - Kiievi-Venemaa.  ...
* Kuidas Ukraina Venemaalt ajaloo võtab

... kurikuulsast ... Aastal 988 ristiusustati Kiievi-Venemaa. Seda fakti on raiutud miljonitele kooliõpilastele pähe juba aastasadu. Kuid nüüd ristiusustamise juubelit tähistav Kiiev pole ammu enam Venemaa. ...