MÜÜDI PURUNEMINE: Moskva pole eriti paelunud välismaiseid kinnisvarainvestoreid

0

Kuigi Venemaa meedia on esitlenud oma riiki kui välismaiste investorite Eldoraadot, kuhu kõik tahavad investeerida, on tegelikkus siiski teine. Nii on viimase kolme aasta jooksul Moskva tõmmanud välismaist raha ligi 9 korda vähem kui New York ja 8 korda vähem kui London.

Münchenis aset leidnud rahvusvahelisel kinnisvaramessil Exporeal-2014 oli Venemaa väljas kõrgetasemelise meeskonnaga ning kuigi Venemaa kinnitab, et on avatud välismaistele investeeringutele, pole investorid altid sinna tulema, kirjutas Vedomosti.

Nii eelistavad institutsionaalsed investorid, sh Aasia omad investeerida pigem Lääne-Euroopa kinnisvarasse. Messil oli näiteks esindatud Malisia pensionifond EPF, mis on valmis Saksamaa tööstuskinnisvarasse investeerima 300 miljonit eurot.

Venemaa samas pakub väljaande sõnul investoritele hoopis võimalust raha kulutamiseks, kuna Venemaal on rendisuhted siiani seaduslikult reguleerimata ning rendipindade tootlus on seega väga raskesti prognoositav.

JLL analüütikute hinnangul investeerisid aga Saksamaa investorid viimase kümne aasta jooksul 40 erineva riigi kinnisvarasse ühtekokku 151 miljardit dollarit Sellest rahast jõudis Venemaale vaid 1 protsent – 470 miljonit dollarit.

Globaalses plaanis tõmbas New York aga ajavahemikul juuni 2013 – juuni 2014 ligi 55,4 miljardi dollari ulatuses investeeringuid, Londoni ja Moskva vastavad näitajad oli aga 47 miljardit dollarit ja 6,3 miljardit dollarit.

ÕHTULEHT

 

Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 21.10.14 (täiendatav)
... venemaa avaldas teate Krimmis asuva ja Ukrainale kuuluva kinnisvara omastamise kohta "enda vajaduste rahuldamiseks" Vene infoagentuur TASS edastas teate vene presidendi asjadevalitsuse juhatajalt Viktor ...
* Lühidalt - 29.04.14

... Londonisse - Varakad venelased kiirustavad peitma oma raha rahvusvaheliste sanktsioonide eest Londoni eluasemeturule. Kinnisvarakonsultantide hinnangul võib kapitali põgenemine Venemaalt aastatagusega ...
* Lühidalt - 07.10.08
... Endiselt jätkub investeeringute röögatu väljavool venemaa majandusest, ähvardavalt paisub kinnisvaramulli lõhkemise oht (hetkel kinnisvara hinnad ...
* Lühidalt - 22.07.08

... Moskvas osta endale korteri. Samal ajal kui kogu arenenud maailm vaevleb kinnisvara kriisi käes, jätkub Moskvas kinnisvara hinnaralli. Viimase poole aasta jooksul on ruutmeetri hind Moskvas tõusnud keskmiselt ...