DIE ZEIT: Putini lihane ema elab Georgias

0

Vera Putina - naine, kes kinnitab, et on Vladimir Putini ema. Kaader uurivast dokumentaalfilmist.Emadepäeva künnisel käis Saksa mainekas nädalaleht "Die Zeit" külas Georgias Gori linnast paarikümne kilomeetri kaugusel Metekhi külas elaval 88aastasel Vera Putinal, kes väidab, et just tema on Venemaa presidendi Vladimir Putini lihane ema.

Sellest külaskäigust pajatav artikkel on avaldatud tänases Õhtulehes.

Samas tuleb tunnistada, et teema pole uus ja selle informatsiooni baasil on spekuleeritud juba aastaid.
Nii näiteks "The Telegraph" kirjutas samal teemal juba 2008. aastal, küsides sellega retoorilise küsimuse oma lugejatelt - kas see naine võib olla Putini ema?

BHR riputab käesoleva artikli kõrvale (vasakul) Vera Putina, kes ennast väidab olevat Putini bioloogiline ema, pildi ajast kui naine oli ca 50. Siingi saab küsida, kas ema-poja sarnasus on adutav?


Õhtuleht märgib, et Venemaa president Vladimir Putin sündis ametliku eluloo järgi 7. oktoobril 1952 Leningradis. Tema ema Maria Ivanovna Putina suri 1998. aastal ja isa Vladimir Spiridonovitš Putin 1999. aastal. Juba lapseeas surid ka Vladimir Putini kaks venda, kes olid sündinud 1930ndatel aastatel.

Aprilli lõpus avaldas ajakiri Russkii Pioner Vladimir Putini pikema kirjutise, milles ta jutustas suure soojusega oma vanemate raskest elust Suure Isamaasõja aastatel. Selle nädala neljapäeval seadis Saksa nädalaleht Putini jutu vanematest taas kahtluse alla.
Georgias elav Vera Putina tuli juba 1999. aastal välja väitega, et Vladimir Putin on tema poeg. Ta nägi siis televiisorist, et kunagisest väikesest Vovast on saanud Venemaa peaminister.

2004. aastal sai Vera Putina laiema tuntuse tänu Hollandi dokumentaalfilmile "Putini ema". Venemaal Uuralites asuva väikelinna Otšori lähistel sündinud Vera Putina versiooni järgi jäi ta mehaanik Platon Privalovist rasedaks. Väike Vova sündis 7. oktoobril 1950 ehk täpselt kaks aastat varem päevast, mida peetakse Venemaa presidendi Vladimir Putini sünnipäevaks.

Kuna Platon Privalov oli abielus, siis pidi Vera Putina kasvatama Vovat algul üksi. 1952. aastal abiellus ta grusiin Georgi Osepašviliga ning asus elama mehe juurde Georgiasse. Georgi Osepašvili ei võtnud teise mehe last omaks ja käis naisele peale, et too viiks Vova oma vanemate juurde Permi oblastisse. Vova jõudis siiski aastatel 1959–1960 ka Georgias koolis käia. Seda kinnitavad andmed kooliarhiivis. Vladimir Putini rahvuseks on seal märgitud grusiin.

Lõpuks andis Vera mehe pealekäimisele järele ja viis Vova oma vanemate juurde Venemaale Permi oblastisse. Viimased leidsid Vovale lasteta kasuvanemad, kes olid nende kauged sugulased ja kandsid samuti Putini nime. Tegemist oli naise ja mehega, keda president Vladimir Putin peab täna oma lihaseks emaks ja isaks. 1. septembril viisid kasuvanemad Vova kooli juba Leningradis ning kuna poiss oskas sel ajal vene keelt kehvasti, siis tuli tal taas alustada 1. klassist. Nädalaleht Die Zeit juhib tähelepanu tõsiasjale, et Vladimir Putin on seni detailselt oma lapsepõlve kirjeldanud just alates sellest ajast, mil ta Leningradis kooliteed alustas.

Vera Putina sõnul on tal Georgias korduvalt külas käinud KGB töötajad, kes viisid kaasa kõik vanad perefotod ja keelasid tal Vladimir Putinist rääkimise.

Die Zeit rääkis Metekhis ka Dali Gsirišviliga, kes väitis, et käis 1950ndate aastate lõpul koos Vladimir Putiniga koos koolis ja sageli ka jõe ääres õngitsemas.

BHR/Õhtuleht