Putinistlik absurdiloogika e. järjekordne näide elust nn tagurpidimaailmas

0

Putin nimetas lääne reageerimist Krimmi ühendamisele Venemaaga ebaadekvaatseks

Venemaa president Vladimir Putin ütles, et Krimmi oma koosseisu liites ei rikkunud Venemaa rahvusvahelise õiguse norme, lääne reaktsioon sellele sündmusele on aga "absoluutselt ebaadekvaatne".

Putin rääkis sellest intervjuus Saksa telekanalile ARD 13. novembril Vladivostokis, vahendas Interfaks.

"Kui me kuuleme pretensioone selles osas, et Venemaa rikkus rahvusvahelist õigust, siis ei kutsu see minus esile midagi peale imestuse. Ma olen sügavalt veendunud, et mingit rahvusvahelise õiguse rikkumist Venemaa toime ei pannud," ütles Vene liider.


"Jah, ma ei varja muidugi seda fakti, ja me ei ole seda kunagi varjanud, et meie relvajõud, ütleme otse, blokeerisid Krimmis paiknenud Ukraina relvajõud, kuid mitte selleks,et sundida kedagi hääletama minema, sest seda on võimatu teha, vaid selleks, et mitte lubada verevalamist," rääkis Putin.

Ta ütles, et rahvusvaheline õigus - see on ennekõike ÜRO põhikiri, rahvusvaheline praktika ja "selle praktika selgitamine vastavate rahvusvaheliste instantside poolt".

"Meil on ere ja selge pretsedent - Kosovo pretsedent," rääkis Putin, meenutades ÜRO Rahvusvahelise Kohtu otsust Kosovo küsimuses. "Seal [otsuses - Interfaks] oli öeldud kõige peamine - et enesemääramise küsimuse otsustamisel ei pea mingil kindlal territooriumil elav rahvas küsima oma riigi, milles ta sel hetkel asub, keskvõimude arvamust."

"Keskvõimude ja riigi valitsuse luba vastavate protseduuride läbiviimiseks enesemääramisel ei ole vaja. Vaat mis on kõige peamine," toonitas Putin.

Ta lisas ka, et Kosovo "teatas oma iseseisvusest üksnes parlamendi otsusega". "Krimmis ei kuulutanud inimesed välja üksnes parlamendi otsust, vaid nad läksid ka referendumile, ja see oli tulemustelt lihtsalt jalustrabav."

Kust said Donbassi "rahvavabariigid" relvad?

Kommenteerides Kiievi avaldust selle kohta, et Venemaa toetab separatiste relvastusega ja saadab sinna oma sõjaväelasi, ütles Venemaa president, et "ei tohi vaadata probleemi ühepoolselt".

"Praegu toimub Ukraina idaosas lahingutegevus. Ukraina keskvõimud saatsid sinna armee ja kasutavad isegi ballistilisi rakette. Kas keegi räägib sellest? Ei sõnagi. Mida see tähendab? Millest see räägib? See räägib sellest, et kas te tahate, et Ukraina keskvõimud hävitaksid seal kõik, kõik oma poliitilised vastased ja oponendid? Kas te tahate seda? Meie ei taha. Ja ei luba ka," rääkis Putin.

"Kust on neil [rahvakaitseväelastel - Interfaks] nii soomustehnika kui ka suurtükiväe süsteemid? Tänapäeva maailmas leiavad inimesed, kes võitlevad ja kes peavad seda võitlust endi jaoks, nende endi vaatepunktist õiglaseks, alati relvastuse," ütles Vene president.

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* USA ajaloolane: Putini tõeline eesmärk pole Ukraina, vaid Euroopa destabiliseerimine
... on konnaks venemaa oma tagurpidimaailma retoorikaga ja mätas on see kuritegude kogum, mille otsas see sõjalembeline ning agressiivne riik ...
* Venemaa avalik suund - Ukraina lõhestamine.

... ei tahtnud teha ning tegelikult on naaber süüdi, et ta naabrile kallale läks. Niisamuti pajatab venemaa tagurlik tagurpidimaailma propaganda, et ta ei soovi luua täiendavaid "külmasid" ega ka "soojasid" ...
* Üleolev Putin selgitas maailmale oma tahet: nüüd kehtib uus kord, kus vanad reeglid enam ei kehti.

Vanasõna ütleb, et iga konn vaatab asju oma mätta otsast Täna on konnaks venemaa oma tagurpidimaailma retoorikaga ja mätas on see kuritegude kogum, mille otsas see sõjalembeline ning agressiivne riik ...
* Erinevalt normaalsest maailmas pole venemaal tavaks ebaõigluse likvideerimine.

... - venemaa on tagurpidimaailm - totaalselt. Kui normaalses maailmas mõistetakse selliselt, et ebaõigluse sünnitamine vajab sellele järgnevat vabandamist ning hüvitamist, siis venemaal valitsevas moraalikäsitluses ...