Enamik venemaalastest arvab, et nende riik pole kunagi agressor olnud

0

Valdav osa ehk 85 protsenti venemaalastest leiab, et venemaa on rahvusvahelistest konfliktidest osa võtma sunnitud, mitte ei tee seda vabatahtlikult.

59 protsenti vastanutest leiab, et venemaa pole kunagi olnud agressor ega konfliktide algataja, 26 protsenti peab aga venemaad konfliktide ohvriks, kannatajaks pooleks, selgub Levada keskuse küsitlusest, vahendab UNIAN.

Kasvab ka nende venemaalaste osakaal, kes leiavad, et venemaal ei tasu pöörata tähelepanu lääne kriitikale. Nii mõtleb praegu üle kahe kolmandiku küsitletutest.
 
82 protsenti on veendunud lääneriikide venemaa suhtes aetava poliitika vaenulikkuses, mis ilmneb eelkõige sanktsioonides ja informatsioonisõjas.


Lääne vaenulikkuse põhjuseks pidas 47 protsenti küsitletutest seda, et lääs kardab venemaad ja tema sõjalist võimsust, 41 protsenti arvab aga, et lääs püüab saada oma kätte venemaa loodusvarasid.

Küsitlus toimus 23.-26. oktoobril 1600 inimese hulgas 134 asulas 46 regioonis.

Allikas: Delfi

Kliki ka nendele artiklitele:

* Vene propagandamasin on sisemaise sõja võitnud.
Agressor-riigi venemaa propagandamasin on ca 20 aastat pidanud sõda venemaa elanike vaimuvalla valdamise pärast ja saavutanud totaalse võidu - sisemaine kuulajaskond on zombistunud ja täies ulatuses v ...
* Vabaerakond hoiatab: piirilepe Putiniga kahandab tegelikkuses Eesti ellujäämisvõimalusi

Venemaaga piirileppe sõlmimine Ukraina-vastase agressiooni, meie kodaniku röövimise ja Süüria pommitamise valguses nõrgestab Eesti positsioone, sest jultunud rahurikkujaga diili tegemine õõnestab mei ...
* Venemaa ON agressorriik ning temaga PEAB vastavalt ka käituma.

Kõik vähegi enesest lugu pidavad poliitikud peaksid katkestama ametliku suhtelmise agressorriigiga. Kõik eneseväärikust omavad riigid peaksid lõpetama poliitilise suhtluse selle riigiga ega ta ...