Venemaa ja naabrid

Venemaal läheb alati siis hästi, kui ta peab edukat sõda. Vastasel juhul ta vindub.
Venemaa ajalugu on sisuliselt sõdade ajalugu.
Venemaal puuduvad praktiliselt naabrid, kes umbusalduseta teda vaataks. Venemaad usaldada aga ei saa, sest seda õpetab meile meie ja meie vanemate kogemused.

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

 

0

Venelastele nii iseloomulik kättemaksuaktsioon - Julia Samoilova esineb okupeeritud Krimmis!

Julia SamoilovaVenemaa eurolaulik Julia Samoilova, keda Ukraina valitsus riiki esinema ei luba, astub Eurovisiooni asemel üles Krimmis, teatas ERR.

Samoilova on Krimmi Sevastopolisse esinemas venelaste ideoloogilisel suurpühal - Saksa-vene sõja lõpu aastapäeval 9. mail, mis venemaal on võidupüha. Samal päeval toimub Eurovisiooni esimene poolfinaal, vahendas euroblogi Eurovoix TASS-i.

Linna esindaja Vjatšeslav Gladkovi sõnul on sümboolne, et Samoilova astub Krimmis üles samal päeval, mil Ukrainas stardib Eurovisiooni lauluvõistlus. Lauljatar pidi Eurovisioonile sõitma palaga "Flame Is Burning".

Märtsis teatati, et Ukraina julgeolekuteenistus SBU kehtestas lauljanna suhtes sissesõidukeelu, sest ta esines 2015. aastal venemaa poolt annekteeritud Krimmis. SBU kinnitusel on lauljanna suhtes kehtestatud kolmeks aastaks sissesõidukeeld, mis tähendab, et lauljatar ei pääse Kiievis toimuvale Eurovisioonile.
Küll aga organiseeriti talle esinemine ikkagi Ukrainas - venemaa poolt okupeeritud alal Krimmi poolsaare Sevastoopoli linnas, mis on sisuliselt venemaa meresõjaväe baas.

Read more ...

1
0
1

Lavrov: rahvusvahelises poliitikas enam mingeid reegleid ei ole.

LavrovRahvusvahelise õiguskorra sõjaliselt lõhkunud ja õigusjärgset Eesti riiki mittetunnustava idanaabri välisminister rõõmustab olukorra üle, et rahvusvahelises õiguses enam reeglid ei kehti. Intervjuus ajakirjale "Esquire" märkis Lavrov muuhulgas, et tänapäeval on rahvusvaheline poliitiline olukord märgatavalt keerulisem kui see oli külma sõja ajal.

Poliitika hakkas keerulisemaks minema peale seda, kui venemaa polnud enam poliitilise polaarsuse osa. Loomulikult oli see olukord, mis venemaale ei sobinud. Viidates olukorra keerulisusele võrreldes külma sõja ajaga, ütles Lavrov muuhulgas, et: "Loomulikult on praegu raskem ... Siis eksisteerisid kaks impeeriumi - Lääne ja Nõukogude, kumbki soojendasid üles konflikte vastase jaoks kolmanda maailma riikides. Kuid mitte kunagi oma piirides või otse teineteise vastu," tsiteerib Lavrovi vene propagandakanal "RIA Novosti".

Eestit osaliselt okupeeriva vene riigi välisminister lisab, et isegi teineteise suhtes kasutatav avalik retoorika oli toona oluliselt pehmem kui praegu. Siinjuures unustas Lavrov teadlikult märkimast, et samal ajal kui Venemaa on alates Putini võimu juurde pääsemisest (1999) kasvava aktiivsusega ning üha räigemalt rünnanud lääneleeri, siis läänemaailm veel pikka aega oli oma väljaütlemistes venemaa suunal ülimalt tagasihoidlik ega vastanud venemaa räigustele.
Enamgi veel - venemaa on alates Putini võimuletulekust täiesti teadlikult ja ideologiseeritult kasvatanud oma maa kodanikke selliselt, et lääneriikides nähakse kindlasti vaenlast, kes venemaale tahab kallale tungida ja kelle vastu peab venemaa valmistuma sõjaks. Lääneriikides hakkas selline suund (venemaa kui potentsiaalne vaenlane) esile kerkima alles peale venemaa kallaletungi Georgiasse (2008) ja eriti peale Ukraina vastu sõjategevuse alustamist (2014).

Veel ütles Moskva režiimi välisminister Lavrov, võrreldes külma sõja aega tänase päeva seisuga, et: "Siis mõlemad leerid teadsid reegleid ega ületanud lubatu piire. Täna enam mingeid reegleid ei eksisteeri."

Read more ...

0

Pronksiöödel sekkus venemaa otseselt Eesti siseasjadesse

Ants LaaneotsLaaneots: aprillirahutused algasid spontaanselt, jätkusid organiseeritult

Riigikogu liikme, erukindral Ants Laaneotsa sõnul algasid 2007. aasta aprillirahutused esimesel õhtul spontaanselt, kuid läksid kiiresti üle organiseerituks.

"Toodi autodega viina, sihilikult jagati nendele mässulistele seal," rääkis Laaneots TV 3 saatele "Kuuuurija". Tema sõnul maksis rahutuste ajal laamendajatele jagatud viina eest ilmselt venemaa.

Laaneotsa sõnul jäi toonaseid sündmusi jälginud luureametnikele silma, et rahutustes osalesid korralikes ülikondades sportlikud noormehed, kes andsid laamendajatele juhiseid.

Read more ...

0

Taani Kuningriik süüdistab venemaad oma relvajõudude arvutivõrkudesse häkkimises.

Kuningriigi kaitseminister Claus Hjort Frederiksen ütles pühapäeval ajalehele Berlingske, et venelased pääsesid ligi Taani kaitsejõudude töötajate elektroonilisele kirjavahetusele.

Ministri sõnul toimus häkkimine aastatel 2015-2016 ja selle taga oli vene valitsuse toetatud häkkerite rühm.

"Tegemist ei ole mingi väikese häkkerirühmaga, mis teeb seda enda lõbuks. See on seotud (vene) luureteenistuse või kesksete elementidega venemaa valitsuses, sõnas ta.

Taani sõjaväeluure FE ütles, et häkkerid ei saanud salastatud andmeid, kuid nende tegevus võib siiski mõjutada riigi julgeolekut.

Read more ...

1
+1

Läti valitsus otsustas mitte toetada Ventspilsi sadama osalemist Nord Stream 2 gaasitoru ehitamises

Läti valitsus otsustas kinnisel istungil mitte toetada Ventspilsi sadama osalemist gaasitoru Nord Stream 2 rajamises.

Ministrite kabinet otsustas, et ei tasu toetada ühtki toimingut Läti territooriumil, kui need on seotud Nord Stream 2-ga või toetavad selle projekti elluviimist. Otsus võeti vastu, tuginedes kaitseministeeriumi ning keskkonna- ja regionaalarenguministeeriumi raportitele ning julgeolekuteenistuste soovitustele, vahendab Läti Delfi.

Valitsus kohustas rahandusministeeriumi, kommunikatsiooniministeeriumi, regionaalarenguministeeriumi ja rahandusministeeriumi tagama, et valitsuse esindajad Ventspilsi vabasadama juhatuses hääletaksid sadama igasuguse osaluse vastu Nord Stream 2 projektis.

Read more ...

1
0
1

Kremli režiim võib Eestist röövitud presidendi ametiketi panna väljanäitusele!

Moskva rašistlikul režiimil on plaan teadlikult alandada Eestit. Selline nõme ja inetu lugu võib tõesti aset leida Eestist röövitud presidendi ametiketi panemisega näitusele.

Selle asjaoluga rõhutab meid osaliselt okupeeriv idanaaber, et tema pärusmaaks oli, on ja jääb mõnitav suhtumine oma vägivaldse poliitika ohvritesse.

Teisalt muidugi võivad vene poliitikud sinisilmselt ja arusaamatuses pead raputada eeltoodud süüdistuste suhtes, sest venemaal valitseva doktriini kohaselt pole õigusjärgset Eesti Vabariiki (meie riiki) olemas. Mis iba need tšuudid seal teispool Pihkva järve ajavad oma järjepidevusega, seda vene poliitikud kuulma ega mõistma ei pea. Nende jaoks on on olemas vaid NSVL-ist eraldunud endine liiduvabariik, edgaripäeval (20. augustil 1991. a.) sündinud uus Eesti Vabariik, kes oma natslikus friikluses kasutavad ajaloolist vappi ja lippu, kuid ega hulludele ju seda keelata saa.

Eesti Vabariigi hambutu venemaa suunaline välispoliitika sisuliselt toetab vene valitsevat doktriini meie riigi suhtes. Eriti plaanitav Tartu rahulepingut muutev uus piirileping, mida ka Mihkelsoni-Paeda paktiks kutsutakse.

Read more ...

0

Kurjuse impeerium hoiatab maailma USA eest

Konstantin KossatšovVenemaa on teatavasti ainuke riik Euroopas ja Ameerikas, kes peale II maailmasõja lõppu on anastanud sõjalist jõud kasutades naaberriikide territooriume ning neid seejärel oma riigi piiride sisse inkorporeerinud. Vähim, mis venemaa oma naabritele teinud on, on see, et peale naabrite territooriumi üle sõjalise võimu saamist on ta need piirkonnad sidunud poliitiliselt oma riigi külge vasallsõltuvuse kaudu. Seega ta hoiab anastatud territooriume enda küljes või on loonud nendel territooriumitel sõbraliku poliitilise nukurežiimi. Venemaa on teinud seda möödunud sajandi neljanda kümnendi teises pooles nagu ka käesoleva sajandi alguses korduvalt.

Venemaa poliitilise režiimi võikaid ja rahvusvahelist õigust rikkuvaid toiminguid meenutavad Eesti ida-alad ja Petseri, Moldova ida-alad e. Transnistria, Ukraina kagu-alad ja Krimm, Georgialt rebitud Abhaasia ja Osseetia ... .

Ometigi jätkub sellel alatul ning räigel anastajal jultumust nimetada maailmarahu suurimaks ohuks USA-d.
Erinevalt venemaast ei tea XX ega ka XXI sajand olukorda, kus USA oleks vallutanud mingi riigi sõjaliselt ja selle riigi seejärel USA territooriumiks kuulutanud.

Kuid venemaa ütleb - USA on suurem oht maailmarahule kui Põhja-Korea. Sellised sõnad lausus vene riigiduuma väliskomisjoni juht Konstantin Kossatšov möödunud reedel. Kossatšovi sõnul on kõige murettekitavam asi praeguse USA administratsiooni puhul see, et ei saa olla kindel, kas nad blufivad või viivad oma ähvardused tõepoolest ellu.

Read more ...

0

Inimõiguste kohus: Moskva teadis Beslani rünnaku kavandamisest

BeslanEuroopa Inimõiguste Kohus (EIK) otsustas neljapäeval, et venemaa peab maksma 2004. aasta septembri Beslani koolirünnaku ohvritele kokku 2,955 miljonit eurot.

Kohus ütles otsuses, et kuigi vene võimud olid saanud teavet, et Põhja-Osseetias kavandatakse terrorirünnakut ühele koolile, siis ei astutud piisavalt samme kava nurjamiseks ning Beslani koolis julgeolekut ei tugevdatud.

Oma tegevusega ei täitnud venemaa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni artiklit kaks, mis näeb ette õiguse elule, ning rikkus seadust, kui riigi julgeolekujõud lasid koolis käiku surmava jõu, ütles kohus.

Tšetšeeni mässulised jooksid 2004. aasta 1. septembril koolile tormi, millega algas pantvangikriis. Mässulised nõudsid vene sõdurite lahkumist Tšetšeeniast ning võtsid üle 1100 pantvangi, kaasa arvatud umbes 800 last.

Read more ...

0

Mõis venemaast: suurriigi allakäik võtab 30 aastat aega

Jüri MõisEttevõtja Jüri Mõis leiab, et venemaa on juba pikka aega olnud allakäigutrepil ning ühe suure riigi allakäik võtab aega ligi 30 aastat.

Mõis prognoosis Yana Toomi korraldatud aruteluringil, et pärast 2018. aasta jalgpalli MM-i ei soovi venemaaga enam ükski riik tegeleda.

Mõis välistas võimaluse, et ta ise venemaal veel kunagi äri ajaks, sest iga investeering aitab kaudselt sealset riigikorda ülal hoida.

Read more ...

0

Putin kohtus Moskvas Tillersoniga

USA välisministri Rex TillersonVene president Vladimir Putin kohtus kolmapäeval Moskvas USA välisministri Rex Tillersoniga, teatas Kreml.

Putin võõrustas Tillersoni ja vene välisministrit Sergei Lavrovi, sõnas Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.

USA ja venemaa vahelised niigi jahedad suhted on halvenenud veelgi pärast arvatavat keemiarelvarünnakut Süürias eelmisel nädalal, millele järgnes USA raketirünnak Süüria valitsusvägede õhuväebaasi pihta. Moskva on Süüria presidendi Bashar al-Assadi režiimivägede suurim liitlane alates 2015. aasta lõpust.

«Võib öelda, et usalduse tase töötasandil, eriti sõjalises sektoris, ei ole paranenud, pigem kindlasti halvenenud,» ütles Putin usutluses telekanalile Mir.

Read more ...

0

KaPo pidas kinni vene luureasutuse heaks töötanud Eesti elaniku

Jaanuaris pidas KaPo kinni Eesti elamisloaga venemaa kodaniku, kes töötas GRU heaks.

GRU näol on tegu venemaa Föderatsiooni sõjaväeluure keskasutusega. Tänasel KaPo aastaraamatu esitlusel kinnitas KaPo peadirektor Arnold Sinisalu, et isik peeti kinni 9. jaanuaril.

Mis roll tal täpsemalt GRU tegevuses oli, praegu ei öeldud. KaPo räägib juhtunust täpsemalt, kui kohtuprotsess läbi.

Kõnealuse kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, riigiprokurör Inna Ombleri kinnitusel viibib riigivastases kuriteos kahtlustatavana kinni peetud mees kohtu loal vahi all. Kuna asi on kohtueelses menetluses, ei ole hetkel võimalik uurimise detaile avaldada.

Read more ...

0

Delfi: vene propagandistid kavandavad lõhestustegevuseks Euroopasse suurt meediakeskust, üks põhikontor asuks Tallinnas

Kremlimeelsete uudisteportaalide eestvedajad kavandavad lõhestustegevuseks Euroopasse uut meediakeskust - uudiste jagamise ja teemade tootmise võrgustiku ja ühise multimeediumi platvormi. Ühenduse regionaalne toimetus asuks Tallinnas ning selle eestvedajaks on Aleksandr Kornilov, seisab täna avaldatud kaitsepolitsei aastaraamatus.

Suurema raha lootuses plaanib portaali baltija.eu esindaja, kaitsepolitsei aastaraamatus ka varasemalt figureerinud Aleksandr Kornilov koostöös Belgia portaali bfro.be eestvedaja Sergei Petrossovi ja Saksamaa portaali russkoepole.de eestvedaja Juri Jeremenkoga luua venemaa propagandiste ühendava meediakeskuse.

Nimetatud portaalide juhid sõlmisid 2015. a novembris Brüsselis omavahel n-ö pilootprojektina koostöökokkuleppe "võitluseks lääneriikide venemaa-vastase infosõjaga". Nii Petrossov kui ka Jeremenko tegutsevad juba praegu aktiivselt (sotsiaal)meedias, sh mitmes Euroopa Liidus elavaid kremlimeelseid ühendavas virtuaalses grupis või kogukonnas.

Petrossov on avalikult korduvalt rõhutanud vajadust tõhustada kremlimeelsete omavahelist koostööd ja infovahetust. Alliansi peakontor asuks Brüsselis, kontor ja reklaamiagentuur Saksamaal Erfurtis ning kontor ja regionaalne toimetus Tallinnas.

Read more ...
0

Taani Kuningriik on Nord Stream 2 vastu

Erinevalt mitmetest asjasse puutuvatest vabariikidest, kes venelaste majandusrelva ehitamist toetavad, eksisteerivad kuningriigid, kes selle relva rajamisele ning venelaste kasutusse andmisele valjuhäälselt vastu hakkavad.
Varasemalt teatas Rootsi Kuningriik, et on Nord Stream 2 vastu julgeolekukaalutlustel. Nüüd on vastaste leeri astunud veel üks kuningriik - Taani Kuningriik.

ERR: Taani valitsuse plaan võib muuta oluliselt Nord Stream 2 projekti tulevikku

Taani valitsus näeb gaasitrassis Nord Stream 2 julgeolekuohtu ja tahab muuta seadust nii, et sellistest projektidest saaks keelduda ka välis- ja julgeolekupoliitilistel põhjendustel. Siiani on arvestatud vaid keskkonnaalaseid aspekte.

Ekspertide hinnangul võib taanlaste samm tuua muutusi kogu projekti arengus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Read more ...
0

Pronksiöö kümnes aastapäev kogub Venemaa meedias tuure

Pronksiöö sündmuste 10. aastapäevani on veel aega, ent venemaa propagandameedias võib märgata soovi teema uuesti fookusesse tõsta, edastas Kaitseliidu vabatahtlike blogi Propastop.

Pronksihooaja avas venemaa välisministeeriumi pressiteade 24. märtsist, tõstatades 2007. aasta rahutuste käigus surma saanud Dmitri Ganini loo.

29. märtsil avaldas Lenta.ru pikema artikli kümne aasta tagustest sündmustest, käsitledes pronkssõduri teisaldamist kremlimeelsest vaatenurgast. Kunagi sõltumatu venemaa väljaande Lenta.ru tegijad vahetati 2014. aastal Putini poolt kontrollitud toimetuse vastu välja. Vallandatud ajakirjanikud asutasid uue venekeelse sõltumatu kanali, Riias tegusteva Meduza.

3. aprillil avaldasid propagandakanalid RT, Sputnik ja rida teisi loo toonaste rahutuste ninamehe Dmitri Linteri plaanidest. Enam ei piirduta tagasivaatega, Linter räägib ideest püstitada Tallinna järjekordne mälestusmärk, seekord eestlastele, kes fašismi vastu võitlesid. Eeskujuna nähakse Arnold Meri, esimest eestlasest Nõukogude Liidu kangelast, kes anti Eesti Vabariigis kohtu alla süüdistatuna genotsiidis seoses 1949. aasta märtsiküüditamisega.

Read more ...
0

Smolenski lennukatastroofi süü lasub venemaal?

Mälestuskivi Smolenski lennukatastroofis hukkunuteleSeitse aastat tagasi hukkus Smolenski all Poola president koos kaaskonnaga.

Kuigi Poola presidendi Lech Kaczyński hukkumisest Smolenski lennukatastroofis möödub esmaspäeval juba seitse aastat, pole õnnetuse uurimisega väga kaugele jõutud ja tõde on poolakate arvates siiani välja selgitamata. Endiselt on õhus väga palju küsimusi ja poolakad pole paljusid asitõendeid venemaa vastuseisu tõttu veel näinudki.

Käesoleva nädala esmaspäeval teatas Poola peaprokuratuur, et Smolenski lennukatastroofi provotseerisid tahtlikult vene lennujuhid ja keegi kolmas isik lennujuhtimiskeskuses. Selle järelduseni jõuti pärast enam kui 2000 juurdlustoimiku uuesti läbiuurimist.

Poola soovib venemaa nõusolekut lennujuhtide ülekuulamiseks, kuid arvatavasti ei anta neile seda võimalust siiski.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov avaldas poolakate teate üle hämmeldust ja kahetsust ning kinnitas, et kuna tragöödia asjaolud on risti ja põiki põhjalikult läbi uuritud, siis ei saa venelased Poola prokuratuuri järeldustega nõustuda.

Read more ...
0

EI vene gaasijuhtmele "Põhjavoolus 2"!

Europarlamendi liikmed kutsuvad EL-i takistama Nord Stream 2 ehitust

Euroopa Parlamendi vähemalt 65 liiget saatis Euroopa Ülemkogu alalisele eesistujale ja Euroopa Komisjoni presidendile pöördumise, milles kutsuvad peatama venemaa plaanitava gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitust.

"Meie, allakirjutanud Euroopa Parlamendi liikmed, rõhutame siinkohal oma tugevat vastuseisu Nord Stram 2-le ja kutsume Euroopa Ülemkogu ja Euroopa Komisjoni võtma kiireloomulisi meetmeid, et seda kõrge riskiga projekti ei jätkataks," kirjutavad eurosaadikud oma kirjas Euroopa Ülemkogu esimehele Donald Tuskile ja Euroopa Komisjoni presidendile Jean-Claude Junckerile.

Pöördumine on saadetud lisaks ka Euroopa Liidu välispoliitika kõrgele esindajale Federica Mogherinile ja Euroopa Komisjoni energialiidu volinikule Maroš Šefčovičile ning kliimapoliitika ja energiavolinikule Miguel Arias Canetele.

Europarlamendi saadikute hinnangul on Nord Stream 2 rajamine vastuiolus nii Euroopa Liidu julgeoleku- kui ka kliimapoliitikaga. Lisaks kahjustab see ka Euroopa energialiitu. "Seetõttu ei ole see rangelt riikliku pädevuse küsimus, vaid teema, millel on kaugeleulatuvad üle-Euroopalised mõjud," rõhutavad saadikud.

Read more ...
0

Leedu luure: venemaa suudaks Baltimaid rünnata 24 tunniga

Venemaa suudab nüüd ööpäevase ettevalmistusajaga Baltimaid rünnata, teatas eile Leedu luureteenistus oma raportis.

Luureteenistus teatas oma iga-aastases ohuraportis, et venemaa on tõhustanud oma Kaliningradis olevat sõjaväge- ja varustust, vähendades rünnaku alustamiseks kuluvat aega, vahendas eile Reuters.

venemaa võimekuse kasvatamine on kaasanud hävituslennukid Su-30 ja raketisüsteemid, mis suudavad peaaegu igal pool Läänemerel olevaid sihtmärke tabada.

«Tegemist on märguandega NATOle, et otsustuskiirust tuleb tõsta,» rääkis reporteritele Leedu kaitseminister Raimundas Karoblis. «NATO reageerimiskiirus pole nii selline, nagu me tahaks, et see oleks.»

Read more ...


Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!Gallup

KUUKÜSITLUS: Millist erakonda sa toetaksid täna,kui oleksid Riigikogu valimised?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
KUNINGLIKUD UUDISED

The best Governments of the World have been composed of Monarchy, Aristocracy, and Democracy. -- Algernon Sidney --

 • Kuningriiklane Kalle Kulbok: riigikogu vajab isepäiseid naljamehi
  1
  +1

  ... Kalle Kulbok märgib, et tema silmis on kuningriiklus tõsine asi. Neis riikides, mis on veel kuningriigid, on demokraatia märksa stabiilsem.
  „Mõned asjad on neis riikides paigas teiste tavade ja reeglite järgi. Meil kipub kogu võim sõltuma üksteisest ja kauplemisoskusest. Kuningriik riigikorraldusena on minu arvates parem kui vabariik. Mõtlen seda tüüpi arenenud kuningriike, nagu on tänapäeval Põhjamaades. Sestap kannan endiselt kuningriiklase märki ja kirjutan oma nime juurde emeriitkuningriiklane.”...

  Tänapäeva tuima ja pragmaatilise poliitilise maastiku taustal tundub veider, et 1992. aasta riigikogu valimistel said kuningriiklased 7,12% hääli ja parlamendis kaheksa kohta.

  Oli see nali, mis ootamatul kombel tõsiasjaks sai? Kuidas see juhtus ja miks lõppes? Mida kuningriiklastelt tänapäeval õppida? LP suhtles endiste silmapaistvate rojalistide Kalle Kulboki, Kirill Teiteri, Tõnu Kõrda ja Priit Aimlaga ning pani nende mõtted kirja.

  Kindlasti oleks ka praegu Toompeal vaja kuningriiklaste moodi seltskonda, kes sõltumatu jõuna ilmselged jaburused välja naeraks. Nii mõnigi praegune poliitik on seda vajadust kinnitanud, mainib omaaegne esikuningriiklane Kalle Kulbok.

  „Kuningriiklased ilmusid poliitikasse 1989. aastal, kui asutati Eesti Rojalistlik Partei. Osaliselt selleks, et parodeerida kõikvõimalike väikeste n-ö taskuparteide teket. Mõtlesime, et miks mitte teha väikses Eestis kuningriiklusel põhinev väikepartei, mis kasutab poliitiliste relvadena eeskätt paroodiat ja huumorit,” meenutab Kulbok.

  in Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"
 • Krahvinna Sophie külastab Eestit!
  -1
  1

  Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

  Tema Kuninglik Kõrgus Wessexi Krahvinna
  kohtub Eestis president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Jüri Ratasega. Samuti kohtub ta gaidide ja skautidega ning külastab lasteaeda, kus käivad erivajadustega lapsed.

  Olles Suurbritannia jalaväe rügemendi 5 Rifles aukolonel külastab ta selle rügemendi sõdureid, kes teenivad Tapal NATO lahingugrupi koosseisus.

  Wessexi Krahvinna on täiskoormusega töötav kuningliku perekonna liige. Igal aastal külastab ta sadu koole, ülikoole, sõjaväebaase ja heategevusorganisatsioone, et nende tegevusest rohkem teada saada ning nende tööd esile tuua. Oluliseks teemaks on tema jaoks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

  in Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik
Kõik kuninglikud uudised

Viimased kommentaarid

A.Rand
Tere Holger!

Hetkel on BHR veelahkmel, kus tuleb vastu võtta otsus edasise jätkamise osas või võt...
holger kaljulaid
Tervist hr Rand!
Kas Te peate puhkepausi ( nt seoses veebilehe X aastapäevaga )
või on juhtunud mi...
timur
aga uusasunduste tegemisel naiste jalaste kodudest väljaviskamisega oled päri kulla autor ?
meenuta...