No lihtsalt võimatu aru saada ...

1
+1

Kogu vene rahvas on süüdi rašistliku riigi kuritegelikkuses!

Me kõik mäletame minevikust ja näeme tänapäevast seda, mida on viimased sada aastat teinud saksa rahvaga.
XIX sajandil rahvuslikkuse tõusulainetes, suure Otto von Bismarck'i juhtimisel, sündis saksa rahvale igatsetud riik - rahvuslik ja ühtne. Kultuur lõi õitsele, saksa eneseväärikus tõusis pilvepiirile ... .

Siis aga juhtus see, et vasakäärmuslased ja anarhistid lõid segamini maailmarahu, sotsiaalse-, poliitilise- ja vaimse tasakaalu ning süütasid Serbias I maailmasõja leegi. Sündinud katastroofi järellainetuses, tuginedes rahvuslikule häbile ja majanduslikule surutisele, tõusis Saksamaa juhiks üks äärmusvasakpoolne Adolf. See Adolf, kleepides kokku rahvusluse vasakpoolse maailmavaate ehk sotsialismiga, meelitas Saksa riigi ja -rahva veel suuremasse relvakonflikti, mida ise samas äärmise lühinägelikkusega juhtis.

Sellest sündis uus katastroof I maailmasõja jätkusõja ehk II maailmasõja näol.

Tänane vene riik, mis sündis riigina 1917. aastal, osales selles II maailmasõjas käivitajate poolel koos Saksamaaga. Sõja käigus vahetas aga poolt ja võitjatega ühes paadis ulpides väljus sõjast võitjana ning kohtumõistjana.

Read more ...

1
+1

Eestit osaliselt okupeeriva naaberriigi juhtkond on valmis okupeeritud alad kingitusena endale saama.

Moskva on valmis naasma Eesti-vene piirileppe ratifitseerimise küsimuse juurde, kui kahepoolsed suhted on konstruktiivsed, ütles Vene välisminister Sergei Lavrov.

Konstruktiivsus vene poliitretoorikas tähendab konkreetsel juhul seda, et venemaa on valmis vastu võtma Eesti kartelliparteide (KESK, SOTS., IRL, REF) põhiseadusevastast kingitust ja omandama tasuta 5,2% Eesti riigile ja rahvale kuuluvast territooriumist.

Varasem kingituse vastuvõtmine oli takistatud seetõttu, et mõnede Eesti poliitikute sõnavõtud solvasid okupandi eneseväärikus.

"Kui leping oli vene riigiduuma väliskomisjonis ja küsimust käsitleti, kostis Tallinnast protsessi jätkamiseks täiesti kohatu retoorika, mis kutsus meie avalikkuses esile pahameele," ütles Lavrov teisipäeval Moskvas pressikonverentsil. Kuid tema sõnul on Venemaa valmis naasma ratifitseerimise protsessi juurde.

Read more ...

0

Türgi: Venemaa teeb Põhja-Süürias etnilist puhastust

Türgi peaminister Ahmet Davutoglu süüdistas Venemaad Süüria põhjaosa etnilistes puhastustes.

Davutoglu sõnul sunnib Venemaa türkmeene ja sunniite, kellel on Süüria presidendiga Bashar al-Assadiga pingelised suhted, Latakia provintsi põhjaosast lahkuma, vahendas BBC.

Venemaale on seda vaja selleks, et luua julgeolekutsoon ning tõhustada piirkonnas asuvate Vene ja Süüria sõjaväebaaside kaitset, arvab Türgi välisminister.

Türgi valitsuse hinnangul Vene õhujõudude rünnakud vaid tugevdavad islamistide positsioone Süürias, kuna rünnakute sihtmärgiks on tegelikult mõõdukad opositsionäärid.

Read more ...

0

Mida näitab uue piirileppe ratifitseerimine?

Eesti riigi poolt näitab uue piirileppe ratifitseerimine praeguseks omaks võetud tingimustel seda, et Eesti riik tunnustab õigena keskerakondliku lähenemist Eesti riigi staatusele, mis on üks-ühene venemaa arusaamaga Eesti riigist - Eesti Vabariik pole iseseisvuse taastanud riik e. õigusjärglane 1940. aastani eksisteerinud Eesti Wabariigile vaid NSVL-ist taasiseseisvunud riik e. uus riik, milline sündis edgaripäeval 20.08.1991..

Kui aga Eesti Vabariik juhindub Tartu rahust kui Eesti-vene õiguspoliitiliste suhete alusest (nn riigi sünnitunnistusest), siis on uue piirilepingu sõlmimise/ratifitseerimise näol tegemist rahvuslike- ja riiklike huvide reetmisega, Vabadussõja tulemuste muutmisega ning ilmselgelt ka Põhiseaduse § 122 ja 123 esimese lause varjatud muutmisega.

Vene riigi poolt näitab uue piirilepingu ratifitseerimine:

A) juhul kui venemaa lähtub Eesti Vabariigi kontinuiteedist, et venemaa on säilitanud endise agressiivsuse ja soovib lihtsalt seadustada stalinliku agressiooni tulemusena enda kätte ebaseaduslikult haaratud Eesti Vabariigi alad.

B) juhul kui venemaa lähtub Eesti Vabariigist kui ENSV järeletulijast, siis näitab piirilepingu sõlmimine siiski seda, et venemaa soovib küll selgust kahe riigi vahelistes õigussuhetes, ent siiski kiidab venemaa samas heaks iseenda seadusevastased tegevused, millega Eesti administratiivalalt eraldati 1944. aasta augustis Eesti Petserimaa ja Ingerimaa koos Petseri linna ning Narva Jaanilinna nimelise linnaosaga. Toona teostatud toimingud olid seadusevastased ka NSVL-is kehtinud seadustega.

C) kui venemaa lähtub Eesti Vabariigist kui uuest riigist, milline iseseisvus NSVL-i küljest, siis on piirilepingu sõlmimine normaalne asjade kulg.

Read more ...

0

Türkmenistan: Venemaa pole gaasi eest tasunud

Türkmenistan andis teada, et Venemaa gaasikontsern Gazprom pole tänavu ostetud gaasi eest sentigi tasunud, vahendab Reuters.

„Alates 2015. aasta algusest pole Gazprom maksnud Türkmenistani gaasikontsernile Turkmengas ostetud gaasi eest,“ kirjutas Türkmenistani Nafta- ja Gaasiministeerium oma ametlikul kodulehel. Teates polnud täpsustatud, kui palju Gazprom Türkmenistanile võlgneb, samuti polnud öeldud, kui palju gaasi on Türkmenistan Venemaale müünud.

Teates seisab, et Gazpromi on maksejõuetuks muutnud jätkuv globaalne majanduskriis ning lääne kehtestatud sanktsioonid.

Gazprom pole teemat kommenteerinud.

Read more ...

0

Kohver sai uued süüdistused relva salakaubaveos ja piiri ületamises

Vene võimud esitasid Moskvas Lefortovo vanglas kinnipeetavale kaitsepolitseinikule Eston Kohvrile läinud reedel toimunud ülekuulamisel uued süüdistused, milleks on relva salakaubavedu ja venemaa riigipiiri ebaseaduslik ületamine.

«Kohvri selle aasta esimene ülekuulamine toimus reede õhtul minu juuresolekul ja kestis poolteist tundi. Lisaks põhisüüdistusele spionaažis esitas prokuratuur talle uued süüdistused - relva salakaubaveos ja venemaa riigipiiri ebaseaduslikus ületuses,» Kohvrile venemaa poolt määratud kaitsja Jevgeni Aksjonov esmaspäeva õhtul BNSile.

Tema sõnul küsitleti reedel Kohvrit ka Pihkva oblastis tehtud videosalvestiste põhjal - tegemist oli piirivalvurite tunnistustega ning vene vastuluure poolt piiril eri aegadel, kaasa arvatud enne Kohvri kinnipidamist salvestatuga.

«Kohvrile näidati ühtekokku üheksat episoodi, kus ta on erinevatel aegadel ületanud venemaa riigipiiri, see tähendab, liikunud Eestist venemaale ja tagasi,» teatas Aksjonov. «Episoode on paaritu arv seetõttu, et viimase, arvult üheksanda ajal peeti ta kinni.»

Read more ...

0

Sofi Oksanen: soomlased ei saa Venemaast aru

Sofi OksanenEesti juurtega Soome kirjanik Sofi Oksanen tõdes usutluses ajalehele The Guardian, et Soome ei mõista Venemaad, ja avaldas lootust, et president Putini tegevust naaberriikide kallal hakatakse nimetama õigete nimedega.

Oksanen tõdes, et enamik inimesi teab küll Suurbritannia kolonialismi, kuid Venemaa kolonialism ei ole nõnda tuntud. "Ma arvan, et me peaksime seda nimetama sellena, mis see oli - ja on."

Kirjanik on varem võrrelnud Venemaa tegevust Ukrainas ka olukorraga, kui Suurbritannia peaks tahtma taastada oma koloniaalset hiilgust.

Frankfurdi raamatumessil mullu oktoobris rääkis ta soometumispoliitikast.

Read more ...

0

PM Juhtkiri: Krimmi ei tohi unustada

Kaksteist kuud tagasi korraldati Krimmis nn referendum Venemaaga ühinemise küsimuses, mille tulemuste selgumise järel – ligi 97 protsenti Krimmi elanikest hääletas n-ö ametlike tulemuste järgi poolt – oli Venemaa president Vladimir Putin sunnitud vastu võtma otsuse, et rahva soov on seadus.

Euroopa vaatas seda pealt osalt õhku ahmides, osalt pead liiva alla peites ning endale sobivaid selgitusi otsides. Kuid iga Vana Maailma kodanik pidi tajuma või on vähemalt nüüdseks tajunud, et Teise maailmasõja järgne keskkond on kokku varisenud. Üks riik oli äsja kasutanud toorest jõudu ja annekteerinud osa teise riigi territooriumist. Näidata sellistes täiesti läbipaistmatutes, kontrollimatutes tingimustes vox populi tahet kui vaba demokraatlikku eneseväljendust pole midagi muud kui palagan. Võltsküsitlus, trikk ja paroodia – nii nimetas «referendumit» The Economisti ajakirjanik Edward Lucas.

Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlejad Krimmi ei pääsenud, kuid toona seal veel tegutsenud sõltumatud ajakirjanikud tõid maailma meediasse sadu lugusid ja pilte, mis päris kindlasti ei kuulu vabade rahvahääletuste ja valimiste juurde. «Hääletati» okupatsiooni tingimustes, see tähendas kontrollimatut ühepoolset propagandat, isegi püssitorusid.

Aasta hiljem on tähelepanu Krimmilt läinud üle Ida-Ukrainasse, kus Venemaa toetatud separatistid jätkavad võitlust oma nn rahvavabariikide nimel, olles vaid etturid suuremas mängus, mille keskne eesmärk on Ukraina jätkuv destabiliseerimine. Tunde tekitamine, et see ei olegi sõltumatu, vaid kestlikult rahutu riik, mis ei sobi kellegi partneriks ja mis mõtteliselt kuulub provintsina kuhugi meie suure idanaabri tiiva alla.

Read more ...

0

Ants Erm: Vladimir Putini raskeim kuritegu

Lubage mul allpool lühidalt ümber jutustada üks Facebooki postitatud lugu (Александр Кочетков, Путин снижает ядерный иммунитет).

Normaalsele inimesele on tapmine väga loomuvastane tegevus. See väljendub ka sõjategevuses - üldjuhul sõdurid küll tulistavad vaenlase suunas, kuid ei sihi konkreetset vastast. Tõsi, aja jooksul veriste võitluste käigus see barjäär ületatakse. Kergem on see näiteks suurtükiväelastel, kellel puudub otsene kontakt vastasega.

Kuivõrd tuumarelva tapajõudu teavad kõik, siis toimib selle käivitamisel kõrgendatud psühholoogiline barjäär. Nõukogude Liidu raketivägedes viidi kunagi läbi õppus, mille mitteootuspärased tulemused hiljem salastati. Viiele hea ettevalmistusega ohvitserile anti käsk vajutada "punasele nupule". Käsu täitsid ainult kaks viiest, psühhiaatri abi vajasid hiljem kõik ning üks mees ei tulnudki šokist välja.

Mis see kõik Putinisse puutub, küsite? Putin kinnitab järjekindlalt, et Venemaa oli ja on valmis kasutama tuumarelva - Krimmis, Donbassis ja mujal. Ta loodab (ja mitte ainult), et hirmutab argpükslikku lääne publikut, kes mõjutab omakorda oma poliitikuid kapitulatsiooni suunas. Blufib ja hirmutab ning midagi ei pruugi juhtudagi.

Read more ...

0

Venemaa: lõpetage nüüd ära, naaberriigi anastamine on igati normaalne nähe

Venemaa arvates on naaberriikide siseolukorra pingestamine, sinna oma sõjaväe saatmine, tema territooriumite annekteerimine jms. sedavõrd normaalne nähe, et nendele asjaoludele tähelepanu pööramine on liig, mis liig.

Kuivõrd venemaa on korduvalt ning järjepidevalt rünnanud oma naabreid ja ka sisemaal asuvaid opositsionääre ning opositsioonilisi poliitilisi institutsioone, siis on selline olukord teinud närviliseks venemaa naabrid.
Venemaa ise siinjuures peab naabrite närvilisust põhjendamatuks ning pidevat venemaa poole näpuga näitamist "üle igasuguste piiride minemiseks"

Tegemist on sedavõrd absurdse poliitilise seisukohaga, millise seletemine pole kaine mõistusega võimalik agressiivsel venemaal endal ega ka ükskõik millisel teisel isikul, kes sellist seisukohta püüaks selgitada.

Siiski on olemasasjale selgitus, mis võimaldab venemaa käitumist mõista, kuid mitte õigeks mõista. Need selgitused tuginevad mõistetele "vene imperialism", "Sovinism", "rašism", "sõjakus", "piiride ebaseaduslik laiendamine", "rahvusvahelise õiguse valikuline rikkumine", "maailmakorralduse muutmise soov" jne ... .

Read more ...

0

Venemaa tegi ebaseadusliku trahvi

Venemaa poolt ebaseaduslikult rahvusvahelistes vetes kinni peetud Leedu kalalaeva kaptenile tegi putinliku režiimi kohus trahvi.

Vene piirivalve pidas kalalaeva 18. septembril ebaseaduslikult kinni rahvusvahelistes vetes ning kinnipidamisel kasutati laeva Leedu kodanikust kapteni kallal jõudu.

Murmanski kohus määras Venemaal arestitud Leedu kalalaeva Jūros Vilkas kaptenile Aleksandr Gruškole täna rohkem kui nelja miljoni rubla suuruse trahvi ning andis korralduse laev aresti alt vabastada.

«Tunnistada kapten süüdi haldusõigusrikkumises, määrata talle trahv suuruses 4 miljonit 251 rubla, saak hävitada, laev aresti alt vabastada,» vahendab Postimees kohtuotsuses toodut.

Read more ...

0

DN: reisilennuki lähedusse Rootsis sattus n-ö nähtamatu võõras sõjalennuk

14.12.12
Venelaste väitel oli ohtliku intsidendi tekitajaks hoopistükkis NATO lennuk.
Venemaa kaitseministeeriumi vastavasisulist seisukohta tutvustas portaal newsru.com.

Loe veel vene tagurpidimaailmast:

* Putin kurdab avalikkusele, et tal ei lubata naaberriike ahistada

... luvaid territooriume. Venemaale iseloomuliku tagurpidiretoorika järgi pole küll tegemist vallutamisega vaid venemaa õiguste kaitsmisega, naaberriikide territoorimile sõjajõududega sissetungimist nime ...
* Putinistlik absurdiloogika e. järjekordne näide elust nn tagurpidimaailmas

...  Putini tõeline eesmärk pole Ukraina, vaid Euroopa destabiliseerimine ... on konnaks venemaa oma tagurpidimaailma retoorikaga ja mätas on see kuritegude kogum, mille otsas see sõjalembeline ning ag ...

 

Reisilennuk sattus eile ohtlikult lähedale välismaisele n-ö nähtamatule sõjalennukile Lõuna-Rootsis, kirjutab Dagens Nyheter (DN).

Reisilennuk oli just tõusnud õhku Taanist Kastrupi lennuväljalt ja võtnud kinnitamata andmetel suuna Poolale, kui õhujõudude lennujuhid sai hoiatuse «nähtamatult» lähenevast lennukist.

Kuna n-ö kutsumatu külalise transponder oli lülitatud välja, siis tsiviillennujuhid teda ei märganud.

«See oleks võinud lõppeda ikka vägagi halvasti,» nentis Rootsi õhujõudude ülem kindralmajor Micael Bydén ajalehele Dagens Nyheter.

Read more ...
0

Euroopa lennuohutusamet uurib Vene sõjalennukite lendusid

Euroopa Komisjon andis Euroopa lennuohutusametile (EASA) korralduse uurida juhtumeid, kus reisilennukid oleksid väljalülitatud transponderitega lennanud sõjalennukitega äärepealt kokku põrganud.

EASA esmaspäeval tehtud avalduses märgitakse, et ELi liikmesmaade andmetel lendasid sõjalennukid mere kohal ELi piiride lähistel reisilennukitele väga lähedal, kuid nendega polnud võimalik raadio teel kontakti saavutada, vahendas Reuters.

Ehkki EASA ei ole üksikasju avaldanud, tuli ametkonna avaldus nädal pärast seda, kui USA suursaadik NATOs oli süüdistanud Venemaad tsiviillendude ohustamises Euroopa õhuruumis, kuna Vene sõjalennukid lülitavad oma transponderid välja ning ei avalda oma lennuplaane.

Eelmisel kuul teatas NATO, et alliansi liikmesmaade hävitajad on tänavu pidanud Vene lennukite tuvastamiseks 400 korda õhku tõusma. Sellist aktiivsust ei ole nähtud külma sõja aegadest saadik.

Read more ...
0

Krimmi moslemid peavad loobuma Venemaal keelatud usulisest kirjandusest

Krimmis elavad moslemite perekonnad teatasid nende kodudes korraldatud läbiotsimistest, mille jooksul püüti leida keelatud religioosset kirjandust.

Krimmi elanikud peavad lähima kolme kuu jooksul andma vabatahtlikult ära kirjanduse, mis on kantud üleriigilisse keelatud ekstremistlike materjalide loetelusse, teatas eile Venemaa annekteeritud poolsaare juht Sergei Aksjonov.

Teema kerkis avalikkuse ette pärast seda, kuid moslemite pered esitasid Aksjonovile kaebuse nende kodudes korraldatud läbiotsimiste ja religioossete materjalide äravõtmise tõttu, vahedas Korrespondent.net.

Read more ...