Ants Erm: Vladimir Putini raskeim kuritegu

0

Lubage mul allpool lühidalt ümber jutustada üks Facebooki postitatud lugu (Александр Кочетков, Путин снижает ядерный иммунитет).

Normaalsele inimesele on tapmine väga loomuvastane tegevus. See väljendub ka sõjategevuses - üldjuhul sõdurid küll tulistavad vaenlase suunas, kuid ei sihi konkreetset vastast. Tõsi, aja jooksul veriste võitluste käigus see barjäär ületatakse. Kergem on see näiteks suurtükiväelastel, kellel puudub otsene kontakt vastasega.

Kuivõrd tuumarelva tapajõudu teavad kõik, siis toimib selle käivitamisel kõrgendatud psühholoogiline barjäär. Nõukogude Liidu raketivägedes viidi kunagi läbi õppus, mille mitteootuspärased tulemused hiljem salastati. Viiele hea ettevalmistusega ohvitserile anti käsk vajutada "punasele nupule". Käsu täitsid ainult kaks viiest, psühhiaatri abi vajasid hiljem kõik ning üks mees ei tulnudki šokist välja.

Mis see kõik Putinisse puutub, küsite? Putin kinnitab järjekindlalt, et Venemaa oli ja on valmis kasutama tuumarelva - Krimmis, Donbassis ja mujal. Ta loodab (ja mitte ainult), et hirmutab argpükslikku lääne publikut, kes mõjutab omakorda oma poliitikuid kapitulatsiooni suunas. Blufib ja hirmutab ning midagi ei pruugi juhtudagi.


Tegelikult alandab ta sellise tegevusega inimkonna immuniteeti massihävitusrelvade suhtes: barjäär "punasele nupule" vajutamise ees muutub üha madalamaks - ka poliitikutele ja sõjaväelastele ja mitte ainult Venemaal vaid ka teistes riikides.

Ja nüüd mõned omapoolsed järeldused. "Punaselt nupult" psühholoogilise kaitseriivi eemaldamine on inimsusevastane kuritegu, võib olla kõige suurem Putini kuritegude pikas registris. Mida siis "lääne argpüksid", meie nende hulgas, peaksid tegema? Tuleb riskida, mida varem seda ohutum. Kurjategijad tuleb peatada seni, kuni mingi psühholoogiline barjäär on veel olemas, vastasel korral ei jäägi läänemaailmal lõpuks muud üle, kui kapituleeruda "Russkii Miri" ees.

Ants Erm,
Põhiseaduse Assamblee liige
Vabaerakond
Eesti Päevaleht


Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 01.03.2015 (täiendatav)
... mokraatlike riikide vastu tuumarelva, ja kohe Vena sõjaväelased ise määratlevad sellist sundolukorda kui "vajadust". Vajadus aga tekib venelastel siis, kui maailmas olevad vastupanujõud on suure ...
* Lavrov: Kiiev esitab naeruväärseid nõudmisi

... relvi. Sellise seisukoha on meediasse esitanud putinliku režiimi välisminister Lavrov Venemaal on õigus paigutada tuumarelvi Krimmi poolsaarele, mille venemaa kevadel annekteeris, ütles täna vabari ...
* Venemaa uus sõjaline doktriin sisaldab salajasi plaane

... ema arvates peab korrigeerimise hoolikalt läbi mõtlema, eriti tuumarelva kasutamise osas. Vene Föderatsiooni täpsustatud sõjalises doktriinis ei ole aga sätteid preventiivse tuumalöögi ja tõenäolise va ...
* Venemaa: kui meie ei saa maailma liidriks, siis teistele me seda rolli ka ei luba

... ineteist tõsiselt vastustava ühiskondliku ja poliitilise süsteemi vahel ületamatu vastasseis. Nad valmistusid tegelikult totaalseks tuumasõjaks ja kulutasid militariseerumisele tohutuid ressursse. See tegur  ...