Türkmenistan: Venemaa pole gaasi eest tasunud

0

Türkmenistan andis teada, et Venemaa gaasikontsern Gazprom pole tänavu ostetud gaasi eest sentigi tasunud, vahendab Reuters.

„Alates 2015. aasta algusest pole Gazprom maksnud Türkmenistani gaasikontsernile Turkmengas ostetud gaasi eest,“ kirjutas Türkmenistani Nafta- ja Gaasiministeerium oma ametlikul kodulehel. Teates polnud täpsustatud, kui palju Gazprom Türkmenistanile võlgneb, samuti polnud öeldud, kui palju gaasi on Türkmenistan Venemaale müünud.

Teates seisab, et Gazpromi on maksejõuetuks muutnud jätkuv globaalne majanduskriis ning lääne kehtestatud sanktsioonid.

Gazprom pole teemat kommenteerinud.


Kuigi 5,5 miljoni elanikuga Türkmenistanis on maailma suuruselt neljandad gaasivarud, pole riigil kuigi palju ekspordipartnereid.

Türkmenistani avaldusest puhub taas lõkkele eelmisel aastal alguse saanud sõnasõja Gazpromiga. Nimelt teatas Gazprom möödunud aastal, et plaanib Türkmenistanist importida varasema 11 miljardit kuupmeetri asemel hoopis neli miljardit kuupmeetrit gaasi.

Gazprom on öelnud, et gaasimaardlate avastamine mujal on türkmenidelt gaasi ostmise teinud kahjumlikuks.

Kuna Venemaa on Türkmenistani gaasist lahti ütlemas ning Iraani eksporditakse vaid väike kogus gaasi, on Türkmenistan väga sõltuv ekspordist Hiinasse.

Hiina, mis on maailma suurim energiatarbija, ostab Türkmenistanilt aastas 30 miljardit kuupmeetrit gaasi ning plaanib aastaks 2020 seda kogust kahekordistada.

Allikas: ÄRIPÄEV

Kliki ka nendele artiklitele:

* Vene propaganda Hiina laternas
... ka teisi pakkujaid ja Hiinal on märkimisväärsed maagaasivarud. Praegu impordib Hiina gaasi Usbekistanist ja Turkmenistanist. Samuti ehitatakse võimsat gaasitoru läbi Birma. Katar, Austraalia ja Indoneesia ...
* Venemaa lubas energiarelva mitte kasutada, kuid valetas nagu alati

... sh USA suurem kildagaasi eksport Euroopa turule, uued tarnijad Türkmenistanist või Põhja-Iraagist, pole reaalsed enne 2020. aastat. Riley sõnul on oluline, et Euroopa vaataks probleemi laiemalt ning kaasaks ...
* Moskva vasallid ja liitlased - jäänukid totalitaarsest minevikust tänases päevas

... Gruusia juba lahkunud ja Türkmenistan seni vaatlejastaatuses. Aserbaidžaan ja Moldova on avalikult end läände pööranud, ainsateks veendunud Moskva liitlasteks on Armeenia ja Kasahstan, kuigi ka viimasega ...