Venemaa: lõpetage nüüd ära, naaberriigi anastamine on igati normaalne nähe

0

Venemaa arvates on naaberriikide siseolukorra pingestamine, sinna oma sõjaväe saatmine, tema territooriumite annekteerimine jms. sedavõrd normaalne nähe, et nendele asjaoludele tähelepanu pööramine on liig, mis liig.

Kuivõrd venemaa on korduvalt ning järjepidevalt rünnanud oma naabreid ja ka sisemaal asuvaid opositsionääre ning opositsioonilisi poliitilisi institutsioone, siis on selline olukord teinud närviliseks venemaa naabrid.
Venemaa ise siinjuures peab naabrite närvilisust põhjendamatuks ning pidevat venemaa poole näpuga näitamist "üle igasuguste piiride minemiseks"

Tegemist on sedavõrd absurdse poliitilise seisukohaga, millise seletemine pole kaine mõistusega võimalik agressiivsel venemaal endal ega ka ükskõik millisel teisel isikul, kes sellist seisukohta püüaks selgitada.

Siiski on olemasasjale selgitus, mis võimaldab venemaa käitumist mõista, kuid mitte õigeks mõista. Need selgitused tuginevad mõistetele "vene imperialism", "Sovinism", "rašism", "sõjakus", "piiride ebaseaduslik laiendamine", "rahvusvahelise õiguse valikuline rikkumine", "maailmakorralduse muutmise soov" jne ... .

Vene saadik: USA paisutab Venemaa-ohtu üle igasuguste piiride

Vene alaline saadik NATO juures Aleksander Gruško väljendas eile arvamust, et USA paisutab Venemaa ohtu üle igasuguste piiride isikliku kasu eesmärgil.

Gruško hinnangul on muu hulgas eesmärgiks, et Euroopa liitlased ostaksid rohkem Ühendriikides toodetud sõjatehnikat ning vähendaksid USA koormust alliansis.

«USA paisutab Venemaa ohtu ebaproportsionaalselt, et vähendada Ühendriikide koormust ning suurendada liitlaste panustamist NATO-sse. Sealhulgas ostes ka Ühendriikides toodetud sõjavarustust- ja relvi,» rääkis Gruško telekanalile Rossija 24.

«Paljud riigid on praegu viidud piirile, kus võetakse vastu otsuseid nii poliitilistel ja ka tehnoloogilistel kaalutlustel - seda näiteks õhujõudude kaasajastamise osas. Washington kasutab täielikult ära Ukrainas kujunenud olukorda, et mõjutada partnereid tegema niiöelda «neid õigeid otsuseid»,» lisas saadik.

«Ma näen juba praegu, et paljud riigid pole sugugi nõus seda teed minema. Mitmete erinevate poliitiliste jõudude esindajad nõustuvad näiliselt, et need otsused tuleb täide viia, kuid samas tuuakse ka välja, et esiteks pole selleks vajadust ja teiseks puuduvad selleks rahalised vahendid. Seepärast ma arvan, et Euroopa jõuab arusaamisele varem või hiljem,» lõpetas Gruško.

Allikad: BHR/Interfax/BNS

Kliki ka nendele artiklitele:

* Konservatiivne Rahvaerakond välistab toetuse vasakpoolsele ja venestamismeelsele valitsusliidule
... id enam ei kehti. ... et vene rašistliku diktaatori arvates tulenb maailmas seni kehtinud konservatiivne reeglistik ja poliitiline polaarsus ümber vaadata venemaa imperialistlikke huve arvestava ...
* Venemaa vihjab Läti riikluse õõnestamise võimalikkusele

... a nn "slaavi maailma" keskuseks, koos vene rahva, -riigi,- teaduse, -kultuuri ning-ajaloo erilise  ...
* Allutussõdade ajastu

... rašistlik venemaa rakendanud sõja-rahuvankri ette panslavismi juurtega "vene maailma" idee, mis peaks olema nn "slaavi maailma" keskuseks, koos vene rahva, -riigi,- teaduse, -kultuuri ning-ajaloo erilise  ...
* G20 - toimunud ja lootusrikas?

... alia tahab blokeerida Venemaa osalemise G20-s Austraalia välisminister Julie Bishop kavatseb 4.-5. septembril Walesis toimuva NATO tippkohtumise kuluaarides veenda G20 riike mitte lubama Venemaa pres ...