Venemaa seob Lõuna-Osseetiat veelgi tugevamini

0

Separatistlik Lõuna-Osseetia ja venemaa sõlmivad tuleva aasta alguses uue kahepoolsete suhete leppe, milles Georgia näeb sammu piirkonna annekteerimise suunas.

Leping on plaanis allkirjastada veebruaris, ütles Lõuna-Osseetia venemeelne liider Leonid Tibilov, kelle sõnul olevat see piirkonna huvides.

«See ei mõjuta riigi struktuuri ega vabariigi põhiseadust,» väitis Tibilov ja lisas: «Leping on meie jaoks tähtis julgeolekuküsimuste, sotsiaalmajanduslike probleemide lahendamise ja elatustaseme tõstmise aspektist.» Samas tunnistas ta, et lepinguga antakse venemaa julgeolekuagentuuridele senisest laiemad volitused.

«Need on KGB, siseministeerium ja teised. See, mil viisil seda tehakse, on arutamisel,» täpsustas Tibilov.


Hiljuti sõlmis venemaa lepingu ka teise Georgia separatistliku piirkonna Abhaasiaga. Nn liitlassuhete ja strateegilise partnerluse leping seob piirkonna tugevamalt venemaaga ning kindlustab Moskva kontrolli piirkonna üle. Näiteks viiakse vene ja Abhaasia väed ühise juhtimise alla, luuakse õiguskaitsesüsteem ning ühine majandus- ja tolliruum.

Georgia ja lääneriigid on lepingu hukka mõistnud. Thbilisi on nimetanud seda järjekordseks sammuks anneksiooni suunas. Ka hoiatasid Georgia võimud, et Kreml plaanib Abhaasia kõrval allutada ka Lõuna-Osseetia, kuid Moskva eitas taolisi väiteid.

Allikas: Postimees

Kliki ka nendele artiklitele:

* Arnold Sinisalu: sõja mõistet kasutatakse liiga kergekäeliselt
... a järgselt Abhaasias, Osseetias või Transnistrias, siis see kõik on tegelikult sama skeem. Lihtsalt internet ei olnud nii levinud. Kui 2008. aastal algas Vene-Gruusia sõda, ütles toonane Rootsi vä ...
* Lapsikuseni sõjakas Kreml lubab värsketele sanktsioonidele vastulööki

... imisele ... vajadusel ka kättemaksurelvana. Selliseid puhver-riike on venemaa abiga loodud ka varem. Transnistriat sai mainitud, lisada võib ka Abhaasia, Lõuna-Osseetia jne. Tundub et v ...
* Abhaasia-vene leping sarnaneb Krimmi annekteerimisele

... ka nemad ettepaneku suhtes väga rõõmsad,» ütles minister. Georgiast lahku löönud Abhaasia ja teine Georgia separatistlik piirkond Lõuna-Osseetia kuulutasid mõlemad end pärast 2008. aastal toimu ...
* Oleg DORMAN: peatage venemaa poliitikud enne kui hilja!

... edasi ... sõda Georgiaga alustas Lõuna-Osseetia ... tõi Teise riigi territooriumile ja alustas sõda...