BH RuZZland - aastast 2007 jagamas informatsiooni parema, väärikama ja turvalisema Eesti nimel!

BH RuZZland - Probleemi nimeks on ISU

Juba 100 aastat on VENEMAA kõige valelikum, naabrivaenulikum ja ebausaldusväärsem riik Euroopas!

Probleemi nimeks on ISU

0

Taani Kuningriik keeldus venemaaga Arktiliste alade üle läbi rääkimast

Taani välisminister Kristian Jensen sõnas nädalavahetusel, et ei ole huvitatud alustama venemaaga läbirääkimisi kahe riigi nõudmiste üle Arktikas, vahendab The Local.

Vene loodusressursside minister Sergei Donskoi soovitas möödunud nädalal president Vladimir Putinil alustada Taani ametnikega otsekõnelusi kattuvate territoriaalnõudluste osas Arktilises piirkonnas.

Donskoi soovib protsessi kiirendada, sõnades, et nende nõutav 550 000 ruutkilomeetrine ala kattub otseselt Taani territooriumiga.

Read more ...

0

Anastajariik ei loobu vägivallaga haaratud territooriumitest

Lavrov: venemaa ei kavatse Kuriili saartest loobuda

Venemaal pole kavatsust tagastada Kuriili saari Jaapanile ja ta ei anu Tokyolt rahulepingut, ütles täna vene välisminister Sergei Lavrov.
"Me ei peaks seda tegema ja me ei kavatse seda teha. Me hoiame Kuriilid endale ja me ei anu Jaapanilt rahulepingut," ütles Lavrov vastuseks ajalehe Komsomolskaja Pravda lugejate küsimustele.

Lavrov rõhutas, et venemaa kui Nõukogude Liidu õigusjärglane võttis endale kõik selle riigi kohustused.

Jaapani ja venemaa vahel puudub Kuriili saarte territoriaalvaidluse tõttu rahuleping.

Read more ...

0

Putini eksnõunik: Putin tahab Soomet ja Eestit tagasi saada

Muu maailm ei mõista [venemaa president Vladimir] Putini maailmavaadet. Kui Putinit Ukrainas ei peatata, taastab ta venemaa ajaloolised piirid ja vallutab tagasi nii Soome kui ka Balti riigid, hoiatab Putini eksnõunik Andrei Illarionov .

"Putini eesmärk on kaitsta seda, mis kuulub talle ja tema eelkäijatele," hoiatas Illarionov  usutluses Rootsi päevalehele Svenska Dagbladet.

"Lääneriikide vene-vastased sanktsioonid kergitavad Putini positsiooni, kuna toetavad tema maailmapilti: Ühendriigid ja lääs on vaenlased, kes püüavad piirata ja nõrgestada venemaad - see on propaganda tuumaks," ütles ta.

Tema sõnul soovib Putin kõigepealt asjad Ukrainas "korda ajada" ja seejärel, kui keegi teda seal ei takista, tegeleda Soome ja Balti riikidega.

Read more ...

0

Terroristlik venemaa soovib oma sissetulekuid suurendada

Oma naabreid sõjaliselt terroriseeriv ja vallutushimuline venemaa on probleemide küüsis. Pidevalt toitu vajav sõjatööstus kipub nälga jääma seoses naftahindade langusega maailmas.

Ja sõjatööstus pole muidugi venemaa ainus probleem. Venemaa elanikud on harjunud piskuga läbi saama, kuid lepivad selle asjaoluga vaid siis, kui riik on oma elanikele selgeks teinud, et "vaenlane" on ukse taga ja venemaa on hädaohus. Sellise asja selgekstegemine vajab aga pidevalt toimuvaid relvakonflikte, kaklusi naabritega, milliste organiseerimine ning nendes vähemal-rohkemal määral osalemine (koos vajalike struktuursete ning poliitiliste toetustega) vajab taas raha, mida venemaa saab sisuliselt ainult nafta-gaasitööstusest.

Seega - venemaa vajab hindade tõusu, sest ta pingeline eelarve ei ole ette nähtud toimimiseks madalate hindade mõjuväljas pikema aja jooksul.

Venemaa soovib arutada naftahindasid, vahendas ka tänane ÄRIPÄEV.

Read more ...

0

Lühidalt - 29.08.2015 (täiendatav)

 • Vasakäärmuslik europoliitik Giulietto Chiesa lubas Eesti riigi peale edasi kaevata.

Vana sotsialisti otsust, edasi kaevata, tutvutas RahvusRinghääling. Portaal teavitab, et Giulietto Chiesa otsustas jätkata kohtuvaidlust Eesti riigiga.
Esimese astme kohtus Eesti riigile kaotanud Itaalia ajakirjanik Giulietto Chiesa, kellele mullu detsembris keelati kuuks ajaks Eestisse sisenemine, otsustas edasi kaevata ringkonnakohtusse. Tallinna ringkonnakohtu pressiesindaja Anneli Vilu ütles uudisteportaalile rus.err.ee, et Chiesa esitas apellatsiooni halduskohtu 22. juuli otsusele, millega tema kaebus oli jäetud rahuldamata.
Chiesa saabus Eestisse mullu 15. detsembril meediaklubi Impressum kutsel. Sama päeva õhtul pidas politsei ta kinni ning järgmisel päeval kohustati ta riigist lahkuma. Seejärel lahkus Chiesa Moskvasse.
Chiesa on muu hulgas europarlamendi liikmena õigustanud venemaa agressiooni Gruusias 2008. aastal ning nõudnud separatistlike Lõuna-Osseetia ja Abhaasia iseseisvuse tunnustamist. Mullu toetas ta Kremli poliitikat Ida-Ukrainas ning Krimmi annekteerimist.

Kliki ka nendele artikilitele:

* Kremli-meelse ajakirjaniku kaebus Eesti riigi vastu jäi rahuldamata
Tallinna halduskohtu Pärnu kohtumaja jättis täna Kremli-meelse Itaalia ajakirjaniku ja endise europarlamendi saadiku Giulietto Chiesa sissesõidukeelule esitatud kaebuse rahuldamata. Giulietto Ch ...
* Kapo: Impressum õhutab väga varjatult ja peenetundeliselt vaenu

... ontrollis tema Schengeni viisa. Varasemalt on saanud Eestisse sisenemise keelu kaks Impressumi külalist: Valeri Tiškov ja Giulietto Chiesa. Arnold Sinisalu nentis, et sisenemiskeelud võivad ...

Read more ...

0

ERR: Venemaa nõuab suurt maa-ala Arktika mandrilaval

Venemaa välisministeerium teatas täna, et taotleb ÜRO-lt umbes 1,2 miljoni ruutkilomeetri suurust pinda Jäämere põhjast, mis jääb rannikust enam kui 350 meremiili kaugusele.

Venemaa, USA, Kanada, Taani ja Norra on kõik püüdnud nõuda endale õigust mingi osa Arktika üle, kus arvatakse olevat kuni veerand planeedi seni avastamata nafta- ja gaasivarudest, kirjutab The Guardian.

Rivaalitsemine ressursside pärast üha kasvab, kuna polaarjää sulamine avab uued võimalused ala uurimiseks.

Venemaa esitas esimesena taotluse 2002. aastal, kuid ÜRO saatis selle toona tagasi tõendite puudumise tõttu.

Read more ...

0

ERR Moskvas: Venemaa proovib panna aluse lääneriikidest sõltumatule majandusliidule

Baškortostani pealinnas Ufas lõpeb täna riikideühenduse BRICS seitsmes tippkohtumine. Venemaal rõhutatakse, et BRICS on riikidegrupp, kellele kuulub maailmas tulevik.

BRICS ühendab Indiat, venemaad, Hiinat, Brasiiliat ja Lõuna-Aafrika Vabariiki. Alates 1. aprillist on grupi eesistujaks venemaa ja seetõttu toimubki arvult juba seitsmes tippkohtumine vene Föderatsioonis, Baškortostani pealinnas Ufas, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Päevakorras olevate küsimuste ring on üsna lai. Kõige olulisem neist on BRICS-i ühise arengupanga loomine. Asutamist dokumentidele kirjutati alla enne tippkohtumise ametlikku algust 7. juunil. Riigipead püüavad nüüd uue panga töömehhanismid paika panna.

Kui BRICS-i ühispank oleks teatav alternatiiv maailmapangale, siis kavatseb riikideühendus luua ka oma valuutafondi. Samuti on tippkohtumisel kõneks arenevate majandustega riikide osakaalu suurendamine tänastes rahvusvahelistes finantsasutustes.

Read more ...

0

Putin lubas erafirmadel Läänemerest naftat pumbata

Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas seaduse, mis võimaldab Vene erafirmadel nende poolt Läänemeres avastatud naftaleiukohti arendada, teatatakse Kremli kodulehel.

Venemaa seadusandlus piirab nende ettevõtete hulka, kellel on juurdepääs mandrilava leiukohtadele. Varem omasid Läänemeres asuvatele leiukohtadele juurdepääsu vaid riigi kontrolli all olevad firmad, kellel on vähemalt viieaastane mandrilaval töötamise kogemus. Selle tõttu oli selline võimalus vaid Rosneftil ja Gazpromil, vahendas Lenta.ru.

Aprilli lõpul süüdistas Rosneft Venemaa loodusministeeriumi erafirmade huvide lobimises. Rosneftis märgiti, et idee lubada erafirmasid šelfile, on tehtud Lukoili, Venemaa suurimat riikliku kontrollita naftafirmat silmas pidades.

Read more ...

0

Euroopa Komisjon: Gazprom kuritarvitab oma turgu valitsevat seisundit kaheksas liikmesriigis

Euroopa Komisjoni esialgne seisukoht on, et Gazprom rikub Euroopa Liidu konkurentsieeskirju, arendades üldist strateegiat Kesk- ja Ida-Euroopa gaasiturgude eraldamiseks, näiteks kärpides oma klientide võimalusi gaasi piiriüleseks müügiks.

Gazprom võib samuti olla kuritarvitanud turgu valitsevat seisundit sellega, et on seadnud hulgimüüjatele põhjendamatuid tingimusi seoses gaasitranspordi taristuga.

"Kõik äriühingud, kes tegutsevad Euroopa turul, olenemata sellest, kas nad on Euroopast või mitte, peavad järgima ELi eeskirju. Me leiame, et Gazpromi tegevuse tagajärjel võivad olla tekkinud kunstlikud tõkked, mis takistavad gaasi liikumist mõnedest Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest teistesse, ning see piirab piiriülest konkurentsi. Samuti on riiklike gaasiturgude eraldi hoidmine võimaldanud Gazpromil küsida hinda, mida me peame ebaõiglasteks,” ütles Euroopa Liidu konkurentsivolinik Margrethe Vestager.

Vestager lisas: "Kui meie kahtlused leiavad kinnitust, tuleb Gazpromil oma tegude eest õiguslikult vastutada."

Read more ...

0

Neli ahelat, mis seovad Euroopat Putini gaasiga

Bloomberg Businessweek kiidab leedukaid Gazpromi gaasi ikkest vabanemise eest, juhtides samas tähelepanu ülejäänud Euroopat «Putini gaasi» külge köitvatele ahelatele.

Nimelt näitab Oxfordi energiauuringute instituudi värske raport, et Euroopa ei saa veel vähemalt kümme aastat Vene gaasi osatähtsust oluliselt kärpida. Seda peamiselt neljal põhjusel.

Esimene põhjus: ostjatel on Gazpromiga pikaajalised lepingud. «Valdav enamus Vene gaasi müüakse Euroopasse pikaajaliste lepingute alusel tähtajaga 10–35 aastat,» selgitab raport. Leedu oli erand – nende lepingud lõpevad aastal 2015.

Teine põhjus: teised tarnijad ei suuda Gazpromi asendada. Norra gaasitoodangu kasv prognooside kohaselt peatub ning võib käesoleva aastakümne lõpuks isegi langusse minna. Põhja-Aafrika maade nagu Alžeeria ja Egiptuse väljavaated gaasitoodangut kasvatada on raporti hinnangul «viletsad».

Read more ...

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!Gallup

KUUKÜSITLUS: Millist erakonda sa toetaksid täna,kui oleksid Riigikogu valimised?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
ISLAM
ISLAM
ja EESTI
ja EESTI
NAABRID
NAABRID
ja MAAILM
ja MAAILM

Prof. ULUOTSA kroonika

Kroonika, mille koostajaks oli professor Jüri Uluots, avaldati pärast Eesti puhastamist vene okupantidest 1941. a. ajalehes "Eesti Sõna" (23.12.1941).

1030 - Jaroslavi sõjaretk eestlaste vastu ja Tartu vallutamine.
u. 1054 - Kiievi suurvürsti ja Novgorodi vürsti Izjaslavi väepealik Novgorodi possadnik Ostromir teostab sõjakäigu eestlaste kallale, saab aga lüüa.
1060 - Izjaslav korraldab retke "sosolite" vastu ja maksustab neid raskesti. "Sosolite" nimetus arvatakse käivat kas Sakala või Soontaga või siis ühe Väinajõe piirkonnas asuva läti-leedu hõimu kohta. Järgmisel aastal kihutavad "sosolid" maksuvõtjad minema.
1077 - Smolenski vürst Vladimir ja Novgorodi vürst Gleb sõdivad üheskoos "tšuudide" vastu.
12. saj. algus - Novgorodi vürsti Mstislavi retk "Otšela" vastu (vist Adsel Koiva jõel, eestlaste ja lätlaste piirimaal).
1113 - Mstislav korraldab vene allikate põhjal võiduka retke "tšuudide" vastu ja võitnud neid "Boru peal" (oletatavasti Irboska või Metsepole).
1116 - Mstislavi juhtimisel korraldavad novgorodlased ja pihkvalased sõjakäigu eestlaste vastu. 1. novembril langeb nende kätte Otepää linnus. Venelased laastavad lugematul hulgal külasid ja pöörduvad tagasi paljude vangidega.
1130 - Mstislav saadab oma pojad Vsevolodi, Izjaslavi ja Rostislavi Novgorodi, Poletski ja Smolenski venelastega eestlaste vastu rüüsteretkele maksude saamiseks. Tapetakse mehi, põletatakse elamuid, naised ja lapsed viiakse vangi.
1132 - Novgorodi Vsevolod teostab oma jõul, ilma vendade abita, sõjaretke eestlaste vastu, kuid saab 23. jaanuaril Vaigas (Põhja-Tartumaal) hävitavalt lüüa. "Juhtus hiigla pahandus ja mustus", jutustab vene kroonika, "palju paremaid Novgorodi mehi löödi maha."
1134 - Novgorodi Vsevolodi sõjakäik eestlaste vastu. 9. veebruaril vallutatakse Tartu.
1180 - Novgorodi Mstislavi laastamisretk lätlaste ja eestlaste piirivahelisele maa-alale Adseli. Kohalikud elanikud lahkuvad kodudest ja tõmbuvad kuni mereni.
1190 - Pihkvalased tapavad salga ranna-eestlasi, kes olid sõitnud mööda Narva jõge Peipsile.
1192 - Novgorodi vürst Jaroslav teostab novgorodlaste ja pihkvalastega taliretke eestlaste vastu. Vallutab Tartu.
1192 - Sama aasta suvel läkitab Jaroslav jõugu pihkvalasi Otepääd maha põletama.
1210 - Novgorodi vürsti Mstislav ja ta venna Pihkva vürsti Vladimiri sõjakäik märtsis eestlaste vastu Torma ja Ugandisse. Ugandlased on sunnitud kaheksapäevase piiramisel järel loovutama oma kindluse Otepääl, maksma tribuuti ja osa võtma vastu õigeusu.
1211 - Pihkva venelaste retk Soontagasse jaanuari esimesil päevil.
1212 - Jaanuaris või 5. veebruaril siirdub Novgorodi vürst Mstislav ühes oma venna Toropetsi vürsti Davidiga ja Pihkva vürsti Vsevolodiga 15 000 mehega läbi Põhja-Tartumaa ja Järvamaa kuni Varbola linnuseni Harjumaal, kusjuures Varbola hõbedaga enda piiramisest lahti ostis.
1216 - Pihkva vürst Vladimir tuleb sõjaretkega, vallutab Otepää ja hakkab ugandlastelt nõudma kõrgeid makse. Vägi rüüstab ja saagitseb ümbruskonnas. Venelaste vastu võitlemiseks sõlmivad ugandalsed liidu sakslastega.
1221 - Novgorodi vürsti väed rüüstavad tagasipöördumisel Liivist Ugandit.
1223 - Novgorodi vürst Jaroslav, ta vend Suzdali suurvürst Georgi, Pihkva vürst Vladimir ja teised vene vürstid tulevad 20 000-mehelise sõjaväega liitlastena Eestisse, kuid hakkavad seejuures siin ise maad laastama.
1234 - Märtsis Novgorodi vürsti Jaroslavi retk suurearvulise sõjaväega Tartu ümbruskonda.
1241 - Novgorodi vürst Aleksander (Nevski) vallutab sakslaste käes oleva kindluse Koporje, hävitab selle ja laseb vangilangenud vadjalased ja eestlased üles puua.
1242 - Jäälahing sakslaste ja novgorodlaste vahel Peipsi järvel 5. aprillil. Sakslastega koos sõdivad eestlased, keda venelaste käe läbi palju langeb.
1248-1250 - Tallinna linna pealik Stigot Agison kirjutab ühes Tallinna rae ja kodanikkonnaga Lüübekisse, paludes abi novgorodlaste vägivallategude all kannatanuile.
1253 - Novgorodlased ja karjalased laastavad maa-ala lääne pool Narva jõge.
1262 - Venelaste sõjakäik Tartu vastu. Ei suudeta vallutada kindlust, kuid linn võetakse ära ja "palju tapeti selle linna rahvast; ja teisi võeti elusalt ja teisi põletati tulega, ja võeti nende naised ja lapsed; ja võeti ka vara ilma arvuta ja saaki".
1267 - Venelaste rüüsteretk Rakvere ümbrusse. Laastatakse laialt maad.
1268 - Jaanuaris tuleb mitu vene vürsti oma vägedega (30 000 meest) üle Narva jõe Rakvere alla, hävitades teel hulga koopasse põgenenud eestlasi. Koobastikku juhiti vesi ja väljatulijad tapeti. 18. veebruaril leidis aset Kihola jõel verine lahing venelaste ja sakslaste-eestlaste vahel. Venelased saavad lüüa. Novgorodi vürst Dovmont rüüstab tagasiteel Virumaad.
1342 - Vürst Juri Vitovtovit?i sõjakäik Vastseliina. Kallaletungijad lüüakse sakslaste poolt ränkade kaotustega tagasi.
1343 - Mais tungivad pihkvalased oma vürsti Ivani, Irboska vürsti Ostapi ja possadnik Volod?a juhatusel 5000-mehelise sõjaväega Otepääni, rüüstates teel asetsevaid külasid. Viie päeva pärast pöörduvad nad rikkaliku röövsaagiga tagasi.
1367 - Pihkvalaste sissetung kuni Vastseliinani.
1371 - Novgorodlaste ja pihkvalaste sissetung Vastseliina. Pihkvalased põletavad Kirumpää ja tapavad kõik kohalikud elanikud.
1406 - Pihkva vürstide Danilo ja Juri sõjakäik Liivimaale, Vastseliina ja Kirumpääni.
1407 - 29. juunil tungivad pihkvalased vürst Konstantini ja Roman Sidorovi juhatusel üle Narva jõe Virumaale, rüüstavad palju külasid ja pöörduvad rikkaliku röövsaagiga tagasi.
1480 - Pihkva-Moskva vägede ühine retk Tartu piirkonda, kuni Emajõe liinini, kus vallutatakse Kastre kants.
1481 - Lõuna-Eesti rüüstamine venelaste poolt. Seekordne pealetung toimub veebruaris Moskva-Pihkva-Novgorodi ühendatud vägede poolt mitmest kohast, kusjuures venelaste kätte langevad muuseas Viljandi linn, Tarvastu, Karksi ja Ruhja. Laialdased maa-alad laastatakse ja rüüstatakse, raskesti kannatada saab Tartu piiskopkond. Okupeeritud maa-ala terroriseeritakse rängasti, et ka sel murda vastupanu.
16. saj. algus - Liivimaa allikais hakkab Vene (eriti XVI sajandi algusest peale) esinema julma vaenlasena, kel pole mingisugust halastust; venelasi mainitakse põlisvaenlastena.
1501 - Venelased tungivad röövides ja rüüstates Lõuna- ja Kirde-Eesti aladele. Kuuenädalase rüüstamise järele hävib palju majapidamisi ja väheneb kohutavalt rahvastiku arv. Üks kaasaegne allikas mainib 40 000 tapetut ja vangivõetut. Teine vägi, kus palju tatarlasi, tungib Viru- ja Harjumaale. Väel on kaasas koerad, et eestlasi metsadest üles otsida.
1502 - Venelaste retk Tartu piiskopkonda.
1558-1582 - Vene-Liivi sõda.
1558 - Jaanuari lõpul tungib Vene sõjavägi Tartu piiskopkonda. Pealetungid ka Harju- ja Virumaale. Samal ajal tungivad sisse ka Vene abiväed Vilaka piirkonnas ja Peipsi järvest põhja pool. Vaenlase lahkumise järele läbi Järva- ja Virumaa üle Narva jõe laastatakse kogu Ida-Eesti, raskesti kannatada saavad Vastseliina, Rõngu, Rannu, Kongota, Kärkna, Laiuse, Põltsamaa, Jõhvi jm. Külad, talud ja elamud põletatakse või rüüstatakse paljaks, maa upub ebainimlikesse tapmistesse. "Ja mis vaenlane vilja ja loomi mitte ei saanud ära viia, selle hävitas ta ja ajas palju loomi küünidesse ja pani küünid siis põlema ja põletas ühes loomadega ära." 11. mail vallutatakse Narva linn. Suvel 1558 toimub uus vaenlase pealetung 60 000 - 80 000-mehelise väega. Vallutatakse Vastseliina (30. juunil), Kirumpää, Tartu (18. juulil) ja Tartu piiskopkond ning naabruses olevad alad. Süstemaatilised rüüsteretked esialgu Kesk-Eestisse, hiljem ka Alulinna ja Gulbene piirkonda.
1559 - Venelaste rüüsteretked Alulinna ja Vilaka aladele.
1560 - Venelaste rüüstamise all kannatavad Põltsamaa, Ruhja, Helme, Tarvastu ja Viljandi ümbrus. Sama aasta mais sooritavad venelased 40 000 ja 12 000-mehelise sõjaväega vallutusretke Viljandi vastu. Pärast Viljandi langemist arendavad venelased oma rüüsteretki laias sõõris Võnnuni, Pärnuni ja Läänemaale. Rüüstamise kõrval harrastatakse väga laialt talupoegade vägivaldset äraviimist.
1570 1570 - Hertsog Magnus hakkab suure Vene sõjaväega piirama Tallinna. Hiljem tuleb piirajaile lisa. "16. oktoobril tuli veel suur jagu Vene väge, keda oprit?nikuteks nimetati, ja see mässas ja möllas hullemini ja palju hirmsamini kui endised, tappes, röövides ja põletades, ja tapsid halastamata maha palju inimesi aadlist ja lihtrahvast, kes tühjas Kiviloo lossis Harjumaal varjul olid ja endistest venelastest olid puutumata jäänud. Ja läksid Tallinna alla Telliskopli leeri ja raiusid selle toreda metsa seal maha ja rikkusid ära." Piiramine jääb aga tulemusteta ja venelased lahkuvad Tallinna alt 16. märtsil 1571.
1573 - Venelased tulevad suurel hulgal Narva kaudu Eestimaale ja vallutavad Paide linnuse. Pärast Paide vallutamist venelaste 16 000-meheline sõjavägi siirdub vallutama Läänemaad, saab aga Koluvere all rootslastelt põhjalikult lüüa.
1574 - Venelaste rüüsteretk Põhja-Eestisse. "Aastal 1574, taevaminemise päeval, tungis kümme tuhat venelast ja tatarlast Harjumaale ja Tallinna alla, kus nad kõik külad, mis Tallinna ümber veel alles olid, maha põletasid, ja said suure osa röövitaud karja, mis aadlikud, kodanikud ja talupojad sõjameestelt Rakvere piiramisel olid ostnud ja omandanud, jälle kätte ja ajasid ära ja võtsid ka palju inimesi vangi. Selsamal suvel mässasid ja möllasid venelased ja tatarlased päeval ja ööl vahet pidamata Harjumaal ja Tallinna all ja tapsid inimesi öö aegu nende elumajades, aedades ja küünides ja viisid talupoegade lehmad ja voorimesete hobused linna alt karjamaalt ära."
1575 - Venelased vallutavad Pärnu
1575 - Venelaste rüüsteretk Loode-Eestisse. "Siis läksid venelased ja tatarlased esmalt Läänemaale Haapsalusse ja laastasid tee peal hirmsasti kõike Padise maad ühes Padise ja Keila rannaga, lõid inimesi maha ja viisid neid palju vangis ära. Ja ehk küll venelane ennegi sagedasti neist paigust oli üle käinud, ei olnud ta seda siiski iial nii hirmsasti teinud kui seekord. Selsamal korral laastasid venelased ja tatarlased Haapsalu, Koluvere, Lihula, Padise ja Vigala maid ühes Saare, Vormsi, Hiiu, Muhu ja Noarootsi saartega, välja arvatud Kuressaare maakond, üsna haledal kombel ja röövisid aina hobuseid ja inimesi; härgadest ja lehmadest nad suurt ei küsinud, sest et neid mitte nii ruttu ei saanud kaasa võtta."
1576 - Venelased rüüstavad Tallinna ümbrust: "Juulikuus, algusest lõpuni, olid venelased ja tatarlased Paidest ja Padisest Tallinna all rüüstamas ja langesid sagedasti kodanikkude hoostele, sulastele ja tüdrukutele peale, kui need heinal käisid, ja viisid Tallinna ümbert palju vaeseid talupoegi ära vangi ühes naiste ja lastega. Siis oli kodanikkudel ja talupoegadel palju nuttu ja kaebamist."
1577 - Tallinna ebaõnnestunud piiramine Johann IV poolt.
1579 - Venelaste ja tatarlaste jõukude korduvaid rüüsteretki Eestisse. "Tatarlased heitsid leeri Uuemõisa juures, 6 penikoormat Tallinnast, ja rüüstasid hirmsal kombel seal maapaigas ja ka tervel Harjumaal tappes ja röövides, lõid vanad surnuks ja viisid noored kaasa.
Mitte kaua pärast seda, kui see tatarlaste salk Harjust ja Läänest ära Riia stifti oli läinud, ja vaesed talupojad, kes metsades, soodes ja rabades peidus olid olnud, nüüd jälle koju olid tulnud, tuleb teine salk venelasi ja tatarlasi, sedasama teed Rakverest, jälle peale, kes jälle talupoegadele ja nende naistele ja lastele, kes endisest tatari salgast veel olid üle jäänud, armutult peale langeb ja nad kinni võtab. Siis oli Harjumaal häda häda peale".
1656-1658 - Rootsi-Vene sõda; venelased tungivad Eestisse. Rüüstatakse maa idaosasid, Tartu- ja Võrumaad, riivates ka Valga-, Pärnu- ja Virumaad. Tartu kapituleerub ja jääb Vene valdusse kuni 1661. a.
1700-1721 - Põhja sõda
1700 - Venelaste esimesed rüüstesalgad tungivad septembrikuus Alutagusesse. Algul Narva piiramine venelaste poolt. Narva lahing 19. novembril.
1701 - Vene väed tungivad Lõuna-Eestisse. Septembris toimuvad lahingud Räpinas, Kasaritsal ja Rõuges. Kasakate, tatarlaste ja kalmõkkide rüüsteretked eriti Alulinna piirkonda
1701 - Vene väed tungivad Lõuna-Eestisse. Septembris toimuvad lahingud Räpinas, Kasaritsal ja Rõuges. Kasakate, tatarlaste ja kalmõkkide rüüsteretked eriti Alulinna piirkonda. Talupojad korraldavad enesekaitse salku.
1702 - Põhjalik rüüstamine pärast Hummuli lahingut Pärnumaal, Tartumaal ja Mõniste piirkonnas: "Põletati maani maha kõik kirikud, enam kui 100 mõisa ja 1000 küla. Inimeste kallal tarvitasid nad igasugu vägivalda - nad tapsid ilma vahet tegemata mehi, naisi ja lapsi või viisid nad vangis minema. Suurimaks õnnetuseks laadisid tatarlased mitusada last vankritele ja viisid nad kaasa, et neid orjadeks müüa."
1703 - Tsaar Peeter I väejuhi ?eremetjevi rüüsteretk läbi Eesti; rüüstetegevusest jäävad enamvähem puudutamata ainult Harjumaa, Läänemaa, Pärnumaa kesk- ja põhjapoolsed alad ja saared, seega vähemviljakad maaosad. Vangistatakse palju eesti talupoegi, eriti arvukalt lapsi, saates neid Ukrainasse: "Ei ole võimalik kirjeldada suurt kahju ja viletsust, mida kirjeldatud rüüsteretk põhjustas. Põletati ära mitte ainult palju ilusaid kirikuid, väikesi linnu, mõisu ja kuni 1500 küla, vaid ka 1000 koormat osalt jahvatatud, osalt jahvatamata vilja. Ka võttis vaenlane kaasa hulk vaske ja tina majatarvete ja kirikukellade näol. Samuti ajas ta oma maale kuni 1000 veist, ja mida ta kaasa võtta ei saanud, nagu sigu ja hanesid, need ajas ta kokku küünidesse ja tallidesse ja põletas ühes nendega. Vaenlane tappis palju inimesi ja küüditas oma maale suure hulga noori lapsi."
1703/04 - Venelaste korduvad rüüsteretked Narva ümbruskonda.
1704 - Venelaste rüüsteretk Tartumaale: "1704. a. jaanuaris tungisid venelased piki Peipsi järve Torma, süütasid külad põlema ja võtsid kaasa palju inimesi alasti ja näljastena. Kes tugeva külma käes hukkusid või enam edasi minna ei suutnud, need uputati Peipsi järvel jää alla."
1704 - Tartu alistub 13. juulil Vene piiramisväele. Venelased ei täida kapitulatsioonitingimusi ega lase Tartu garnisonil siirduda Tallinna, nagu kokku lepitud.
1704 - Narva vallutamine venelaste poolt. Vallutamisele järgnes linna rüüstamine vene sõdurite poolt tsaar Peetri enda juhiste kohaselt. "Ka surnud, olgu kõrgest või madalast soost, kisti välja haudadest ja visati jõkke. Kurb ja kole vaatepilt oli, kuidas haiges, kes majades, kindlusvallidel ja mujal lamasid, hunnikusse vankritele laoti ja Narva joast alla kallati, kus nad kaebliku kisaga hukkusid. Sellele õnnetusele oli võrdne asjaolu, et Narva elanikelt kõik lapsed 6-14. a. vanuses ära võeti, et neid Venemaale orjadeks viia."
1707 - Vene ratsaväe suurem rüüsteretk Põhja-Tartumaale, Põltsamaa, Puka, Sangaste ja Karula suunas. Põletatakse uuesti Valga.
1708 - Vene väe uus suur rüüsteretk Liivimaale. Valgamaa laastatakse metsikult. Talud ja mõisad põletatakse. Vili põldudel tallatakse ja niidetakse maha.
1708 - Narva ja Tartu kodanikkond viiakse Venemaale sundasumisele. Paljud surevad. Osa pääseb tagasi viis aastat hiljem. Tartu linn hävitatakse. Jäävad rüüstatud kujul ainult üksikud ehitused.
1709 - Pärnu vallutatakse venelaste poolt.
1710 - Tallinn kapituleerub venelastele.
1710-1918 - Eesti tegelik kuulumine Vene all.
1917 - Vene sõjaväed omavolitsevad ja rüüstavad Eestis.
1918 - Vene punavägi hakkab novembrikuus tungima Eestisse. Järgnevad veresaunad Rakveres, Tartus ja mujal.
1924 - Piiritagant organiseeritakse Eestis mässukatse 1. detsembril.
1939 - Vene surub Eestile peale vägivaldse "abistamispakti". Vene väed asuvad baasidesse. Venelased rikuvad pakti tingimusi.
1940 - Vene vägi asub 17. juunil Eestisse. 21. juunil teostab vene vägi Eestis riigipöörde.
1944 - Vene vägi tungib 2. veebruaril üle Narva jõe. Algavad lahingud Eesti pärast, mis lõppevad sügisel kogu Eesti langemisega venelaste kätte.
1944 - 20... - Inkorporeeris vene riik (NSVL) ebaseaduslikult nii oma kehtivate seaduste tähenduses, Eesti seaduste tähenduses kui ka rahvusvahelise õiguse tähenduses Eesti riigile ja -rahvale kuuluvad alad Ingerimaal ja Setomaal (ca 5,2% meie riigi territooriumist), Sealhulgas Narva linnaosa Jaanilinna ning Petseri maakonna keskuse, Petseri linna enda külge ning hoiab nimetatud alasid ebaseaduslikult enda valduses ka käesoleval ajal.

*****************

2007 aprill - vene impeeriumimeelsed koos pättidega korraldasid suurpogrommi Eesti Vabariigi pealinnas

KUNINGLIKUD UUDISED

The best Governments of the World have been composed of Monarchy, Aristocracy, and Democracy. -- Algernon Sidney --

 • Kuningriiklane Kalle Kulbok: riigikogu vajab isepäiseid naljamehi
  1
  +1

  ... Kalle Kulbok märgib, et tema silmis on kuningriiklus tõsine asi. Neis riikides, mis on veel kuningriigid, on demokraatia märksa stabiilsem.
  „Mõned asjad on neis riikides paigas teiste tavade ja reeglite järgi. Meil kipub kogu võim sõltuma üksteisest ja kauplemisoskusest. Kuningriik riigikorraldusena on minu arvates parem kui vabariik. Mõtlen seda tüüpi arenenud kuningriike, nagu on tänapäeval Põhjamaades. Sestap kannan endiselt kuningriiklase märki ja kirjutan oma nime juurde emeriitkuningriiklane.”...

  Tänapäeva tuima ja pragmaatilise poliitilise maastiku taustal tundub veider, et 1992. aasta riigikogu valimistel said kuningriiklased 7,12% hääli ja parlamendis kaheksa kohta.

  Oli see nali, mis ootamatul kombel tõsiasjaks sai? Kuidas see juhtus ja miks lõppes? Mida kuningriiklastelt tänapäeval õppida? LP suhtles endiste silmapaistvate rojalistide Kalle Kulboki, Kirill Teiteri, Tõnu Kõrda ja Priit Aimlaga ning pani nende mõtted kirja.

  Kindlasti oleks ka praegu Toompeal vaja kuningriiklaste moodi seltskonda, kes sõltumatu jõuna ilmselged jaburused välja naeraks. Nii mõnigi praegune poliitik on seda vajadust kinnitanud, mainib omaaegne esikuningriiklane Kalle Kulbok.

  „Kuningriiklased ilmusid poliitikasse 1989. aastal, kui asutati Eesti Rojalistlik Partei. Osaliselt selleks, et parodeerida kõikvõimalike väikeste n-ö taskuparteide teket. Mõtlesime, et miks mitte teha väikses Eestis kuningriiklusel põhinev väikepartei, mis kasutab poliitiliste relvadena eeskätt paroodiat ja huumorit,” meenutab Kulbok.

  in Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"
 • Krahvinna Sophie külastab Eestit!
  0

  Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

  Tema Kuninglik Kõrgus Wessexi Krahvinna
  kohtub Eestis president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Jüri Ratasega. Samuti kohtub ta gaidide ja skautidega ning külastab lasteaeda, kus käivad erivajadustega lapsed.

  Olles Suurbritannia jalaväe rügemendi 5 Rifles aukolonel külastab ta selle rügemendi sõdureid, kes teenivad Tapal NATO lahingugrupi koosseisus.

  Wessexi Krahvinna on täiskoormusega töötav kuningliku perekonna liige. Igal aastal külastab ta sadu koole, ülikoole, sõjaväebaase ja heategevusorganisatsioone, et nende tegevusest rohkem teada saada ning nende tööd esile tuua. Oluliseks teemaks on tema jaoks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

  in Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik
Kõik kuninglikud uudised

Viimased kommentaarid

A.Rand
Tere Holger!

Hetkel on BHR veelahkmel, kus tuleb vastu võtta otsus edasise jätkamise osas või võt...
holger kaljulaid
Tervist hr Rand!
Kas Te peate puhkepausi ( nt seoses veebilehe X aastapäevaga )
või on juhtunud mi...
timur
aga uusasunduste tegemisel naiste jalaste kodudest väljaviskamisega oled päri kulla autor ?
meenuta...

Emamaa versus Isamaa - müüdid ja tõed

Vene ebakvaliteedile garantii kui kvaliteedile
Vene ebakvaliteedile garantii kui kvaliteedile

Uued Lada Vesta ja Xray saavad viieaastase garantii?

Vene autotootja AvtoVAZ plaanib astuda erakordse sammu: anda mudelitele Vesta ja Xray viieaastane garantii, kirjutab Izvestija.

Lisaks [ ... ]

Konstantin Pätsile soovitakse püstitada Eesti Vaba...
Konstantin Pätsile soovitakse püstitada Eesti Vabariigi 100 aasta juubeliks monument

Riigivanem Konstantin Pätsile võiks Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks püstitada mälestusmärgi Toompea lossi kõrvale Kuberneri aeda, sellise ettepanekuga tuli välja Trivimi Velliste. Ajaloo [ ... ]

Topreitinguga lood

Põgenikud Eestisse?

14.05.2015

Sellisel moel ja tingimustel, nagu tahetakse selleks kohustada meie rahvast ja riiki, peaks olema põgenike vastuvõtmine välistatud. Igaüks, kes toetab pelgalt fakti - mures inimene, vaja vastu võtta ... on, kas...

Loe edasi

SBU: Venemaa presidendi abid kureerivad …

27.05.2015

Ukraina julgeolekuteenistuse (SBU) juht Valentõn Nalõvaitšenko süüdistas Venemaa presidendi Vladimir Putini abisid niinimetatud Donetski ja Luganski rahvavabariikide isiklikus kureerimises. „Toimub demokraatlike väärtuste jäme rikkumine. Venemaa juhtkond juhib, sponsoreerib ja koordineerib otse...

Loe edasi

Agressor jätkab tegutsemist Ida-Ukrainas

08.06.2015

USA president: Venemaa relvajõud jätkavad Ida-Ukrainas tegutsemist USA president Barack Obama ütles täna G7 tippkohtumist lõpetaval pressikonverentsil, et Venemaa relvajõud jätkavad endiselt tegutsemist Ida-Ukrainas ning juhtivad tööstusriigid on valmis vajaduse korral...

Loe edasi

Lühidalt - 18.06.2015 (täiendatav)

18.06.2015

Venemaa on loonud 10 bataljoni kiirreageerimisjõude, tegutsemaks väljaspool venemaa piire. Kõrge vene sõjaväeametnik, VDV (õhudessantväed) ülemtšinovnik Vladimir amanov edastas INTERFAKSILE, et venemaa on loonud kümme pataljoni kiirreageerimisjõude õhudessantvägede baasil. Nimetatud jõud...

Loe edasi

Lühidalt - 26.06.2015 (täiendatav)

26.06.2015

Krimmitatarlaste liider Mustafa Džemilev teatas Krimmi pataljoni moodustamise kavatsusest. 24. juunil Itaalia parlamendis esinedes informeeris ta kuulajaid, et on plaan luua Krimmi elanikest, siinjuures mitte ainult tatarlastest koosnev eriväeüksus, kelle...

Loe edasi

Venemaa kui Absurdistan

03.07.2015

Venemaal on puhkenud järjekordne skandaal seoses saksa sõduri kujutamisega. Tjumeni oblasti Tobolski linnas avati georgi lintide lehvides 22.06.2015. a. uus ausammas sõdalastele - "Isamaa kaitsjatele kõikidest aegadest" ("Защитникам Отечества во все...

Loe edasi

Lühidalt - 12.07.2015 (täiendatav)

12.07.2015

Kreeka poolt ja vastu - Euroliidu partnerite seisukohtadest. Neli Euroopa riiki sooviksid jätkuvalt, et Kreeka peab jätkama Euroliidu koosseisus iga hinna eest, edastas raadiojaam Eho Moskvõ "The Guardian'i" vahendades. Need neli...

Loe edasi

Lühidalt - 18.07.2015 (täiendatav)

18.07.2015

Kogu normaalse maailmaga (hetkel veel poolvarjatult) hübriidsõda pidava rašistliku venemaa liider otsustas formeerida sõjavägesid juurde Kunagise mongolite vasallriigi - Moskva vürstiriigi moodne poliitpeegeldus valmistub suuremaks sõjaliseks konfliktiks arenenud maailma vastu. Sellega...

Loe edasi

Lühidalt - 23.07.2015 (täiendatav)

23.07.2015

Moskva režiimi poolt toetatud terroristid Donbassis püüdsid maailma petta arvutimängust kopeeritud pildiga Luganski separatistide "leitud" USA relvad osutusid arvutimängust näpatuiks, vahendas Eesti lugejatele infot Delfi.ee. Blogipidaja Anton Logvinov ja tunnustatud mängudeteemalised...

Loe edasi

Moskva režiimi kaitsva tiiva all loodi U…

04.08.2015

Venemaa ei tunnista ilmselgeid fakte. Ta ei tunnista, et tema tegevus [sealhulgas Ukraina ajutist nõrkust ärakasutades Krimmi poolsaare okupeerimine ja selle järgnev inkorporeerimine okupant-riigi (venemaa) külge ning edaspidine Ida-Ukrainas põhiseaduslikus...

Loe edasi

Ajaloo tolmust: ISESEISVUSE TAASTAMINE v…

19.08.2015

20. august 1991. a. oli kaheldamatult märkimisväärne päev Eesti riigi ja -rahva ajaloos. Sellel päeval sündis poliitiline ühtsusakt, nimetada võib ka kui rahvuslik ühtsusakt, millega taastati formaalselt Eesti riigi iseseisvus. Tollel...

Loe edasi

Lühidalt - 29.08.2015 (täiendatav)

29.08.2015

Vasakäärmuslik europoliitik Giulietto Chiesa lubas Eesti riigi peale edasi kaevata. Vana sotsialisti otsust, edasi kaevata, tutvutas RahvusRinghääling. Portaal teavitab, et Giulietto Chiesa otsustas jätkata kohtuvaidlust Eesti riigiga. Esimese astme kohtus Eesti riigile...

Loe edasi

Merkel: Saksamaa peab pagulasküsimuses …

09.09.2015

Liidukantsler Angela Merkel kutsus kolmapäeval Bundestagis esinedes sakslasi jõuliselt üles võtma pagulaskriisi lahendamisel vastutus ja eeskuju näitama, et anda võimalus ka Euroopa Liidus ühisele lahendusele jõudmiseks. „Kui meie oleme julged ja...

Loe edasi

Venemaad on tabanud ajude väljavool

21.09.2015

Ametliku statistika kohaselt lahkus venemaalt alaliselt või enam kui üheksaks kuuks 2014. aastal 53 235 inimest. Seda on 11% võrra enam võrreldes aasta varasemaga; ühtlasi on see suurim hulk lahkujaid...

Loe edasi

Vahipataljon tähistas pataljoni tunnusla…

01.10.2015

Vahipataljon tähistas täna Rahumäe kalmistul pataljoni tunnuslaulu „Jää vabaks, Eesti meri“ autori Viktor Oxfordi 122. sünniaastapäeva auvahtkonna ja pärja asetamisega helilooja hauale.  Vahipataljoni kaitseväelased mälestavad Viktor Oxfordi igal aastal ning...

Loe edasi

Varas olla on uhke ja hää ... .

09.10.2015

Varastele viitav numbrimärk osutus venemaal erakordselt populaarseks Moskva oblastis muutus erakordselt populaarseks numbrimärkide sari, mille tähekombinatsioon viitab varastele, kirjutab Autonews.ru. Nimelt anti ühes Moskva oblasti piirkonnas jagamiseks välja numbrimärgid В***ОР 777, neid...

Loe edasi

Mitu venemaal tegutsevat soome-ugri orga…

16.10.2015

Soome-ugri rahvaste olukord venemaal ei ole kiita, tõdeti hõimupäevadele pühendatud konverentsil. Mitu venemaal tegutsevat soome-ugri rahvaste organisatsiooni on lõpetanud oma tegevuse, kuna on sattunud nn välisagentide nimekirja, vahendas "Aktuaalne kaamera". See tähendab...

Loe edasi

Paanika Brüsselis – Juncker : “Euroopa õ…

24.10.2015

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeri sõnul on Euroopa Liit tõsises majanduskriisis ja ohus on ka ELi integratsioon. „Oleme Euroopa majandusliku õitseaja lõppemise tunnistajateks,“ ütles Euroopa Komisjoni president Madridis Euroopa Parlamendi...

Loe edasi

Lühidalt - 04.11.2015 (täiendatav)

04.11.2015

Suurbritannia peatas Sharm el-Sheikhi lendavad lennud. Põhjuseks on katastroof vene lennufirma Kogalõmavia lennukiga A321 31. oktoobri varahommikul. Kui täpsem olla, siis kahtlustused, et lennuki hukkumise põhjustas pardale sokutatud lõhkekeha. "Siinai kohal alla...

Loe edasi

Kaunid naised ja viin - rašistliku venem…

11.11.2015

Norrakad lähevad järjest sagedamini vene värbajate liimile Mõjukaid norralasi sunnitakse üha sagedamini venemaa luureasutuste heaks töötama hakkama pärast seda, kui nad on külma sõja aegses stiilis viina ja ilusaid naisi kasutades...

Loe edasi

Postimehe väide, et Savisaar on venemaa …

18.11.2015

Savisaar teatas täna, et loobub hagist Postimehe vastu, mis tõi 2010. aasta lõpus avalikkuse ette kaitsepolitsei hinnangu, milles kirjeldati Savisaart Venemaa mõjuagendina ja nimetati teda ohuks riigi julgeolekule. Vaidlus on lõppenud...

Loe edasi

Ministeerium soovitab keelata burkade ka…

26.11.2015

Justiitsministeerium on välja tulnud ettepanekutega, mille kohaselt võiks Eestis keelata burka ja niqabi kandmise teatud avalikes ja mitteavalikes kohtades, ennekõike aga riigiasutustes, edastas Postimees. Justiitsministeerium saatis sel nädalal kooskõlastusringile karistusseadustiku ja...

Loe edasi

Taanlaste väärikas eeskuju - omad seadus…

03.12.2015

ERR: Taanlased ütlesid EL-i seadustele "ei" Taanlased hääletasid referendumil, kas riik peaks vastu võtma osad Euroopa Liidu seadused, mis annaksid suurema võimu Europolile. Esialgsete tulemuste kohaselt ütlesid taanlased EL-i seadustele "ei...

Loe edasi

Bret Stephens: kristluse kaitseks

14.12.2015

Euroopa surm on silme ees. Esialgu hägune ning mitte veel vältimatu, kuid siiki nähtav ja lähenev – otsekui kauge planeet selle poole suunduva satelliidi objektiivis. Euroopa on lähenemas oma lõpule...

Loe edasi

Vene-Türgi konflikt eskaleerub, Türgi ho…

16.12.2015

Kui jätta kõrvale keskaegsed vene ja türgi rahvaste/riikide konfliktid, siis viimase neljasaja aasta jooksul on kaks vihast meest - kunagi euroopakultuurseks pürginud (ja nüüd sellest väljuv) venemaa ning kunagi Aasiale...

Loe edasi

Lühidalt - 26.12.2015 (täiendatav)

26.12.2015

Venemaa killustub lähima kümne aasta jooksul! Texases asuv globaalset luureanalüüsi pakkuv erafirma Stratfor (Strategic Forecasting) prognoosi kohaselt kukub venemaa lähima kümne aasta jooksul kokku. Venemaa pealinnas ei toimu lähima kümnendi jooksul...

Loe edasi

Andrei Kuzitškin: Venemaa - kõverpeeglit…

06.01.2016

2015. aastal muutus Venemaa lõplikult kõverpeeglite kuningriigiks. Riigi kontrollitavatest telekanalitest said peeglid, mis valetavad halastamatult, moonutavad tegelikkust ja loovad illusioone, kirjutab arvamusportaali kolumnist Andrei Kuzitškin. Nõukogude lastele meeldis väga 1963. aastal...

Loe edasi

Rootsi politsei hakkab uurima vaenuõhuta…

12.01.2016

Leedu raadio- ja telekomisjoni (RTCL) kogutud teave võimalikust sõjaleõhutamisest ja vaenukülvamisest Rootsis registreeritud venemaa telekanalis RTR-Planeta anti üle Rootsi politseile. Rootsi eetrikomisjon teavitas Leedu partnereid, et nad otsustasid pöörduda politsei poole...

Loe edasi

Kaczyński sõnul ei kavatse Poola Euroopa…

18.01.2016

Poola võimupartei esimees Jarosław Kaczyński ütles eile, et Varssavi ei kavatse alluda Brüsseli survele pärast seda, kui Euroopa Liit alustas seninägematut protseduuri Poola õigusriigi olukorra hindamiseks. «Me ei tohiks end sellest...

Loe edasi

Rootsi kindral: venemaa ja NATO võivad L…

26.02.2016

Leedus visiidil viibiv Rootsi kaitseväe ülemjuhataja kindral Micael Bydén hoiatas, et venemaa provokatsioonilised ettevõtmised ja NATO kohaloleku suurenemine Läänemere piirkonnas võivad tuua kaasa mitmesuguseid vahejuhtumeid. Kindrali sõnul ei tunneta Rootsi venemaa...

Loe edasi

Lühidalt - 06.03.2016 (täiendatav)

06.03.2016

Johnson võrdles Euroopa Liidust lahkumist vanglast põgenemisega Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise kampaania käilakujuks saanud Londoni linnapea Boris Johnson võrdles täna Euroopa Liidust lahkumist vanglast põgenemisega. Johnson sõnas telekanali BBC saates Andrew...

Loe edasi

Vene propagandakanal Sputnik sulges oma …

13.03.2016

Vene riigi propagandaagentuur Sputnik sulges reedel oma rootsi-, norra-, taani- ja soomekeelse uudisteportaali. Rootsi totaalkaitse uurimisinstituudi (FOI) venemaa- ja julgeolekuekspert Carolina Vendil Pallin rääkis ajalehele Svenska Dagbladet, et Sputnik ei suutnud...

Loe edasi

Kanada laiendas Venemaa-sanktsioone

19.03.2016

Kanada valitsus tugevdas venemaale Ukraina kriisi tõttu kehtestatud sanktsioone, lisades karistatavate nimekirja uusi ettevõtteid ja isikuid, teatas välisministeerium. «Tänased sammud toetavad rahvusvahelisi püüdeid leida Ukraina kriisile diplomaatiline lahendus,» ütles välisminister Stéphane...

Loe edasi

Igor Gräzin: Venemaaga piirilepet sõlmid…

29.03.2016

Vastuargument piirileppele. Ainuke ja otsustav. Sest antud juhul jätan ma kõrvale tehnilised, poliitilised ja juriidilised vaieldavused. Kas meie julgeolek paraneb? Ei parane, aga palju halvemaks ei lähe. Kas piir saab...

Loe edasi

Fidel Castro ilmus üheksa kuu jooksul es…

08.04.2016

Kuuba kommunistliku revolutsiooni ikoon Fidel Castro ilmus eile esimest korda viimase üheksa kuu jooksul avalikkuse ette, ekspresident vestles koolilastega ja kritiseeris USA presidendi Barack Obama visiiti saareriiki. Riigitelevisioonis näidati Castrot (89)...

Loe edasi

Lühidalt - 15.04.2016 (täiendatav)

15.04.2016

Kreeka võlad tuleb korstnasse kirjutada, vähemalt osaliselt Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) tegevjuht Christine Lagarde ütles eile, et Kreeka võlg on toimetulekuks liiga suur ja seda tuleks veel kärpida, kirjutab Financial Times. Euroriigid ja...

Loe edasi