Putini eksnõunik: Putin tahab Soomet ja Eestit tagasi saada

0

Muu maailm ei mõista [venemaa president Vladimir] Putini maailmavaadet. Kui Putinit Ukrainas ei peatata, taastab ta venemaa ajaloolised piirid ja vallutab tagasi nii Soome kui ka Balti riigid, hoiatab Putini eksnõunik Andrei Illarionov .

"Putini eesmärk on kaitsta seda, mis kuulub talle ja tema eelkäijatele," hoiatas Illarionov  usutluses Rootsi päevalehele Svenska Dagbladet.

"Lääneriikide vene-vastased sanktsioonid kergitavad Putini positsiooni, kuna toetavad tema maailmapilti: Ühendriigid ja lääs on vaenlased, kes püüavad piirata ja nõrgestada venemaad - see on propaganda tuumaks," ütles ta.

Tema sõnul soovib Putin kõigepealt asjad Ukrainas "korda ajada" ja seejärel, kui keegi teda seal ei takista, tegeleda Soome ja Balti riikidega.


Eksnõuniku väitel kuulub venemaa presidendi huviorbiiti suur osa Gruusiast, Ukrainast, Valgevenest, Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest.

Mehe sõnul ei ole Soome ja Baltimaade tagasivõtmine hetkel küll veel Putinil päevakorras, aga kui teda ei peatata, siis varem või hiljem kerkib see esile.

Illarionov sõnul võib Putin vabalt öelda, et bolševikud ei arvestanud 1917. aastal riigi huvidega, kui kiitsid heaks Soome iseseisvumise.

"Ta on sageli öelnud, et bolševikud ja kommunistid tegid suuri vigu," meenutas ta.

Putini endine nõunik kritiseeris teravalt ka NATO tegevust praeguses kriisis, tema sõnul ei saa NATO hetkel päris hästi aru praeguse olukorra tõsidusest.

"Ei ole põhjust arvata, et see on Putini viimane agressioon," hoiatas ta.

Andrei Illarionov oli venemaa presidendi majandusnõunik aastatel 2000-2005, kirjutab DELFI.

Allikas: Delfi

Kliki ka nendele artiklitele:

* Kadõrov andis oma alluvatele loa tulistada Vene võimuesindajate pihta
... rismi ja ektremismisga. Istungil viibis ka Ramzan Kadõrov, kellelt Illarionovi sõnul «Patrušev võttis vastu kapitulatsiooni». Kolmandaks, mitmed vene väljaanded ja erinevad kuulujutud räägivad Rosnef ...
* Illarionov: Putini alluvate ülesandeks on kukutada Porošenko enne 2015. aasta lõppu

Ukraina parlamenti pürgivate Kremli-meelsete jõudude peamiseks ülesandeks on segada  ülemraada tööd. Vene presidendi Vladimir Putini kunagine nõunik Andrei Illarionov rääkis Ameerika Häälele, et ...
* Putini endine nõunik: Obama ja EL julgustavad Putinit, öeldes "me ei sekku sõjaliselt"

Endine Vladimir Putini nõunik Andrei Illarionov ütes tänasel Riia julgeolekukonverentsil, et tema arvates ei lahene Ukraina konflikt muul moel kui ainult sõjaliselt. Kõik, kes ütlevad "Ukraina kriisi ei ...